Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért keresztény társadalmak...

Miért keresztény társadalmak a legerőszakosabbak?

Figyelt kérdés

Alábbi táblázatban országonként látható a gyilkosságok száma 100 ezer főre vetítve. A 30 legerőszakosabb mind keresztény többségű ország. Keresztények viszont azt mondják hogy a kereszténység a szeretet vallása, és ha erőszakról van szó, másra mutogatnak. Valószínűleg muszlimokra, pedig a legvéresebb 50 ország között alig van iszlám vallású.


[link]



2019. febr. 12. 08:53
 71/125 anonim ***** válasza:

"Attól hogy sokszor leírod még nem lesz igaz"


Nem is attól lesz igaz, hogy én ezt leírom, hanem azért írom, mert ez a valóság, hogy az ilyen összefüggés nélküli események egyszerre bekövetkeztét véletlennek nevezzük. Ennyire ne essen már nehezedre alapvető fogalmak értelmezése is! Ilyen hiányosságok mellett hogy akarsz egyáltalán vitázni?


"Ha az erőszakos bűncselekmények többsége keresztény országokban történik, nem merülhet fel hogy esetleg köze van a keresztény vallásnak is ehhez?"


Felmerülni felmerülhet, de továbbra sem tudtál semmilyen összefüggést felmutatni. Alaptalan feltételezésekkel vagdalkozni pedig még mindig az ostobaság netovábbja.


"Semmi más közös pontot nem látok ezekben"


És egyáltalán mire alapozod hogy kell lennie bármiféle közös pontnak is?

2019. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/125 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A magyar média kihagyta hogy az illető a Bibliából idézgetett a támadás előtt, nem meglepő módon, de rengeteg angol nyelvű cikk van erről."


Ha egy magyar cikket linkelsz akkor még is mit vársz? Hogy majd elkezdek angol cikkeket keresgélni az esetről. Dehogy keresgélek, te állítasz dolgokat. De amit linkeltél abban semmi ilyesmiről nem volt szó!


"Muszlimok nem idézgetnek a Bibliából így ők nem lehetnek keresztény terroristák."


És hol van a Bibliában hogy idézem amit te is idéztél! "halál a zsidókra"

És bizony ilyet a muszlimok is kiabáltak. Akkor ők muszlim-keresztény terroristák?


"A Szíriával határos országokban egyenként több szíriai menekült van mint Európában összesen."


Na csak nem hazugság hogy a saját szülőföldjükről kell elmenekülniük! Egyébként minek jönnek Európába? Miért nem csak olyan helyre mennek ahol az iszlám van többségben?


"Egyébként is azt írtad korábban hogy ezek nem is keresztények. Akkor most azokat lettek?"


Te azt állítod! Hiába mondom neked hogy nem azok nem fogadod el!


"Szovjet vezetés kommunista volt de az orosz nép többségében keresztény maradt ahogy ma is."


Ezen jót röhögtem! :D :D :D


"Mert te jártál ott? Akkor mesélj hol van háború?"


Vannak olyan dolgok amiben jobb ha saját tapasztalatot szerzel ez is egy olyan dolog. Hiába mesélek! Hiszen neked még a kommunisták is keresztények!


"Kedves gondolat egy olyan kereszténytől akinek a vallása haldoklik mert ugye a keresztény vallás még rég nem az amit Jézus tanított."


De azért keresztény államokról beszélsz folyamatosan most meg azt írod hogy haldoklik meg nem az amit Jézus tanított. A legnagyobb poén az hogy én is ezt mondom és nekem meg nem hiszed el! Nálad komoly baj van az egyszer tuti! Mondjuk elég jókat mosolygok az írásaidon! Mert amit művelsz az a vicc kategória! :D


"A jelenlegi keresztény vallás csak egy üres váz néhány hangzatos szlogennel."


És megint! Hát én is erről írtam és azt nem hitted el most meg te írod! De fel sem fogod hogy épp elismerted hogy nincsenek keresztény országok! S mindezt írásban tetted! Örülök neki mert erre egyáltalán nem számítottam! Még akkor is ha aztán a szöges ellentété fogod írni, mert így lesz tudom jól. De egyszer látni hogy leírtad ez nagyon jó! Tetszik!


"Nem kell aggódnod. Az iszlámmal ez nem fog megtörténni."


Tévedsz! Én nem aggódom! Pont hogy ezt szeretném hogy megvalósuljon. Vagy magyarázzam még jobban mert még mindig nem érted?


"A mecsetekbe sok muszlim jár, így ez nem fog megtörténni."


Kellemest a hasznossal! Majd megoldjuk okosba. A szúra olvasás aztán meg egy gyors bevásárlás egy helyen! Praktikus nagyon! Majd fellendül az üzlet! :)


"Persze mecset építését nem engedik ha hozzád hasonló igaz keresztények."


Mert a hozzánk hasonló keresztények a vallásszabadságot többre tartják mint egy épületet! Megjegyzem ha rajtam múlna akkor templomok építését nem engedélyezném. De ez sem rajtam múlik. Kezd aláírás gyűjtésbe azt illetően hogy építhessetek mecsetet. De ugye a gyakorlati tevékenység az neked derogál ilyesmit nem vállalsz fel!


"Egy fanatikus kereszténytől nem is várható más válasz. Mondjuk nem tudom hogy követhetik el muszlimok ha ezekben a keresztény országokban nem is élnek vagy csak kevesen, de látom téged ez nem zavar"


Hát téged sem zavar egy csomó minden amire igyekeztem felhívni a figyelmedet. Akkor engem sem zavar. Jól van az úgy! Neked is jól van és ennyi!

Én minek álljak hozzá másképpen ha te sem akarsz másképpen hozzá állni? Úgy vagyok vele hogy majd te. Ha meg nem akkor nem! Nekem jó így ha te sem változtatsz semmit!


"Ilyenkor mindig felhívom keresztények figyelmét arra hogy a hazugság a Biblia szerint sem szép dolog. Ha tényleg keresztény vagy, nem ártana ha mellőznéd a hazugságokat. Egyébként pont a hozzád hasonló, gyűlölködő, hazudozó keresztények miatt tettem fel ezt a kérdést és lesz még folytatása."


Semmi újat nem mondtál! Nem első alkalommal teszel fel kérdést és nem első alkalommal írod le ezeket a dolgokat! Szóval tudom! Hiszen írtad már máskor is.

Az meg nem hazugság hogy a migránsok erőszakoskodnak.

[link]

2019. febr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/125 A kérdező kommentje:

"Nem is attól lesz igaz, hogy én ezt leírom, hanem azért írom, mert ez a valóság, hogy az ilyen összefüggés nélküli események egyszerre bekövetkeztét véletlennek nevezzük. Ennyire ne essen már nehezedre alapvető fogalmak értelmezése is! Ilyen hiányosságok mellett hogy akarsz egyáltalán vitázni?"


Szerintem inkább nálad van komoly hiányosság. Megpróbálom egy egyszerű példán keresztül bemutatni, hátha sikerült megértened. Adott egy iskola ahol 200 hallgató tanul. Különböző vallású, etnikumú, anyagi hátterű diákok. Sok év adatai alapján megfigyelhető hogy a súlyos fegyelmi vétséget elkövető hallgatók mind keresztény vallást követik. Semmilyen más azonosság nem mutatható ki. Ebből milyen következtetés vonható le? Egyértelmű hogy az ok az elkövetők vallásában keresendő. Egyértelmű hogy az illetők vallása és tetteik között összefüggés van. Így már érted? Az én kérdésem a miértre vonatkozott.



"Felmerülni felmerülhet, de továbbra sem tudtál semmilyen összefüggést felmutatni. Alaptalan feltételezésekkel vagdalkozni pedig még mindig az ostobaság netovábbja."


Alaptalannak nem nevezheted mert egyértelmű az összefüggés. De ahogy korábban írtam, majd jövök a részletekkel egy másik kérdésben.



"És egyáltalán mire alapozod hogy kell lennie bármiféle közös pontnak is?"


Nyilván te is belátod hogy a gyilkosság és nemi erőszak súlyos probléma, amiknek meg kell keresni az okait. Ezt úgy lehet ha megvizsgálod a közös pontokat.

2019. febr. 14. 10:44
 74/125 anonim ***** válasza:

"Szerintem inkább nálad van komoly hiányosság. Megpróbálom egy egyszerű példán keresztül bemutatni, hátha sikerült megértened. Adott egy iskola ahol 200 hallgató tanul. Különböző vallású, etnikumú, anyagi hátterű diákok. Sok év adatai alapján megfigyelhető hogy a súlyos fegyelmi vétséget elkövető hallgatók mind keresztény vallást követik. Semmilyen más azonosság nem mutatható ki. Ebből milyen következtetés vonható le? Egyértelmű hogy az ok az elkövetők vallásában keresendő. Egyértelmű hogy az illetők vallása és tetteik között összefüggés van. Így már érted? Az én kérdésem a miértre vonatkozott"


A példád azért hülyeség, mert nem a diákok a keresztények, hanem a suli. Az semmiből nem derül ki hogy a fegyelmit kapott diákok és az iskola keresztény múltja között bármi kapcsolat is lenne.


"Alaptalannak nem nevezheted mert egyértelmű az összefüggés."


Semmit sem mutattál ami egyáltalán azt bizonyítaná hogy létezne összefüggés, nemhogy egyértelmű lenne.

Egybevágó adatok továbbra sem jelentik azt hogy köztük ok-okozati viszonynak is fenn kell állnia. Mit nem tudsz ezen felfogni?


" Nyilván te is belátod hogy a gyilkosság és nemi erőszak súlyos probléma, amiknek meg kell keresni az okait. Ezt úgy lehet ha megvizsgálod a közös pontokat."


Akkor még egyszer megkérdezem. Mire alapozod hogy egyáltalán létezik bármiféle közös pont is? Mondjuk A országban két nemzetiség szélsőségesei irtják egymást, B országban drogkartelek háborúznak. Mindkettőben kiugróan magas lesz az erőszakos bűncselekmények száma, mégsincs semmi kapcsolat a kettő között.

2019. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/125 A kérdező kommentje:

"A példád azért hülyeség, mert nem a diákok a keresztények, hanem a suli. Az semmiből nem derül ki hogy a fegyelmit kapott diákok és az iskola keresztény múltja között bármi kapcsolat is lenne."


Hogyan? :) Ne haragudj de ezen a ponton meg kell hogy kérdőjelezzem az intelligenciádat. Szó nem volt a példámban arról hogy az iskola keresztény. Te átalakítottad a példát és azt mondod így nincs kapcsolat :) Nem csoda hogy nem vagy képes felfogni az összefüggést.



"Semmit sem mutattál ami egyáltalán azt bizonyítaná hogy létezne összefüggés, nemhogy egyértelmű lenne."


Még hányszor akarod leírni? :)



"Egybevágó adatok továbbra sem jelentik azt hogy köztük ok-okozati viszonynak is fenn kell állnia."


Csak 99% a valószínűsége :)



"Mire alapozod hogy egyáltalán létezik bármiféle közös pont is?"


Mert megvizsgáltam és úgy láttam a keresztény vallás az egyetlen közös pont.



"A országban két nemzetiség szélsőségesei irtják egymást, B országban drogkartelek háborúznak. Mindkettőben kiugróan magas lesz az erőszakos bűncselekmények száma, mégsincs semmi kapcsolat a kettő között."


Ha mindkettő keresztény, már van kapcsolat, de mivel csak kettőt vizsgálsz még lehet véletlen, de ha a legerőszakosabb 30 ország kivétel nélkül mind keresztény akkor az már nem mondhatod véletlen.

2019. febr. 14. 12:24
 76/125 anonim ***** válasza:

"Szó nem volt a példámban arról hogy az iskola keresztény"


Igen, pont ezért volt hülyeség a példád, ezért javítottam ki.


"Még hányszor akarod leírni?"


Amíg sikerül felérned ésszel, és végre hozol valami összefüggést is.


"Mert megvizsgáltam és úgy láttam a keresztény vallás az egyetlen közös pont"


Hogy lenne a kereszténység közös pont, ha azt sem tudod swmmivel bizonyítani hogy a kereszténységnek bármi köze lenne a gyilkosságaidhoz? Te jó ég...

2019. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/125 A kérdező kommentje:

"Igen, pont ezért volt hülyeség a példád, ezért javítottam ki."


Ez most komoly? Kedved szerint átalakítod a példát aztán azt mondod így nincs összefüggés? Az igen. Ezen jót nevettem :))))



"Amíg sikerül felérned ésszel, és végre hozol valami összefüggést is."


Az összefüggés adott. Részleteket majd a következő kérdésben hozok, de ettől még a vak is látja hogy van összefüggés.



"Hogy lenne a kereszténység közös pont, ha azt sem tudod swmmivel bizonyítani hogy a kereszténységnek bármi köze lenne a gyilkosságaidhoz? Te jó ég..."


Még most sem érted. Közös pont az hogy a legerőszakosabb országok népessége mind keresztény többségű, de más közös pont nincs. Ergo, az ok a keresztény vallásban keresendő. Tartalmilag nem kezdem el elemezni, hanem majd külön, de egyértelmű hogy a keresztény vallás a válasz.

2019. febr. 14. 13:01
 78/125 anonim ***** válasza:

"Ez most komoly? Kedved szerint átalakítod a példát aztán azt mondod így nincs összefüggés?"


Nem kedvem szerint, egyszerűen a valósághoz igazítottam. Ugyanis a fegyelmit kapott diáknak nem kell hogy bármi köze legyen a kereszténységhez csak azért mert az iskola keresztény, pont ahogy egy gyilkosságból sem következik hogy bármi köze van a keresztényseghez, csak mert az ország névleg keresztény. Sokatmondó, hogy még ezt sem fogod fel...


"Az összefüggés adott"


Összefüggés = kimutatható kapcsolat a két dolog között. Ilyet tudsz végre mutatni?

2019. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/125 anonim ***** válasza:
Tegyünk pontot a végére. A kérdező azt szeretné hallani, hogymás is megerősítse az ő (valósnak vélt) megállapítását, hogy a kereszténység egy erőszakos vallás!
2019. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/125 anonim ***** válasza:

"Tegyünk pontot a végére. A kérdező azt szeretné hallani, hogymás is megerősítse az ő (valósnak vélt) megállapítását, hogy a kereszténység egy erőszakos vallás!"


Nyilván azt szeretné. De hogy ennyi esze ne legyen hogy fel se fogja, miért nincs semmi értelme vagy alapja az egésznek, az elég ciki...

2019. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!