Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha megkérem Istent, hogy...

0 száza-lékos kérdése:

Ha megkérem Istent, hogy semmisítsen meg engem, miért nem teszi meg?

Figyelt kérdés
Mindkettőnknek ez lenne a legjobb megoldás, ha sz.rba sem veszi az érzéseimet.
2019. febr. 1. 09:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

Az isten soha nem azt csinálja, amit te akarsz, hanem mindig azt, amit ő akar.

Az imák elég nagy része arról szól, hogy világosítson meg, hogy ő mit akar.

Téged pedig azért nem semmisít meg, mert más terve van veled.

2019. febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Isten nem azért van, hogy a te kívánságaidat teljesítse. Egyébként meg azt szeretné ha küzdenél.
2019. febr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
21%

Isten az élők Istene, nem a holtaké. Ő a halált nem is akarta az ember életébe, mert örök életre teremtett minket. Sajnos a büntetés ez, de csak addig, míg Jézus megváltó halála jogilag érvénybe nem lép.


Ő figyelembe vesz mindenkit. Vajon Te is ezt teszed vele szemben?

Mert ha ezt tennéd, akkor ismernéd Őt, és nem így gondolkodnál. Jézus a következőket mondta:

(János 17:3) 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


Ismerd meg ŐT, a szándékát, neki is vannak érzései, vágyai gondolatai, nem egy elvont misztikus lény.

Jehova Tanúi szívesen segítenek ebben.

A jw.org honlapon, ha beírod a keresőbe azt amit tudni szeretnél, sok sok olvasni valót, filmeket találsz sok sok témában.

Legyél sikeres, kívánom, és ne csüggedj.

2019. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%

Na még az hiányozna nekem, hogy örök életem legyen :D

30 éves vagyok, de már most azt várom, hogy mikor döglök meg :D


Persze amekkora mákom van, elélek majd vagy 90 éves koromig.

2019. febr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nincsenek velem tervei, csak hülyít gyerekkorom óta. A létezés már csak szenvedés számomra, nagyon megbántam, hogy részese lettem ennek a ro.adt világnak.
2019. febr. 1. 09:59
 6/26 anonim ***** válasza:
47%
Hány éves vagy?
2019. febr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 pelgrim ***** válasza:
100%

Helytelen dolgot kérsz. Azon felül nagyon kezdetleges, gyermeteg elképzelésed lehet istenről.

Had mondjam el, hogy Isten nem egy valaki. Isten egy valakinél, egy személynél minden tekintetben végtelenszer több nagyobb, bölcsebb, hatalmasabb, stb., stb. Azt is elmondanám, hogy Isten nem teremtett semmit, hanem mindenné fejlődött. Mint ahogy a fa levelei, nem teremtményei a fának, hanem fejleményei, hasonlóképpen mi mindannyian Isten fejleményei vagyunk. Az isteni „Legyen …!” parancsnak engedelmeskedve emberré fejlődtünk, milyen alapon kérhetnéd, hogy Isten semmisítsen meg téged?

2019. febr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Karena26 ***** válasza:
48%

Azért nem semmisít meg téged Isten, mert szeret.


Honnan tudod, hogy Istennek nincsenek veled tervei? Mondta neked? :)

Kérdezted már tőle egyáltalán? ;)

2019. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Karena26 ***** válasza:
17%

Egyébként semmennyi jogod nincs Tőle azt kérni, hogy semmisítsen meg. Majd ha te hozod létre saját magadat, akkor dönthetsz a véged felől is.


Ennek ellenére kaptunk Tőle kegyességből meg nem érdemelt jogot arra, hogy kérhessük: tartson meg minket - örökre. S azt is ígérte, hogy mindenkit megtart, aki kéri!

2019. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

"semmennyi jogod nincs Tőle azt kérni"

DE!

MINDEN joga megvan tőle bármit kérni: ugyanis NEM KÉRTE a saját életét!

Az más kérdés, hogy kérni ugyan joga van, de kapni... na, azt majd az isten eldönti.


Az meg, hogy a saját élete felett ki hogyan rendelkezik, attól függ, hogy az istennek rabszolgája, vagy társa vagy?

Utóbbi esetben az életed a tiéd, ezért jogod van véget vetni neki, ha szeretnéd.

Mármint NEKED MAGADNAK jogod van erre.

Istentől ilyet ne kérj, ő nem ezt akarja.

2019. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!