Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Több kérdés egy helyen (hosszú...

Több kérdés egy helyen (hosszú) (? )

Figyelt kérdés

1. Miért van az emberiség kollektíven büntetve Ádámék hibája miatt, és miért nem csak ők? Én nem ettem a fáról, meg szerintem senki más sem. Azok ketten nem képviselték az egész leendő emberiséget, hogy mindenkire kivétel nélkül vonatkozhasson a büntetés. Sokfajta ember létezik, nem mind olyan, mint ők. Ha meg igen, akkor tudhatta volna Isten előre, hogy előbb-utóbb valami csenevész úgyis enni fog a fáról.


2. Tegyük fel, hogy Isten nem lát előre minden tettet, csak következményeket és fontosabb jövőbeli eseményeket (mint ahogy valakik írták, hogy ez így működik). Az özönvíz szerintem eléggé ebbe a kategóriába tartozik, akkor azt miért nem látta, hogy meg fog történni? Hogy az ember viselkedésének a következményeképp megbánja a Teremtést. Fontos fordulópont, ha egy ilyet nem lát előre, akkor mit?

2/a. Ha ezt sem tudta előre, akkor honnan tudjuk, hogy a próféciák biztosan jól valósulnak meg? Ha a Teremtést sem tudta kézben tartani, mi a bizonyíték, hogy ez menni fog? Vagy a Mennyország?

2/b. Ha a próféciák biztosan így lesznek, mert ő 100%-ig úgy alakítja, és látja előre, akkor a Teremtésnél miért nem járt el ugyanilyen határozottan, hogy 100%-ig úgy legyen minden, ahogy akarja? (Mint a próféciák esetén is majd.)

Azért az, hogy megbánja a Teremtést, az elég komoly, ott kicsúszott a kezéből az irányítás. Értem én, hogy szabad akarat, de mi a biztosíték, hogy később nem megy félre minden? Ha meg ezt megtudja oldani, akkor a Teremtést miért nem tudta ugyanígy?


3. Állítólag a sok rossz azért van, mert mind az ember műve a szabad akarat miatt. Háborúk, gyilkosság, éhezés, és ezért nem szól közbe Isten.

Nem tűnik fel neki, hogy ezzel, hogy nem szól közbe igazából pont annak árt a legjobban, akik nem tehetnek ezekről? Pl. a szegény éhező afrikaiak ugyan valóban a gazdagabb emberek önzősége miatt éheznek, viszont neki ettől még nem lesz jobb, ugyanúgy éhezni fog és Isten szól közbe, szóval ennek továbbra is az éhező issza meg a levét.

Vagy a háborúk is a fejesek miatt vannak, de pórnép szív miatta, aki igazán nem tehet semmiről, nem ők akartak háborút.

Ha Isten azt a játékot űzi, hogy ő úgy gondolja, hogy nem segít, mert az az emberiség dolga lenne, azzal csak leveszi magáról a felelősséget, és az elesettek meg ugyanúgy szívnak tovább. Ő rajtuk csattan végül az ostor, nem a jobb helyzetben levőkön, akiknek segíteniük kellene!



2019. febr. 8. 10:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

"Miért van az emberiség kollektíven büntetve Ádámék hibája miatt, és miért nem csak ők?"

Én nem vagyok büntetve, sőt, Krisztusnak hála örök életem van. Ezért a kollektív ajándékért, amiért szintén nem dolgoztunk meg miért nem reklamálnak az ateisták?:)


"Értem én, hogy szabad akarat, de mi a biztosíték, hogy később nem megy félre minden?"

Nekem Isten. Ha ismernéd ...

"Ha a próféciák biztosan így lesznek, mert ő 100%-ig úgy alakítja, és látja előre"

Nem alakítja, csak előre látja. De ezt úgysem értitek. 1000x el lett magyarázva minden, amit kérdezel

2019. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Aha, és ha látta, hogy mi lesz a Teremtésből, mert nyilván azt is látta, akkor miért csinálta egyáltán meg?

Full ellentmondásos amiket mondotok. Az egyik kérdésre válaszoltok ugyan, de a másik felvetésnek meg ellentmond ugyanaz a válasz. Tudtam, hogy ez lesz.

2019. febr. 8. 13:09
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

"Aha, és ha látta, hogy mi lesz a Teremtésből, mert nyilván azt is látta, akkor miért csinálta egyáltán meg?"

Mert azt is látta, hogy több millióan becsületesen utánajárnak, megértik, megtérnek, üdvözülnek, stb. És Az ádámi (bukás előtti) embernél még tökéletesebbek leszünk. Te ádámi ember vagy, én krisztusi. És Krisztusnak hála Isten fiának nevez Isten engem is!

Dicsőség Istennek!

Te látónak tartod magad, én vaknak tartottam magam


János

9,39 És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy a kik nem látnak, lássanak; és a kik látnak, vakok legyenek.


9,40 És hallák ezeket némely farizeusok, a kik vele valának, és mondának néki: Avagy mi is vakok vagyunk-é?


9,41 Monda nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad.


Én már látok, te meg lassan teljesen megvakulsz:(


Minden jót, sok sikert az üdvösséghez!

2019. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az első kérdéshez:

Ez egy félrefordításból, félreértelmezésből származó megállapítás (sokszor a magukat kereszténynek mondó emberek is rosszul használják). A Szentírás így utal az áteredő bűnre a Római levélben:

"Amint tehát egy ember által lépett a világba a bűn, majd a bűn folyományaként a halál, és így a halál minden embernek osztályrésze lett, mert mindnyájan vétkeztek." Tehát egyrészt itt szerepel, hogy "mert mindnyájan vétkeztek". Nem csak Ádám, hanem azóta minden ember vétkezik. Miért? Azért, mert az első ember bűne sebzetté tette az egész emberi természetet. A bűn sosem egy magányos dolog: mindig kihat a környezetre. Az első emberek bűne beszennyezte azt a közeget, amibe később az utódaik beleszülettek.

Téged nem "büntet" az Isten Ádám atyánk vétkéért. Te az áteredő bűn miatt beleszülettél egy megsebzett közegbe. Illetve ezentúl vannak a személyes bűnök, amik mindenkit érintenek, ezeknek vannak következményeik.

Viszont nem szabad elfelejteni, hogy Jézus megváltása jelenti a gyógyulást erre a megsebzett állapotunkra, tehát nem csak halál van, hanem elnyerhető az üdvösség is.

2019. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

3#

De látta/látja, hogy kik lesznek azok, akik megtérnek, és akkor fölösleges az egész hercehurca az itteni léttel. Kezdhette volna egyből a Mennyországi helyzettel.

Vagy ha nem is látta, hogy kik kerülnek a Mennybe, akkor is csinálhatta volna úgy a Teremtést, hogy ne menjen félre, ha már látta, hogy el fog romlani, és akkor úgy intézi, hogy ne legyen kudarc.

Nincs értelme maradni azon az úton, amit amúgy tökéletesnek terveztem, ha látom, hogy végül nem lesz az. Akkor módosítani kell a tervet, még azelőtt, hogy félremenne a dolog.


4#

Az eredendő bűn eleve büntetés, hiszen bűnösnek születek vele, pedig még semmit nem csináltam.

És sajnos csak a Jézusba és Istenbe vetett hittel kaphatom meg az üdvösséget; ha szkeptikusnak születek nem tudok szívből hinni benne, mert ez nem döntés kérdése.

Szebb és igazságosabb lenne, ha csak a személyiség és a leélt élet alapján lennénk megítélve végül szerintem.


4#

2019. febr. 8. 14:03
 6/20 anonim ***** válasza:
30%

1.

"Én nem ettem a fáról, meg szerintem senki más sem."

Ahogy senki sem evett. A jó és rossz tudásának fája egy szimbólum, az ember lázadásának szimbóluma. Ilyen értelemben pedig te is eszel a fáról folyamatosan. Vagy gondolod, hogy te nem követtél el soha életedben bűnt még?


2.

"Tegyük fel, hogy Isten nem lát előre minden tettet"

Miért tegyünk fel ilyen hülyeséget, amikor Isten definíciójából adódóan mindent tud, mindent ismer. Máskülönben nem Isten lenne, csak valami nagy hatalmú földönkívüli.


3.

"Állítólag a sok rossz azért van, mert mind az ember műve a szabad akarat miatt."

Igen, ezt egyszerűen be lehet látni.

"Vagy a háborúk is a fejesek miatt vannak, de pórnép szív miatta, aki igazán nem tehet semmiről, nem ők akartak háborút."

Ez nem teljesen igaz, például ki választja meg jelenleg a fejeseket?


"De látta/látja, hogy kik lesznek azok, akik megtérnek, és akkor fölösleges az egész hercehurca az itteni léttel. Kezdhette volna egyből a Mennyországi helyzettel."

Az hogy Isten előre ismeri döntéseidet, még nem jelenti azt, hogy te azokat a döntéseket meghoztad. A bíróság is csak úgy ítélhet téged el, ha elkövettél valamit, az, hogy lehetőséged volt elkövetni valamit, még nem tesz bűnössé.


"ha szkeptikusnak születek..."

Tudtommal senki se születik hívőnek, se szkeptikusnak, se ateistának. Ezekké csak hosszú évek alatt válik. Sőt olyan is van, hogy valaki 40-50 év ateizmus után tér meg, vagy egy hívőből 40-50 év után lesz deista, rosszabb esetben ateista.


"Szebb és igazságosabb lenne, ha csak a személyiség és a leélt élet alapján lennénk megítélve végül szerintem."

Bizonyos szempontból így lesz, javaslom olvasd el Jézus utolsó ítéletről szóló beszédét.

2019. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 eric_one ***** válasza:
0%

1.


Isten az első emberpárral kötött szövetséget. Ők képviselték az összes embert. Az eredendő bűnt lényegében egy szerződésszegésnek kell felfognunk: „De ők, mint Ádám, áthágták a szövetséget.” (Hós 6:7) Isten Ádám személyében az egész emberiséggel szerződést kötött Édenben, amint egy államfő az egész népet képviselni szokta egy szerződés aláírásakor.


Isten az Ádámmal való szövetségkötéskor Ádámban benne látta a leszármazottakat, vagyis ezúttal az egész emberiséget, mint ahogy egy államfő által aláírt nemzetközi szerződés az egész államra és a következő államfőkre is kötelező a diplomáciában. Amikor Ádám vétkezett, Isten szemében mi is mindannyian vétkeztünk őbenne, vele együtt.


ezt a szerződést nem Isten bontotta fel, hanem az emberi nem, amely a bűnbeeséskor Ádám ágyékában volt már, és amely ezáltal egyetemesen a szerződésszegés jogi állapotába került, éppen ezért a szerződés egyoldalú felbontása után többé egyetlen ember sincs abban a jogi helyzetben, hogy számonkérje Istent olyan dolgokért, amiket ő csak a szerződésen belül garantált.


Lényegében az ember már a megfoganás pillanatában eredendően bűnös: „Ímé én vétekben fogantattam, és bűnben melengetett engem az anyám.” (Zsolt 51:7) A tényleges bűn pedig az, amit egy ember valóságosan el is követ. A kettőnek az egymáshoz való viszonyával kapcsolatban Pál apostol azt hangsúlyozza, hogy sorrendben előbb van az eredendő bűn, és az emberek éppen azért követnek el tényleges bűnöket, mert már eleve bennük van az eredendően bűnös, romlott természet.

2019. febr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"És Az ádámi (bukás előtti) embernél még tökéletesebbek leszünk."

Na most ebből adódik egy igen komoly kérdés.

A, Isten direkt tökéletlennek teremtette Ádámékat?

B, Isten képtelen volt tökéletesre teremteni Ádámékat?

C, Vagy csak te vagy egy önimádó idióta, aki azt képzeli magáról hogy még annál is jobb lehet amit Isten jónak alkot?

2019. febr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Annyira nem értitek az Isten fogalmát, már sokadik hasonló kérdés.

Isten nem ebben a világban van, nem király, vagy politikus, nem kormányozza az embereket. Ha így lenne, akkor elküldte volna Jézust, aki dicsőségesen felszabadította volna Izraelt, és bevonult volna Rómába, és mindenki királya lenne. Nem ez történt.

Pilátusnak is ezt mondta, én királyságom nem ebben a világban van.

Fogadjátok már el, hogy a szenvedés, a szegénység, a háború az mind-mind emberi butaság következménye, nem Isten akarata. Látja, és tudja, és már tudta mindig is, hogy a lelked szenvedni fog, ezért igért mindenkinek lehetőséget az örök boldogságra.

Ebben a gondolatba fuss neki saját kérdéseidnek, de ne a Bibliai szövegek fürkészésével kezd Isten keresését, ha megvan a hited, onnantól a Bibliát is érteni fogjátok.

2019. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.

Megpróbálok rövid, de érthető válaszokat adni.

1,

Isten az ember teremtésével, lezárta a teremtés korszakát, a hetedik nappal. Ádáméknak ezért megengedte, hogy legyenek utódjai, két oknál fogva. Először is, mert nem kezdett újra teremteni, mivel lezárta azt, másodszor, a szándéka, hogy emberek töltsék be a Földet, így máris elkezdett megvalósulni, ahogy eltervezte.

Mivel a vétkezés után születtek a gyermekek, ezért sajnos nem tudták tovább adni a tökéletességet, viszont a Teremtő ennek érdekében hozott egy ígéretet, ami egyben áldozattal is járt, az utódok érdekében. Sajnos ezt a tényt, sokan figyelmen kívülhagyják, hogy Istennek is vannak jogai, sőt... Azonban, nem kerekedett felül ezen, inkább vállalta a Fiával, hogy egy jogi elrendezésen keresztül, visszaálljon az eredeti terv, és rend a Földön.

Ezenkívül, azt tudod valószínüleg, hogy a probléma nem a Földön kezdődöt, de az itt élők is részesei lettek egy felmerülő kérdésnek. Istent hazugnak nevezte, az embert pedig érdekekhez füződő szeretettel vádolta Istenéhez. Isten pedig azzal a váddal lett még illetve, hogy lefizeti az embereket, hogy szeressék, mert senki sem maradna Istenhez hűséges, ha probléma érné, hanem szemtől szembe megtagadná Teremtőjét. Ezekre a felvetett vádakra, bizonyítékok kellenek. Ellenben, az állítás igaz addig, amíg megnem cáfolja valaki, valódi, és helyes bizonyítékokkal. Mivel Isten is aláveti magát a jogoknak, és mások szabadakaratának, megengedte a vádlónak, hogy bizonyítson. Miközben azok az emberek akik ezt tudják, szintén bizonyíthatják, kinek van igaza. Istennek, vagy a vádlónak.

2019. febr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!