Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért keresztény társadalmak...

Miért keresztény társadalmak a legerőszakosabbak?

Figyelt kérdés

Alábbi táblázatban országonként látható a gyilkosságok száma 100 ezer főre vetítve. A 30 legerőszakosabb mind keresztény többségű ország. Keresztények viszont azt mondják hogy a kereszténység a szeretet vallása, és ha erőszakról van szó, másra mutogatnak. Valószínűleg muszlimokra, pedig a legvéresebb 50 ország között alig van iszlám vallású.


[link]



2019. febr. 12. 08:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/125 A kérdező kommentje:

"Egyrészt elszúrtad azzal, hogy következtetést vonsz le puszta statisztikai adatokból, miközben a két adat között tényleges összefüggést nem vagy képes felmutatni."


A legerőszakosabb 50 ország többsége keresztény. A világ minden részéről vannak ebben országok, közös pont pedig a keresztény vallás. Ez egy összefüggés.



"Másrészt abban a tévhitben élsz hogy egy keresztény többségű állam lakói automatikusan mind keresztények."


Statisztikák alapján ezekben az országokban a többség keresztény. Nyilván nem mindenki, és nem is állítottam ilyet, de a többség keresztény vallású.



"Harmadrészt képtelen vagy felfogni az ok-okozati viszonyt. Ha egy gyilkosság vagy egy háború mögött nem valamilyen Biblián alapuló meggyőződés áll, akkor édesmindegy hogy az elkövető ember vagy ország keresztény-e, mert az elkövetett tetthez semmi köze nem volt a keresztényi mivoltnak."


Nem tudom miért próbálod leszűkíteni a kört a vallási indíttatásból elkövetett gyilkosságokra. Szerinted egy keresztény nem gyilkol anyagi haszon céljából, féltékenységből, gyűlöletből vagy bármely más okból? Ha egy adott vallás tagjai között nagyon gyakran előfordul az adott bűncselekmény, egyértelműen felmerül az összefüggés a vallási hovatartozással.



"Negyedrészt igencsak arra utal amikor kikötötted hogy csak keresztenyektől várnál választ, hogy amúgy édesmindegy neked az egész kérdéskör, csak valami fanarikus provokáció az egész."


Mi ebben a provokáció? Egyértelmű az összefüggés. Ezt a vak is látja. A legvéresebb 30 ország kizárólag keresztény. A kérdés pedig hogy miért? Erre várok választ.

2019. febr. 12. 15:17
 32/125 anonim ***** válasza:

"A legerőszakosabb 50 ország többsége keresztény. A világ minden részéről vannak ebben országok, közös pont pedig a keresztény vallás. Ez egy összefüggés"


Ez csak két egybevágó adat. Ennek az értelme annyi, mintha végeznél két felmérést, az egyik eredménye hogy a fejlett országokban több a lézeres látásjavító műtét, a másik eredménye pedig hogy a fejlett országokban magasabb az elhízása aránya. Te pedig a nagy eszeddel elkezdenéd magyarázbi hogy a lézeres szemműtét okozza az elhízást.

Pedig ez is csak két egybevágó adat. Egyelőre semmi összefüggést nem tudtál felmutatni köztük.


"Nem tudom miért próbálod leszűkíteni a kört a vallási indíttatásból elkövetett gyilkosságokra"

Mert ha nem vallási indíttatásból történik a dolog, akkor az illető ugyanúgy megtenné vallástól függetlenül is. Azaz semmi összefüggés az illető vallása és a tett között.


Továbbra sem ártana utánanézned az ok és okozat, illetve az összefüggés szavak értelmének.

2019. febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/125 anonim ***** válasza:
41%

Azért kedve muszlim kérdező, mert rohadt dögök vagyunk, és indokolt az olyan kijelentés, miszerint "kiirtanék minden keresztényt" (volt a rádióban ez).

Remélem segítettem az te nagy gondodban.


----

Most rabló mongol nyilát

Zúgattad felettünk,

Majd töröktől rabigát

Vállainkra vettünk.

2019. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/125 A kérdező kommentje:

64%-os miért próbálsz hazudozni? Azt kéretem mutass egy olyan kamionos támadást amiben több mint 100-an haltak meg. Erre hozol egy grafikont amiben azt látjuk hányan haltak meg Európában terrortámadásokban 1970 óta. De jó is hogy hoztad. 2000 előtti terrortámadásokért többségében nem muszlimok felelősek hanem keresztény terorszervezetek mint az ETA vagy IRA, illetve szélsőbalos szervezetek. Azt is meg lehet állapítani hogy korábban sokkal többen haltak meg terrortámadásokban mint az utóbbi pár évben.

Arról nem is beszélve hogy más jellegű gyilkosságokban sokkal többen haltak meg. Azt tudom javasolni hogy próbálj meg elszakadni a kormánypropagandától mert annak célja hogy manipuláljon téged.

2019. febr. 12. 15:30
 35/125 A kérdező kommentje:

"Most rabló mongol nyilát

Zúgattad felettünk,

Majd töröktől rabigát

Vállainkra vettünk."


A mongolok nem muszlimok de semmi gond. Értem mit akarsz mondani, de hiányos a lista. Az osztrákokat, németeket, franciákat, angolokat, oroszokat is hozzá kellene csapnod. Vagy az nem baj ha keresztények igázzák le Magyarországot?

2019. febr. 12. 15:33
 36/125 anonim ***** válasza:
mi a szart akarsz már, kedves kérdező,neked semmi sem jó? mondtam már, hogy rohadt erőszakos disznók vagyunk. Ez van. Törődj bele.
2019. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/125 A kérdező kommentje:

"Ez csak két egybevágó adat. Ennek az értelme annyi, mintha végeznél két felmérést, az egyik eredménye hogy a fejlett országokban több a lézeres látásjavító műtét, a másik eredménye pedig hogy a fejlett országokban magasabb az elhízása aránya. Te pedig a nagy eszeddel elkezdenéd magyarázbi hogy a lézeres szemműtét okozza az elhízást."


Azt nem, de például felmerülhet hogy az elhízott embereknél látásproblémák merülnek fel az elhizás eredményeképpen, ami műtétet igényel. Főleg ha tömegesen fordul elő. Az én kérdésemnél pedig ugye a keresztény társadalmak a legerőszakosabbak ami nagyon feltünő. Hiába állítod hogy véletlen, ez nem lehet hiszen a világ minden részéről vannak keresztény országok a top 50-ben. Különböző etnikumok több kontinensről, más-más történelmi háttérrel és gazdasági helyzettel. Közös pont a keresztény vallás.



"Mert ha nem vallási indíttatásból történik a dolog, akkor az illető ugyanúgy megtenné vallástól függetlenül is."


Ez így zavaros. Kifejtenéd?

2019. febr. 12. 16:02
 38/125 anonim ***** válasza:

egy kis történelem mongol tatár:

A 10. században felvették az iszlám vallás szunnita változatát. A 13. században a mongolok meghódították Volgai Bolgárországot, melynek fővárosa a Volga menti Bolgár volt. A hódítók nyelvileg beolvadtak, átvették a bolgároktól a muzulmán hitet és a török nyelvüket és ekkortól hívták őket tatároknak, ahogy a mongol birodalom népeit nyugaton nevezték.

[link]


a tatároknak csaknem sikerült kiirtani a magyarokat(sajnálod, mi, hogy csak majdnem, de sorry, ezen már nem kell búsulnod)

[link]

1241 áprilisa és 1242 márciusa közötti majdnem egy év leforgása alatt a mongol sereg dúlása nyomán Magyarország lakosságának kb. 40-50%-a[19] pusztult el (3 millióból kb. 1,5 millió ember), emellett hatalmas volt az anyagi kár is.

2019. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/125 anonim ***** válasza:

"Azt nem, de például felmerülhet hogy az elhízott embereknél látásproblémák merülnek fel az elhizás eredményeképpen, ami műtétet igényel"


Felmerülhet. De ha nem bizonyítod, ez csak feltételezés, nem összefüggés.

Ugyanez a kérdésed esetében is. Mantrázhatod te a számokat, de amíg nem tudsz egy összefüggést felmutatni, addig csak feltételezéseken lovagolsz.


"Ez így zavaros. Kifejtenéd?"


Ha én megöllek, mondjuk mert a feleségem megcsalt veled, akkor a gyilkosság oka a féltékenység. Akkor is ez az ok ha ateista vagyok, akkor is ha katolikus, baptista vagy hindu, mert a hitemnek semmi köze nem volt ahhoz amit tettem.

Ha megöllek csak azért mert keresztény vagyok, te pedig nem, akkor van összefüggés a hitem és a tettem között, hiszen ha nem lettem volna keresztény, nem öltelek volna meg.

2019. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/125 A kérdező kommentje:

66%-os ezzel csak magadat járatod le. A tatár és mongol nem ugyanaz. Azok akik 1241-ben megtámadták Magyarországot mongolok és nem muszlim vallásúak. Sőt, a mongolok még ma sem muszlimok.


[link]

2019. febr. 12. 16:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!