Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit mondjak a barátaimnak,...

Mit mondjak a barátaimnak, amikor "téríteni" szeretnének illetve gyülekezetbe hívnak?

Figyelt kérdés

Református gimibe jártam, de igazság szerint alapvetően azért kerültem oda, mert 6. után iskolát akartunk váltani és ez jött szóba. Egyébként nem kaptam vallási nevelést, Istenben (egy felsőbbrendű lényben) hittek a szüleim, de nem jártak templomba.

Elkezdtem gyülekezetbe is járogatni. Egyetem alatt is eljártam párszor a FÉK-be illetve egyetemi gyülekezetbe, de egyébként nem tetszett a légkör és a hozzáállásuk.


Mára nagyon távol áll tőlem a keresztyén egyház. Úgy érzem, 10-20 oldalt tele tudnék írni azokkal a dolgokkal, amikkel nem értek egyet, amik miatt kiábrándultam.


Viszont a gimiben szerzett barátaim még komolyabb hívők lettek a tiniéveik óta.



Néha hívogatnak gyülekezetbe, amikor pedig beszélgetünk dolgokról, sokszor előkerülnek ezek: Isten így, Isten úgy, sátán így, sátán úgy, imádkozz értem, majd imádkozom érted, keresd Isten akaratát, Isten akarata szerintem ez és ez...


Nem akarom:

- megbántani őket

- magyarázkodni, hogy én miért nem

- beadni a derekamat se.


Hogyan mondjam el határozottan, de nem bántóan?


2019. febr. 9. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeretsz velük lenni vagy sem?

Ha igen, akkor beszéljetek másról. Ha nem, akkor meg felejtsd el őket.

Ha hívnak vallásos programra, akkor pedig őszintén megmondhatod, hogy más programod van és téged érintett meg a hit.

2019. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem, megbeszélném velük, magyarázkodás nélkül, (ha valóban akarsz még velük barátkozni), hogy nagyon kedveled őket, szeretnéd fenntartani a kapcsolatot, és tiszteletben tartod a vallásukat, de te nem vagy (olyan mértékben) hívő, ők is tartsák ezt tiszteletben. Aztán majd látod, hogy tartható lesz-e.
2019. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Várj, most nem értem. Nem az volt hogy hívtak gyülekezetbe mire te nemet mondtál, hanem folyamatosan hívogatnak?
2019. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem folyamatosan, de elő SZOKOTT fordulni.
2019. febr. 9. 21:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Mutasd meg nekik az "allgodsaredying" youtube csatornát! :D
2019. febr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Szerintem ennyit:


"Szeretek veletek lógni, de mivel vallási kérdésekben nem azonos a nézetünk, így inkább hagyjuk azt a témát, tudunk rengeteg másról is beszélni!


Aki elég intelligens, ért ennyiből is, aki meg nem, azzal nem érdemes együtt lenni.

2019. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Rachel Warner ***** válasza:
Annak idején,mikor engem hívtak sógoromék,kivágtam magam annyival,hogy nem érek rá. Aztán mikor a 20 alkalommal kezdett gyanús lenni,akkor megbeszéltem velük,hogy nem hiszek semmiben,de most,hogy tudok a gyülekezetükről,adjanak időt és talán egyszer elmegyek.
2019. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

"gyülekezetbe hívnak''

Nos attól függ, hogy sima református gyülekezetbe hívnak e vagy Jehovák, ha az utóbbi akkor természetes lesz nekik,hogy mindig hívkálni fognak, de ha az első akkor igazából elmondod nekik, hogy nem szeretnél menni, ha a barátaid akkor megértik, bár szerintem se lesz semmi bajod ha elmész pár alkalomszor :)

2019. febr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha azt mondja az ember, hogy talán egyszer elmegy, az a legrosszabb, mert akkor aztán tényleg havonta-kéthavonta meg fogják említeni. Azt hiszik, hogy jót tesznek ezzel.
2019. febr. 12. 13:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a barátaid, akkor tudsz velük a 20 oldalas listáról is beszélgetni akár.


Az is lehet, hogy Isten keres Téged általuk, és igazából a törődés mondatja velük, hogy menj Te is, ők így boldogok és meg akarják osztani veled az örömüket.


Mindemelett, ha megbeszélitek, és ők nem fognak többé hívni, én azt gondolom, hogy Isten sose fogja feladni, és valami módon megpróbálja megnyerni a szívedet és tisztázni azokat a dolgokat, amik neked nem tetszettek az egyházban.


Adj még esélyt annak a szeretetnek, ami ilyen önzetlenül fordul nap mint nap az emberiség felé.

2019. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!