Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért keresztény társadalmak...

Miért keresztény társadalmak a legerőszakosabbak?

Figyelt kérdés

Alábbi táblázatban országonként látható a gyilkosságok száma 100 ezer főre vetítve. A 30 legerőszakosabb mind keresztény többségű ország. Keresztények viszont azt mondják hogy a kereszténység a szeretet vallása, és ha erőszakról van szó, másra mutogatnak. Valószínűleg muszlimokra, pedig a legvéresebb 50 ország között alig van iszlám vallású.


[link]



2019. febr. 12. 08:53
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/125 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Én minden információt átadtam de te nem hitted el. Azt a cikket is elolvastam csak nem most és nem láttam hogy egyes infokat nem közöl. Ettől függetlenül elhihetted volna nekem, mert ugye kiderült hogy igazat mondtam."


Nem! Abban a cikkben nem szerepeltek azok az állítások amiket mondtál. Nem adtál át minden információt! Csak a későbbiek folyamán.

Ja hogy ennyi elég hogy higgyem el neked? Te se hiszel nekem akkor ne is várd el tőlem hogy én higgyek neked. Ez oda-vissza dolog!


"Hamarosan, efelől ne legyen kétséged. Amig keresztények mindenfélét hazudoznak az iszlámról, és uszítanak, folytatni fogom hogy lássa mindenki ki az erőszakos ki békés, ki hazudik és ki mond igazat."


Mondtam én hogy ne tedd? Illetve írtam én ilyet? Nem! Sőt azt mondom hogy tegyed csak. De ha mondasz valamit akkor azt támaszd alá. Tehát legyél pontos! Lehet hogy sokat kérek de erőltesd meg magadat!


"Az emberek. Maguk az emberek vallják magukat kereszténynek és ezekben az országokban többségben vannak."


Tehát akkor tisztázzuk nem az országok keresztények hanem az emberek? A gond azzal van hogy egyszer ezt állítod aztán meg mást így nehéz tisztán látni hogy mit is akarsz mondani, mert olyan káosznak tűnik!


"Nálam a keresztény nem Jézus követőjét jelenti. Ha úgy jobban tetszik, értsd úgy hogy hamis keresztények."


Valaki vagy igyekszik követi Jézus Krisztust vagy nem! Vannak hamis muszlimok is hiszen elég ha azt vallod hogy az vagy és már is muszlim leszel! Te magad is megerősítetted ezt hiszen nem tiltakoztál. Elég ha ezt diktálod be!


"Ennek a cikknek mi köze van a témánkhoz? A fenti két táblázatban nem iszlám országok vannak az élen így a válasz egyértelműen nem."


Ja hogy nem érted mi köze van hozzá. Á mindegy! A táblázat az téved hiszen keresztényekről beszélsz Jézus követőiről és állítottad hogy azok akik annak vallják magukat azok nem azok. Tehát akkor nem maradt más csak azok akiket te tartasz keresztényeknek.


"Miért kerülöd a kérdést? Szerinted ma kik Jézus igazi követői?"


Még tavaly beszélgettünk erről. Akkor sem fogadtad el a válaszomat! És biztos vagyok benne hogy nem változott a véleményed azóta sem! Akkor igyekeztem kifejteni hogy kik Jézus Krisztus követői!


"A jelenlegi Biblia egy meghamisított könyv. Mind az Ó-és Újszövetség is. Olyasmiket írtak a Bibliába ami forrása az erőszakosságnak. Keresztények ezt nemcsak hogy tagadják, de még másra is mutogatnak, jelenleg az iszlámra, mint erőszakos vallás."


Mi a bizonyíték erre? Tudod sokan állítják hogy a Bibliát átírták de eddig egyetlen egy személy sem volt képes ezt bizonyítani! És köztük vagy te is. Nincs rá bizonyíték.

Pl. van olyan hogy papi cölibátus! A Bibliában meg nem is egy helyen azt lehet olvasni hogy a gyülekezetben tisztséget betöltő személy az egy feleségű férfi legyen! Említetted a búcsúcédulákat is. A Biblia pedig sehol nem támasztja alá hogy pénzért lehet megváltást venni! Van a pápa. Megint csak nincs bibliai megerősítése annak hogy pápát kell választani. (így nekem semmilyen értelemben nem mérvadó a pápa kijelentése, álláspontja) Mi van még? Ja igen hogy a Bibliát arra használják hogy irányítsák vele a népet!

Csak akkor azt nem értem hogy miért járhatott büntetés a Biblia birtoklásáért akár még halál is. Sőt anno módszeresen pusztították a nemzeti nyelvekre lefordított Bibliákat. Na de miért ha ezzel irányítani lehet a népet?

És tényleg olyasmit írtak a Bibliába ami forrása az erőszakosságnak? Olvasd csak el a Lukács 6:27-31

Az a szó hogy iszlám, mit is jelent? Na nem azt hogy béke, hanem azt jelenti hogy engedelmesség vagy alávetés de aki nem ezt teszi azt meg kell ölni! Akkor a kérdésem az hogy kik is követik Jézus Krisztust? Jézus Krisztus hány hitetlent is ölt meg? Mit tett azokkal Jézus Krisztus akik nem hallgattak rá?

Egyébként meg minek kell őket megölni ha a paradicsomba úgy sem kerülhetnek be?

[link]

Hogyan létezhet ilyen app, miért ilyen a nők helyzete az iszlám világban? Miért hagyja az iszlám világ hogy bűnöző terroristák vegyék át a hatalmat egy országban a legális kormánytól. Miközben ezrei kényszerülnek elhagyni a saját szülőföldjüket? Miért tétlen az iszlám világ a testvéreik megsegítésében?

És az ujgur kisebbséget miért nem segítik a muszlim testvéreik? Miért nem tiltakoznak a médiában vagy az ENSZ-ben? A kalifa miért nem fejezi ki a tiltakozását? Egyáltalán érdekli hogy mi történik ezekkel az emberekkel?

[link]

2019. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/125 anonim ***** válasza:

"Mit jelent az hogy nem élt a keresztény előírások szerint? A keresztény vallás tiltja a gyilkosságot, szóval ez egy előírás. Aki elköveti már nem keresztény? Illetve azt is kérdeztem, mik a keresztény vallás kritériumai, de nem válaszoltál."


Olvasd végig a Bibliát, ha annyira érdekel! Bocs, de legalább 10 éve foglalkoztam vele utoljára, szóval sok tanításra aligha emlékszem már.

Megegyezhetünk abban hogy a tízparancsolat betartása alapvető egy keresztény életében? Tehát aki azt nem tarja be, az értelemszerűen nem keresztény, hiszen hiába vallaná magát annak, ha egyszer a legalapvetőbb keresztény törvényeket sem követi a mindennapjaiban. Értsd, emberünk másnak vallja magát, mint ami a tetteiből következik. Mintha én mondjuk naponta lopnék, csalnék, akkor te elfogadnál törvenytisztelő polgárnak csak mert annak vallom magam?

És ha egyszercsak rajtakapnak a csaláson, akkor én nem akkor szűntem meg törvényrisztelőnek lenni, eleve sosem voltam az. Csak épp eddig nem buktam le. Egy ilyen ember nem a gyilkosság pillanatában szűnik meg kereszténynek lenni, hanem eleve sosem volt keresztény.

2019. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/125 A kérdező kommentje:

"Olvasd végig a Bibliát, ha annyira érdekel! Bocs, de legalább 10 éve foglalkoztam vele utoljára, szóval sok tanításra aligha emlékszem már."


Ha nem tudod, miért találgatsz? Olyasmiről beszélsz amiről ezek szerint fogalmad sincs.



"Megegyezhetünk abban hogy a tízparancsolat betartása alapvető egy keresztény életében? Tehát aki azt nem tarja be, az értelemszerűen nem keresztény, hiszen hiába vallaná magát annak, ha egyszer a legalapvetőbb keresztény törvényeket sem követi a mindennapjaiban."


Ha ez lenne a kritérium akkor nem lenne egy keresztény sem a világon :) Tízparancsolat egyik pontja hogy ne hazudj. Mindenkivel előfordult hogy nem mondott igazat. Már ezen az egy ponton megbukna kb mindenki, és akkor a másik kilencről nem is beszélve. Szóval szerintem ha jobban belegondolsz, ez nem lehet kritérium. Tehát ha valaki hazudik vagy akár gyilkol, attól még keresztény marad.



"Mintha én mondjuk naponta lopnék, csalnék, akkor te elfogadnál törvenytisztelő polgárnak csak mert annak vallom magam?"


Törvénytisztelőnek nem, de állampolgárnak igen. Bűncselekmény elkövetése miatt nem veszíted el az állampolgárságod.

2019. febr. 17. 00:44
 104/125 anonim ***** válasza:

"Tízparancsolat egyik pontja hogy ne hazudj"


A tízparancsolatban hamis tanúzás van, nem szimplán hazugság.


"Törvénytisztelőnek nem, de állampolgárnak igen. Bűncselekmény elkövetése miatt nem veszíted el az állampolgárságod."


Nem kell a mellébeszélés, senki nem beszélt állampolgárságról.


De lényegében akkor ennyit erről. Te is aláírod hogy hiába vallanám magam törvénytisztelőnek, ha egyszer a tetteim erre rácáfolnak. Ugyanígy hiába vallja magát valaki kereszténynek, ha a tettei erre rácáfolnak. Azaz minden alapját elvesztette a feltételezésed, hiszen olyan embereket akarsz kereszténynek beállítani, akik keresztényi mivoltát elég látványosan cáfolják a tetteik.

2019. febr. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/125 A kérdező kommentje:

"Ja hogy ennyi elég hogy higgyem el neked? Te se hiszel nekem akkor ne is várd el tőlem hogy én higgyek neked. Ez oda-vissza dolog!"


Kettőnk között az a különbség hogy te hazudozol az iszlámról én viszont nem hazudok a keresztény vallásról. Nekem van okom nem hinni neked, neked viszont nincs okod kételkedni bennem.



"De ha mondasz valamit akkor azt támaszd alá. Tehát legyél pontos! Lehet hogy sokat kérek de erőltesd meg magadat!"


Ne aggódj. Pontos verseket hozok a Bibliából.



"Tehát akkor tisztázzuk nem az országok keresztények hanem az emberek? A gond azzal van hogy egyszer ezt állítod aztán meg mást így nehéz tisztán látni hogy mit is akarsz mondani, mert olyan káosznak tűnik!"


Emberek alkotják az országokat. Nincs ebben semmi káosz. Ha az adott országot többségében keresztények lakják nevezhetjük kereszténynek.



"Valaki vagy igyekszik követi Jézus Krisztust vagy nem! Vannak hamis muszlimok is hiszen elég ha azt vallod hogy az vagy és már is muszlim leszel! Te magad is megerősítetted ezt hiszen nem tiltakoztál. Elég ha ezt diktálod be!"


Azt mondtam statisztika szempontjából elég. Ezek szerint ez a kritérium nálad? Az keresztény aki igyekszik Jézust követni? Aki gyilkol az nem keresztény?



"A táblázat az téved hiszen keresztényekről beszélsz Jézus követőiről és állítottad hogy azok akik annak vallják magukat azok nem azok."


Azt mondtam nem Jézust követik, de ettől még kereszténynek nevezik magukat. Ha meg nem fejted ki mi köze van a cikknek a témához, nem tudom kitalálni mire gondolsz éppen, mert nem vagyok gondolatolvasó.



"Még tavaly beszélgettünk erről. Akkor sem fogadtad el a válaszomat! És biztos vagyok benne hogy nem változott a véleményed azóta sem! Akkor igyekeztem kifejteni hogy kik Jézus Krisztus követői!"


Emlékszem. Akkor is kerülted a kényes kérdéseket és csak mellébeszéltél. Jézus személyéről beszélgettünk. Nem felejtettem el.



"Mi a bizonyíték erre? Tudod sokan állítják hogy a Bibliát átírták de eddig egyetlen egy személy sem volt képes ezt bizonyítani! És köztük vagy te is. Nincs rá bizonyíték."


Ugyanmár. Sok bizonyíték van. Csak nem akarod látni.



"És tényleg olyasmit írtak a Bibliába ami forrása az erőszakosságnak? Olvasd csak el a Lukács 6:27-31"


Mutatok majd olyan verseket amik kicsit sem szépek. A Lukács 6:27-31 papíron szépen hangzik de a valóságban életképtelen. Azt írja: Aki arcul üt, annak tartsd oda a másik arcodat is, és aki elveszi felsőruhádat, attól alsóruhádat se tagadd meg. Ezt elveszi az emberektől az önvédelem jogát. Ez teljes behódolást jelent az elnyomóknak, tolvajoknak, gyilkosoknak. Ezzel szemben az iszlám jogot ad az önvédelemre és azt mondja ha támadás ér, ugyanolyan mértében viszonozhatod. A mai világi jogrendszer is ugyanezt írja.



"Az a szó hogy iszlám, mit is jelent? Na nem azt hogy béke, hanem azt jelenti hogy engedelmesség vagy alávetés de aki nem ezt teszi azt meg kell ölni!"


Nem igaz. Ezért mondom hogy hazudozol az iszlámról. Nincs ilyen hogy aki nem akar muszlim lenni azt meg kell ölni. Ez a keresztények hazugsága. A Korán azt írja, tilos erőszakkal terjeszteni a vallást.



"Hogyan létezhet ilyen app, miért ilyen a nők helyzete az iszlám világban?"


Ez most vicc? Te kiragadsz egy országot ami konkrétan egy téves irányzat, nevezetesen vahabiták, és ezt általánosítod az egész világra. Ez olyan mintha a ku klux klán alapján ítélném meg az összes keresztényt.



"Miért hagyja az iszlám világ hogy bűnöző terroristák vegyék át a hatalmat egy országban a legális kormánytól. Miközben ezrei kényszerülnek elhagyni a saját szülőföldjüket? Miért tétlen az iszlám világ a testvéreik megsegítésében?"


Ezt már a múltkor megbeszéltük. Nincs értelme előröl kezdeni. Ugyanezeket ismételgeted, és nem érdekelnek a válaszok.



"És az ujgur kisebbséget miért nem segítik a muszlim testvéreik? Miért nem tiltakoznak a médiában vagy az ENSZ-ben? A kalifa miért nem fejezi ki a tiltakozását? Egyáltalán érdekli hogy mi történik ezekkel az emberekkel?"


Ki mondta hogy nem tiltakoznak? Rengeteg tiltakozás tüntetés van ezügyben. Az ENSZ legfőbb tanácsa viszont keresztény országokból áll akiket nem érdekel ha muszlimokat gyilkolnak.

2019. febr. 17. 01:21
 106/125 A kérdező kommentje:

"A tízparancsolatban hamis tanúzás van, nem szimplán hazugság."


Attól függ melyik tízparancsolatot nézed. Ez a katolikus:


[link]


Ebben a nyolcadik pont az hogy ne hazudj, szóval benne van. Ha pedig az Ószövetséget nézzük ahol ez eredetileg megtalálható, abban az egyik pont az hogy "Emlékezz meg a szombat napjáról" Egy keresztény sem emlékezik meg a szombatról, szóval akkor ha a tízparancsolat a kereszténység kritériuma akkor az összes keresztény megbukott már ezen az egy ponton. Szerintem ideje belátnod hogy hogy te kritériumod túl szigorú :)



"Nem kell a mellébeszélés, senki nem beszélt állampolgárságról."


Én csak átültettem a példádat a valóságba. Bűncselekmény elkövetése miatt nem veszíted el az állampolgárságod, ahogy gyilkosság elkövetése miatt sem veszíted el keresztényi mivoltodat. Szóval ez az érvelésed nem állja meg a helyét.

2019. febr. 17. 01:35
 107/125 anonim ***** válasza:

"Szerintem ideje belátnod hogy hogy te kritériumod túl szigorú"


Akkor határozd meg te és indokold is meg!


"Én csak átültettem a példádat a valóságba."


Hogy ültetted volna át, ha a példámnak köze sem volt az állampolgársághoz...?


"ahogy gyilkosság elkövetése miatt sem veszíted el keresztényi mivoltodat."


Azok után hogy nem is egyszer konkrétan leírtam, hogy nem arról van szó, hogy bárki is a gyilkosság miatt szűnne meg keresztény lenni, elég ciki hogy még mindig ezzel jössz...

2019. febr. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/125 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ne aggódj. Pontos verseket hozok a Bibliából."


Írtam már neked hogy nem aggódom, minek aggódjam?


"Emberek alkotják az országokat. Nincs ebben semmi káosz. Ha az adott országot többségében keresztények lakják nevezhetjük kereszténynek."


Aztán meg arról beszélsz hogy tulajdonképpen nem is igazi keresztények, hiszen nem követik Jézus Krisztus tanítását! Szóval káosz van. Idézzem az írásodat: "...hogy akik kereszténynek vallják magukat már nem Jézus tanítását követik..."


"Azt mondtam statisztika szempontjából elég. Ezek szerint ez a kritérium nálad? Az keresztény aki igyekszik Jézust követni? Aki gyilkol az nem keresztény?"


Nálad ez a kritérium hiszen nálad ez már elég. Nem tiltakoztál ez ellen egyszer sem, ami azt jelenti hogy elfogadható számodra. Tehát statisztikailag az is lehetséges hogy a muszlimok fele képmutató. Muszlimnak mutatja magát de szívében nem az! Igen az keresztény aki igyekszik Jézust követni. Természetesen magyarázhatnám tovább hogy ez mit is foglal magában de felesleges mert vagy nem értenéd vagy nem fogadnád el. Hiszen már tavaly is beszéltünk erről és akkor sem jutottunk közös nevezőre. És biztos vagyok benne hogy most sem jutnánk.

Attól hogy valaki idéz a Bibliából akkor már keresztény?


"Azt mondtam nem Jézust követik, de ettől még kereszténynek nevezik magukat."


Azt is írtad hogy a muszlimok követik Jézus Krisztust! Akkor most még is mi van már? Aki nem Jézust követi az is keresztény meg aki őt követi az is. Meg aki annak vallja magát az is de az is keresztény aki nem annak vallja magát de kereszténynek nevezett országban él az is keresztény. Annyi verzió van már, hogy ez követhetetlen!


"Emlékszem. Akkor is kerülted a kényes kérdéseket és csak mellébeszéltél. Jézus személyéről beszélgettünk. Nem felejtettem el."


A muszlim Jézus és a keresztény Jézus Krisztus nem ugyan az a személy! Ez egyértelmű! És mond csak találkoztál olyan személlyel aki megválaszolta neked az úgynevezett kényes kérdéseidet?


"Ugyanmár. Sok bizonyíték van. Csak nem akarod látni."


Már sokan állították ezt de nem tudták bebizonyítani! Mivel a Bibliai kéziratok darabszáma olyan 5000 körül van. Különféle országokban és különféle nyelveken. Egyértelmű hogy csak a levegőbe vagdalkoznak akik ilyesmit állítanak. Az apokrif iratokat meg hadjuk hiszen van köztük olyan ami még földrajzi kérdésekben is téved.


"Mutatok majd olyan verseket amik kicsit sem szépek. A Lukács 6:27-31 papíron szépen hangzik de a valóságban életképtelen."


Azt nagyon jól tudom hogy egy muszlim számára ez maga a horror és életképtelennek tartja. De egy hívő ember számára nem az és természetesen nem is könnyű. De épp ez bizonyítja hogy nem embertől van, mivel ember ilyesmit nem tenne önszántából. De hit által lehetséges. Ha belegondolsz a feltámadás is életképtelen. Az is hit kérdése vagy hiszed vagy nem! Mutass olyan verseket amelyek nem szépek. És lesz köztük új vagy ugyanazokat fogod mutogatni amiket tavaly is? Nem fog meglepni mert ugyan azokkal a dolgokkal jössz ismét, lefogadom!


„Ezt elveszi az emberektől az önvédelem jogát. Ez teljes behódolást jelent az elnyomóknak, tolvajoknak, gyilkosoknak. Ezzel szemben az iszlám jogot ad az önvédelemre és azt mondja ha támadás ér, ugyanolyan mértében viszonozhatod. A mai világi jogrendszer is ugyanezt írja.”


Valóban? Akkor miért menekültek el lassan milliók a saját szülőföldjükről az ISIS elől Szíriából?


„Nem igaz. Ezért mondom hogy hazudozol az iszlámról. Nincs ilyen hogy aki nem akar muszlim lenni azt meg kell ölni. Ez a keresztények hazugsága. A Korán azt írja, tilos erőszakkal terjeszteni a vallást.”


Tényleg a kereszténység hazugsága lenne? Felháborodsz ezen a dolgon. De az rendben van hogy összefüggést keresel a kereszténység és az erőszak között! Pedig Jézus Krisztus tanítása szerint nincs összefüggés. Csak is egyetlen egy. Az hogy nem tartják meg Jézus Krisztus tanítását és azért erőszakosak! És ezzel te is tisztában vagy még is mást állítasz. Tehát az meg a te, illetve akkor a MUSZLIMOK hazugsága hogy a keresztények erőszakosak! Természetesen nem fogod elismerni, miért is tennéd? Ugye hogy nem tetszik a dolog! Korán (8:12) pl. ez a rész is. És a Bibliával ellentétben a Koránban nincs Ó vagy Új szövetség. A Korán az ilyen értelemben nem osztható részekre. Ott nincs kiválasztott nép majd pedig Jézus Krisztussal kereszténység! Korán (4:95) Ezt külön kiemelném. Szerinted itt kikről is van szó és miért vannak kritizálva? Kik azok az „otthon ülők”? Korán (2:191-193), Korán (3:151), Korán (4:74), Korán (4:104), (8:39), Korán (8:59-60), Korán (8:65), Korán (8:67)

Példákat én is tudok hozni, én is olvashatom a Korán sőt ki is ragadhatok belőle részleteket. Ahogyan te is tetted tavaly azt állítva hogy a keresztényeknek népeket kell kiirtania. Hiába magyaráztam neked hogy az egy ószövetségi történet és nem a kereszténységre vonatkozik és még csak nem is lehettek keresztények hiszen akkor Jézus Krisztus nem is születette meg a földre testben! De ezeket figyelmen kívül hagytad és most nem tetszenek dolgok.


„Te kiragadsz egy országot ami konkrétan egy téves irányzat, nevezetesen vahabiták, és ezt általánosítod az egész világra. Ez olyan mintha a ku klux klán alapján ítélném meg az összes keresztényt.”


Te meg egy statisztika szerint ítéled meg a keresztényeket. Figyelmen kívül hagyva a tényt hogy bizony teljesen más okok vannak az erőszak mögött és nem a keresztény tanítások. Vagy akkor én is vegyem viccnek az egészet? Oké csak akkor minek is írsz ki ilyen kérdést? Mert ha vicc akkor mit keres a valláskritika részben?


„Ezt már a múltkor megbeszéltük. Nincs értelme előröl kezdeni. Ugyanezeket ismételgeted, és nem érdekelnek a válaszok.”


Mint ahogyan téged sem érdekelnek a válaszok. Pedig rég megkaptad a kiírt kérdésedre a válaszodat!


„Ki mondta hogy nem tiltakoznak? Rengeteg tiltakozás tüntetés van ezügyben. Az ENSZ legfőbb tanácsa viszont keresztény országokból áll akiket nem érdekel ha muszlimokat gyilkolnak.”


És vajon tiltakozik e a muszlim világ az ellen hogy Szaúd-Arábiában a szunnita valláson kívül mindenféle más vallás tilos? Igen pont ez az ország, és hogy miért? Azért mert ebben az országban található Mekka és Medina Mohamed próféta pedig mind két helyhez szorosan köthető!

És hogy megint csak ismételjek. Mekkába és Medinába beléphetnek keresztények? Prédikálhatnak keresztények ezekben a városokban?

2019. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/125 A kérdező kommentje:

"Akkor határozd meg te és indokold is meg!"

Ezt talán keresztényeknek kellene megválaszolnia elsősorban.Én nem vagyok keresztény. De gyanítom nem lesz egységes válasz. Azt biztos hogy nem az a kritérium amit írtál.


"Hogy ültetted volna át, ha a példámnak köze sem volt az állampolgársághoz...?"


Hogyne lenne köze. Azt kérdezted elfogadnálak-e törvénytisztelő polgárnak ha minden nap lopnál. Erre mondtam hogy törvénytisztelőnek nem, de ettől még az állampolgárságod megmarad. Ahogy a gyilkoló keresztény sem veszíti el keresztényi mivoltát.



"Azok után hogy nem is egyszer konkrétan leírtam, hogy nem arról van szó, hogy bárki is a gyilkosság miatt szűnne meg keresztény lenni, elég ciki hogy még mindig ezzel jössz..."


Én pedig leírtam hogy ha valaki lop vagy gyilkol, attól még keresztény marad, tehát értelmetlen ismételgetned mert nem igaz.

2019. febr. 17. 20:38
 110/125 A kérdező kommentje:

"Aztán meg arról beszélsz hogy tulajdonképpen nem is igazi keresztények, hiszen nem követik Jézus Krisztus tanítását! Szóval káosz van. Idézzem az írásodat: "


Ma egy keresztény sem követi már Jézust, de ettől még létezik olyan vallás hogy kereszténység.



"Nálad ez a kritérium hiszen nálad ez már elég. Nem tiltakoztál ez ellen egyszer sem, ami azt jelenti hogy elfogadható számodra. Tehát statisztikailag az is lehetséges hogy a muszlimok fele képmutató. Muszlimnak mutatja magát de szívében nem az!"


Nem látok bele mások szívébe csak Isten, tehát nem tudhatom ahogy te sem. Népszámláláskor megkérdezik az embereket a vallásukról ami alapján statisztikát készítenek. Ezen mit nem értesz?



"Igen az keresztény aki igyekszik Jézust követni. Természetesen magyarázhatnám tovább hogy ez mit is foglal magában de felesleges mert vagy nem értenéd vagy nem fogadnád el."


Akkor is és most is csak mellébeszélsz és kerülöd a válaszadást. Még arra sem válaszoltál szerinted ki Jézus. Pontosan emlékszem.



"Attól hogy valaki idéz a Bibliából akkor már keresztény?"


A te kritériumod az hogy Jézust kövesse és akkor már keresztény. Ez a gyilkos Jézus eljövetelét várta tehát Jézus követőjeként tekint magára. Vagyis a te kritériumod szerint ez a gyilkos keresztény.



"Aki nem Jézust követi az is keresztény meg aki őt követi az is. Meg aki annak vallja magát az is de az is keresztény aki nem annak vallja magát de kereszténynek nevezett országban él az is keresztény."


Jézus igazi követői a muszlimok, de ennyi nem elég ahhoz hogy muszlim legyél. Keresztények pedig azt állítják Jézust követik de ez nem igaz.



"A muszlim Jézus és a keresztény Jézus Krisztus nem ugyan az a személy! Ez egyértelmű! És mond csak találkoztál olyan személlyel aki megválaszolta neked az úgynevezett kényes kérdéseidet?"


Legtöbben nem. Volt aki megpróbálta de csak rosszabb lett. Erre mondta fentebb a másik keresztény válaszoló hogy csapdát állítok nektek, pedig csak választ várok.



"Már sokan állították ezt de nem tudták bebizonyítani!"


Ez más téma. Most nem megyek ebbe az irányba. Majd lehet lesz ilyen kérdés is.



"Mutass olyan verseket amelyek nem szépek. És lesz köztük új vagy ugyanazokat fogod mutogatni amiket tavaly is? Nem fog meglepni mert ugyan azokkal a dolgokkal jössz ismét, lefogadom!"


Nagyjából, de kicsit másképp teszem fel a kérdést.



"Valóban? Akkor miért menekültek el lassan milliók a saját szülőföldjükről az ISIS elől Szíriából?"


Az ISIS-nek már nagyrészt vége ha nem tünt volna fel és muszlimok számolták fel őket. Azért menekültek el sokan mert nem tud mindenki harcolni.



"Példákat én is tudok hozni, én is olvashatom a Korán sőt ki is ragadhatok belőle részleteket."


Te csak kiragadsz verseket de nem veszed figyelembe a szövegkörnyezetet sem a kapcsolódó verseket. Tehát amit teszel az hazugság.



"Ahogyan te is tetted tavaly azt állítva hogy a keresztényeknek népeket kell kiirtania. Hiába magyaráztam neked hogy az egy ószövetségi történet és nem a kereszténységre vonatkozik és még csak nem is lehettek keresztények hiszen akkor Jézus Krisztus nem is születette meg a földre testben! De ezeket figyelmen kívül hagytad és most nem tetszenek dolgok. "


Remélem nem fogod ezt ismételgetni az új kérdésemnél is. Korábban is mondtam hogy az érvelésednek semmi értelme mert ugyanaz az Isten az Ó és Újszövetség esetében is.



"Te meg egy statisztika szerint ítéled meg a keresztényeket. Figyelmen kívül hagyva a tényt hogy bizony teljesen más okok vannak az erőszak mögött és nem a keresztény tanítások."


Én nem egy ország statisztikája alapján jelentettem ezt ki hanem kb 50 ország alapján. Te viszont egy országot vettél elő és álltalánosítottál az egész iszlám világra.



"És vajon tiltakozik e a muszlim világ az ellen hogy Szaúd-Arábiában a szunnita valláson kívül mindenféle más vallás tilos?"


Ki mondta hogy tilos? Ez is hazugság. 1 millió keresztény él szaud arábiában.



"Igen pont ez az ország, és hogy miért? Azért mert ebben az országban található Mekka és Medina Mohamed próféta pedig mind két helyhez szorosan köthető!"


Szaud-Arábiát Anglia hozta létre jelenleg pedig az USA támogatja őket. Az utolsó jogos tulajdonos Törökország. Most náluk kellene hogy legyen Mekka és Medina.



"És hogy megint csak ismételjek. Mekkába és Medinába beléphetnek keresztények? Prédikálhatnak keresztények ezekben a városokban?"


Muszlimok prédikálhatnak a Vatikánban?

2019. febr. 17. 21:04
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!