Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy-hogy nincsenek bibliai...

Hogy-hogy nincsenek bibliai csodák, amióta léteznek dokumentáló eszközök? Értsd: fényképezőgép, stb.

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 00:15
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
51%
Na, ez egy okos kérdés. Egyébként úgy, hogy régebben se voltak, csak 50-100-200 évvel később senki sem tudta ezt bebizonyítani, pont azért, mert nem voltak hiteles feljegyzések, fotók, stb a csodákról. Az emberek meg elhitték, hogy voltak, oszt' jóvan.
2019. febr. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
25%
Pont azért, mert manapság már könnyű leleplezni egy szemfényvesztőt. Bár még ma is annyi buta ember dől be nekik, lásd pl az Uri Geller félék rajongóit...
2019. febr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
2, az Uri Geller féle rajongókat ne keverjük ebbe bele. Én pl. Dynamot nagyon szeretem. Tudom, hogy kamu, de iszonyatosan tehetséges, szórakoztató. Tehát tudom, hogy nem varázslat, de azt is hogy iszonyat sokat tanult, gyakorolt, pont mint egy színész.
2019. febr. 3. 01:00
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Minek lenne? Senki nem hinné el, mondván hogy filmtrükk, photoshop stb.
2019. febr. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
56%
Pont, hogy most vannak igazán csodák a világban a Photoshop segítségével...
2019. febr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen jó képet találtam a jelenség prezentálásához:

[link]

2019. febr. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
0%
Kinek mi számít csodának? Senki sem fogja nagy dobra verni, ha miatta csak lehazugozzák.
2019. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
35%

Bibliai csodák azért nincsenek, mert a Bibliát már megírták ;)


Amúgy vannak, csak nem ámulunk el tőlük, mert egy hatalmas csodában élünk mi magunk is. A történelem legvirágzóbb korát éljük, és magától értetődőnek fogjuk fel. Ebben a helyzetben nehéz azonosulni a reménytelenségben bekövezkező pozitív eseményeknek. Rendszerezett tudásunk magyarázattal szolgál, és ezt nehéz kevélység nélkül értelmezni. Jelenleg urai vagyunk a helyzetünknek, és emiatt nehéz alázatosnak lenni.

2019. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
17%

Van, aki megtudja csinálni:

https://www.youtube.com/watch?v=aXig2Gi4pEI

2019. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
23%
Érdemes a bűvésztrükköket elválasztani a bibliai csodáktól. Csodák ma is vannak keresztény gyülekezetekben, a gyógyulásokról például sokkal többet elmondanak a fényképezőknél az orvosi vizsgálatok.
2019. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!