Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért keresztény társadalmak...

Miért keresztény társadalmak a legerőszakosabbak?

Figyelt kérdés

Alábbi táblázatban országonként látható a gyilkosságok száma 100 ezer főre vetítve. A 30 legerőszakosabb mind keresztény többségű ország. Keresztények viszont azt mondják hogy a kereszténység a szeretet vallása, és ha erőszakról van szó, másra mutogatnak. Valószínűleg muszlimokra, pedig a legvéresebb 50 ország között alig van iszlám vallású.


[link]



2019. febr. 12. 08:53
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/125 A kérdező kommentje:

# 56


"Szerintem hagyjuk ezt a meddő vitát - a kérdező szeretné azt igazolni, hogy muszlim vallás jó, a keresztény meg rossz. Ez már régi probléma a kérdezővel a gyakorin. Jó ha muszlim vallást gyakorolja, de rossz, ha ezt úgy akarja hogy egy másik vallást aláásva tönkretenni kíván."


Nem próbálok aláásni, tönkretenni semmit. Tényeket közlök, amik alapján mindenki levonhatja ugyanezt a következtetést. Amit látod én alá is támasztom amit állítok.



"A helyzet szerintem az, hogy a legnagyobb probléma azokkal van, aki a (világ)vallások hívőit egymásnak akarják ugrasztani "


Ebben igazad van de a keresztények azok akik vevők erre. Az utóbbi időben egyre gyakrabban látom keresztényektől hogy hazugságokat terjesztenek az iszlám vallásról. Például itt, az általam feltett kérdésben is. Az államszinten folytatott iszlámellenes uszító propagandáról nem is beszélve. A veszprémi érsek például folyamatosan hazudozik és uszít muszlimok ellen. Egy kérdésben megérdeklődtem keresztényeknek mi erről a véleménye. A többség helyeselte és egyetlen egy keresztény nem volt aki elhatárolódott volna az érsektől. Ezek miatt tettem fel ezt a kérdést. Nem célom a keresztények megbántása és amint látod én nem hazudozok a keresztény vallásról. Amit állítok az alátámasztom. Csak tisztázni szeretném ki erőszakos és ki békés, és még van egy pár ilyen kérdés, szóval lesz folytatása.

2019. febr. 13. 12:06
 62/125 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Akkor nézz utána jobban. Az illető a Bibliából idézett mielőtt elment a zsinagógába gyilkolni."


Miért nézzek utána? Te hivatkoztál erre és linkeltél egy olyan cikket amiben ilyesmiről szó sincsen! És amit meg utólag idézel az megint csak nem a cikkből való! Nem is lehet hiszen angolul idéztél! Pedig logikus lett volna akkor már pont azt a cikket belinkelned amit utólag idéztél. De nem ezt tetted mert eszedbe sem jutott hiszen nem is a pontosság volt a célod!


"A zsinagógában pedig „halál a zsidókra” kiáltással kezdett lövöldözni."


Muszlimok is kiabáltak már ilyesmit akkor ők is keresztény terroristák?


"Iszlám országokban több őslakos keresztény él mint keresztény országokban őslakos muszlim. Ez szerintem mindent elmond ki toleráns és ki nem."


Még is a muszlimoknak kell menekülnie a saját földjükről, országukból és a keresztényekhez jönnek nem a sajátjaikhoz mennek!


"Magyarul keresztények szállnak meg egy muszlim országot és azt kérdezed miért nincs rend?"


Nem kérdeztem hogy miért nincs rend! Az oroszok meg nem keresztények voltak hanem kommunisták és pont azért szállták meg Afganisztánt mert azt akarták hogy ott is kommunizmus legyen!



"Azzal a különbséggel hogy Afganisztán egy megszállt, háborús ország, mig a kokaintermesztő keresztény országokban nincs háború."


Akkor költözz egy ilyen országba és majd rájössz hogy igen is van háború!


"Sok muszlim ország is szekuláris vagy részben az."


Remélem hogy az összes muszlim társadalom az lesz, és megszűnik létezni még a Korán is! A mecseteket meg majd átalakítják boltokká! A templom átalakítások már megkezdődtek annyira keresztények az országok! De te ezt jobban tudod mint én!


"Arról mi a véleményed hogy nők elleni nemi erőszak is keresztény országokban a leggyakoribb?"


Mert migránsok követik el!

2019. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/125 anonim ***** válasza:

" Ez is véletlen szerinted?"


Erre a 15. kommentben már megkaptad a választ.

Attól hogy kitartóan mantrázol valamit, még nem lesz igaz, ha egyszer nem tudsz összefüggést felmutatni köztük, csak statisztikákat lobogtatsz.

2019. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/125 A kérdező kommentje:

# 60


Figyelmesen végigolvastam amit írtál. A baj az hogy nem vagy következetes továbbra sem. Ráadásul semmit nem reagáltál a táblázattal kapcsolatban amiből kiderül keresztény országokban a legrosszabb a helyzet a nemi erőszak tekintetében is. Pedig a te kedvdért hoztam mert úgy tűnt szereted a statisztikát. Keresztény állam alatt pedig nyilván keresztény többségűt értek.



"nyugati világ országaiban kevesebb a gyilkosság, akkor az ezek gyakorlatilag vallástalan országok, ha viszont Amerika vagy általában valamelyik nyugati állam úgy általában beavatkozik valahol katonailag, akkor az rögtön KERESZTÉNY AGGRESSZIÓ!"


Keresztény világban európai országok a legkevésbé vallásosak. Persze vannak kivételek de általában ez a helyzet. Az USA-ban viszont sokkal vallásosabbak az emberek, maga az amerikai elnök is a Bibliára tesz esküt. ezek tények.



"Azt már csak így zárójelben írom, hogy külön érdekes, hogy az amerikaiak nyakába varrod Szíriát"


Alapvető tévedésben vagy Szíriával és a többi általad felsorolt országgal kapcsolatban. Te úgy képzeled, az USA beavatkozása akkor történt mikor megjelentek ott a hadseregükkel, pedig valójában sokkal korábban. Úgy csinálják hogy mindenféle szervezetet támogatnak akiknek célja az adott ország vezetésének a megdöntése. Ez lehet békés vagy erőszakos szervezet. Aztán vagy az van hogy ezek a szervezetek megdöntik a hatalmat, mint például Líbiában, vagy pedig az ilyen szervezetekre hivatkozva támadják meg az adott országot, mint példáéul Afganisztán vagy Irak. Szóval az olyan iszlamista szervezetek mint alkaida, tálibok, ISIS, bokoharam stb, mind az USA által létrehozott terrorszervezetek.



"A TE LOGIKÁD SZERINT tehát ha Európában kevesebb a gyilkosság, itt meg több, az nyilván a bőrszínnel függ össze. Ez persze nettó baromság."


Én ilyet soha nem állítottam. Ezek szerint nem megy a magyar nyelv értő olvasása. Pont azt írtam hogy a bőrszínnek ehhez nincs köze.



"Dél- és Közép-Amerikában a probléma elsősorban a drogkereskedelemmel és a bandaháborúkkal függ össze"


Ez nem ok hanem tünet. És a listában a világ minden tájáról található keresztény ország.



"Olvass már utána, ha már annyi fölös időd van az „az vesse rá az első követ”-sztorinak. "


A helyzet az hogy pontosan ezt teszem :) Elemzem a Bibliát és külön kérdésben teszem fel ezt a kérdést és még lehet többet is.



"felismertelek, ugyanaz a viszketeg kis iszlamista vagy aki korábban fröcsögve magyarázta, hogy az örmény népirtás nem történt meg,"


NEm vagyok iszlamista, de lehet velem beszéltél ugyanis örmény népirtás nem létezik. Nem csak én szerintem hanem a világ 90%-a szerint sem. Ha velem beszéltél biztosan elmagyaráztam hogy az örmények nem akarják bizonyítani a törökök kérése ellenére sem, de ezek szerint ezt nem akarod felfogni. Aki megvádol valakit, annak bizonyítani is kell, különben egy aljas rágalom marad. Az örmények ezt nem akarják ahogy te sem, így egy aljas rágalmazó vagy.



"ha maga az Úristen szállna le a mennyeknek országából kinyilatkoztatni számodra, hogy akár csak egyvalamiben is tévedsz, valahogy akkor is bemagyaráznád magadnak, hogy ez is csupán „krisztofasiszta diverzió” volt."


Én neked is elhinném, de ehhez tudod mi kell? Bizonyíték, amit te nem tudsz felmutatni.



"Én elhiszem neked, hogy nem vagy muszlim, csak iszlamista."


Kedves tőled hogy te akarod meghatározni ki muszlim és ki nem :) De hogy is szól a Biblia? Ne ítélkezz?



"Összességében: kár beléd a szó. Remélem egyszer, valahogy megszabadulsz majd ettől a végtelen, ostoba gyűlölettől, vagy legalább megtanulod magadban tartani, esetleg a négy fal között. Mindenki jobban járna. Őszintén szólva kételkedem benne, de reménykedni azért talán szabad."


Pontosan ez a végtelen, ostoba gyűlölet az ami miatt feltettem ezt a kérdést, csak hogy ez keresztényekből árad főleg muszlimok ellen. Célom pedig csak annyi, hogy tisztázzuk ezeket a kérdéseket, hátha abbahagyják a keresztények a gyűlölködést és hazudozást. Persze ez vonatkozik a gyűlölködő ateistákra is.

2019. febr. 13. 14:19
 65/125 A kérdező kommentje:

# 63


"Erre a 15. kommentben már megkaptad a választ."


Az a válaszod hogy véletlen? :) Véletlen hogy a legvéresebb 50 ország szinte mind keresztény többségű? Véletlen hogy a nők elleni nemi erőszak esetében szintén többségében keresztény országok vannak túlsúlyban? Mert te ezt mantrázod azóta is. Nálad akkor minden véletlen? :)

Egyébként mindkét témára részletesen ki fogok térni bibliai elemzésekkel, csak ehhez idő kell mert infot gyűjtök a Bibliából. Külön kérdésekben látni fogod. Szívesen várlak majd azoknál a kérdéseknél is de úgy érzem ott is az lesz a reakciód hogy véletlen :)

2019. febr. 13. 14:28
 66/125 anonim ***** válasza:

"A helyzet szerintem az, hogy a legnagyobb probléma azokkal van, aki a (világ)vallások hívőit egymásnak akarják ugrasztani "

ÖRVENDEK hogy valamiben egyetértünk! ! !


de ebben nem:

re61

"a keresztények azok akik vevők erre."

Nem igaz. Akiket felhúzol (engem is) azzal, hogy ÁSOD ALÁ a kereszténységet

" Az utóbbi időben egyre gyakrabban látom keresztényektől hogy hazugságokat terjesztenek az iszlám vallásról."

Vannak buta emberek mindenhol. Biztos hogy velük kell foglalkozni?

" Például itt, az általam feltett kérdésben is. "


Állj! te TÁMADTÁL! méghozzá társadalmi szinten feltéve egy téves kérdést és őrjöngve ragaszkodva hozzá (legalább azt beláttad, hogy a tatárok NEM keresztények?)

és akik beleléptek a csapdádba - mint én, Vidiripi, ahogy régen is- mérgesek a támadástól!


Tehát akik a világ vallások hívőit egymásnak akarják ugrasztani, azokkal van baj.

És akik támadják a világvallásokat azokkal IS - mert azok is a gazok szekerét tolják.

És azokkal van baj, akik erre időt-energiát fecsérelnek

pl velem.

2019. febr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/125 A kérdező kommentje:

"Nem igaz. Akiket felhúzol (engem is) azzal, hogy ÁSOD ALÁ a kereszténységet"


Nem ez a célom, de ezt már kifejtettem fentebb.



"Állj! te TÁMADTÁL! méghozzá társadalmi szinten"


Na akkor itt álljunk meg és tisztázzuk. Magyarországon iszlámellenes gyűlöletkampány megy államszinten amiben benne van a katolikus egyház is és több másik egyház. Magyarországon a legnagyobb a muszlimok ellenni gyűlölet annak ellenére hogy alig élnek itt muszlimok és ők is békések, semmiféle jelentősebb bűncselekményben nem vesznek részt. Ezen az oldalon keresztények többsége hazudozik az iszlámról és muszlimok ellen uszít. Aki nem ezt teszi, az hallgat. Egy olyan keresztényt nem láttam aki rendre utasítana a hazudozó, gyűlölködő hittárást. Talán ha volt 1-2 keresztény aki normálisan viszonyult muszlimokhoz, pedig már több éve az oldalon vagyok kisebb nagyobb megszakitásokkal. Ezek után úgy látod én vagyok az aki támad? :)



"feltéve egy téves kérdést és őrjöngve ragaszkodva hozzá"


Mi téves? Azt állítottam hogy a legvéresebb 50 ország szinte mind keresztény többségű. És azt hogy nők elleni nemi erőszak tekintetében is többségében keresztény országokban a legrosszabb a helyzet. Szerinted ezek az állítások nem igazak? Véletlen lenne?



"legalább azt beláttad, hogy a tatárok NEM keresztények"


Mikor állítottam én ilyet? Egyik négytudású keresztény válaszoló állította hogy a mongolok muszlimok.



"és akik beleléptek a csapdádba - mint én, Vidiripi, ahogy régen is- mérgesek a támadástól!"


Ez nem támadás csak beszélgetés. Ha te ennyitől mérges vagy mit szóljak én a sok hazugságra és gyűlölködésére ami tőletek jön? És szeretném hangsúlyozni hogy az én állításaimban nincs hazugság. Ezt a vallásom nem is engedné. Igyekszem mindennek utánanézni és csak ezután teszek kijelentéseket. Persze tévedhetek de ezt nektek kell bizonyítani. Vidiripi pont az előbb állította hogy a keresztény országokban történt nemi erőszakért muszlimok felelősek :))) Na az ilyen keresztényekkel van problémám. Ha tisztában vagy azzal hogy egyesek egymásnak akarják ugrasztani a muszlimokat és keresztényeket, amit problémának tartsz, kezdhetnéd azzal hogy figyelmezteted a keresztény hittársaidat, ne terjesszenek hazugságokat az iszlámról.

2019. febr. 13. 15:54
 68/125 anonim ***** válasza:

"Véletlen hogy a legvéresebb 50 ország szinte mind keresztény többségű? Véletlen hogy a nők elleni nemi erőszak esetében szintén többségében keresztény országok vannak túlsúlyban? Mert te ezt mantrázod azóta is. Nálad akkor minden véletlen?"


Nem. Az a véletlen, ha két esemény között nincs ok-okozati összefüggés. Ezt is leírtam már, de láthatóan nem sikerült felfogni...

2019. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/125 A kérdező kommentje:

# 62


"De nem ezt tetted mert eszedbe sem jutott hiszen nem is a pontosság volt a célod!"


Olvasd el a cikket. Nem érteszt angolul vagy mi? A magyar média kihagyta hogy az illető a Bibliából idézgetett a támadás előtt, nem meglepő módon, de rengeteg angol nyelvű cikk van erről.



"Muszlimok is kiabáltak már ilyesmit akkor ők is keresztény terroristák?"


Muszlimok nem idézgetnek a Bibliából így ők nem lehetnek keresztény terroristák.



"Még is a muszlimoknak kell menekülnie a saját földjükről, országukból és a keresztényekhez jönnek nem a sajátjaikhoz mennek!"


Ez megintcsak hazugság. A Szíriával határos országokban egyenként több szíriai menekült van mint Európában összesen. Törökországban például 4 millió, Európában pedig max 1 millió. Egyébként is azt írtad korábban hogy ezek nem is keresztények. Akkor most azokat lettek? :) És persze nem az USA-ba menekülnek.



"Nem kérdeztem hogy miért nincs rend! Az oroszok meg nem keresztények voltak hanem kommunisták és pont azért szállták meg Afganisztánt mert azt akarták hogy ott is kommunizmus legyen!"


Szovjet vezetés kommunista volt de az orosz nép többségében keresztény maradt ahogy ma is. Az USA pedig szintén többségében keresztény állam.



"Akkor költözz egy ilyen országba és majd rájössz hogy igen is van háború!"


Mert te jártál ott? Akkor mesélj hol van háború?



"Remélem hogy az összes muszlim társadalom az lesz, és megszűnik létezni még a Korán is!"


Kedves gondolat egy olyan kereszténytől akinek a vallása haldoklik mert ugye a keresztény vallás még rég nem az amit Jézus tanított. A jelenlegi keresztény vallás csak egy üres váz néhány hangzatos szlogennel. Nem kell aggódnod. Az iszlámmal ez nem fog megtörténni.



"A mecseteket meg majd átalakítják boltokká!"


A mecsetekbe sok muszlim jár, így ez nem fog megtörténni.



"A templom átalakítások már megkezdődtek annyira keresztények az országok!"


Mivel Európában egyre kevesebb a keresztény, felesleges annyi templom. Persze mecset építését nem engedik ha hozzád hasonló igaz keresztények.



"Mert migránsok követik el!"


Egy fanatikus kereszténytől nem is várható más válasz. Mondjuk nem tudom hogy követhetik el muszlimok ha ezekben a keresztény országokban nem is élnek vagy csak kevesen, de látom téged ez nem zavar :) Ilyenkor mindig felhívom keresztények figyelmét arra hogy a hazugság a Biblia szerint sem szép dolog. Ha tényleg keresztény vagy, nem ártana ha mellőznéd a hazugságokat. Egyébként pont a hozzád hasonló, gyűlölködő, hazudozó keresztények miatt tettem fel ezt a kérdést és lesz még folytatása.

2019. febr. 13. 21:32
 70/125 A kérdező kommentje:

"Nem. Az a véletlen, ha két esemény között nincs ok-okozati összefüggés. Ezt is leírtam már, de láthatóan nem sikerült felfogni..."


Attól hogy sokszor leírod még nem lesz igaz. Ha az erőszakos bűncselekmények többsége keresztény országokban történik, nem merülhet fel hogy esetleg köze van a keresztény vallásnak is ehhez? Gyilkosságok esetében és a nők elleni nemi erőszak tekintetében is toronymagasan keresztény országok a legrosszabbak. Semmi más közös pontot nem látok ezekben. Eltérő földrészeken találhatóak, különböző etnikumú, történelmi hátterű és gazdasági helyzetben lévő országok. Egyetlen közös pont a keresztény vallás. Szerinted nem lenne érdemes megvizsgálni a keresztény vallást hogy esetleg ez lehet a bajok forrása?

2019. febr. 13. 21:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!