Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért keresztény társadalmak...

Miért keresztény társadalmak a legerőszakosabbak?

Figyelt kérdés

Alábbi táblázatban országonként látható a gyilkosságok száma 100 ezer főre vetítve. A 30 legerőszakosabb mind keresztény többségű ország. Keresztények viszont azt mondják hogy a kereszténység a szeretet vallása, és ha erőszakról van szó, másra mutogatnak. Valószínűleg muszlimokra, pedig a legvéresebb 50 ország között alig van iszlám vallású.


[link]



2019. febr. 12. 08:53
 81/125 A kérdező kommentje:

Te úgy alakítottad át hogy tényleg ne legyen összefüggés :) Ha az ország névleg keresztény és a népesség többsége is keresztény, nagy valószínűséggel az elkövető is keresztény. Ráadásul a legrosszabb 50 ország szinte mind keresztény, ami még inkább arra utal hogy a keresztény vallásban keresendő az ok. Te ezt egyszerűen tagadod, a Vidiripi nevű keresztény válaszoló pedig másra mutogat és azt mondja muszlimok felelősek a keresztény országokban elkövetett bűncselekményekért annak ellenére hogy nem élnek ott muszlimok vagy csak kevesen. Ez már fanatizmus. Azt addig is tudtam hogy keresztények között bőven vannak fanatikusok de most bizonyítottad hogy ateisták között is akad.



"Összefüggés = kimutatható kapcsolat a két dolog között. Ilyet tudsz végre mutatni?"


Egyelőre érd be annyival hogy a keresztény vallás a kapcsolat ami egyértelműen kimutatható. Válaszod pedig ami ugye hogy véletlen, vicc kategória. Részletekkel pedig majd jövök egy másik kérdésben.

2019. febr. 14. 13:28
 82/125 anonim ***** válasza:

"Te úgy alakítottad át hogy tényleg ne legyen összefüggés"


Lám lám, tehát ha a saját példádat a valós tényekhez igazítjuk, akkor már látod hogy miért nincs összefüggés. A valóságban meg csak azért is összefüggést erőltetsz.

Nevetséges vagy!

2019. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/125 A kérdező kommentje:

# 72


"Ha egy magyar cikket linkelsz akkor még is mit vársz? Hogy majd elkezdek angol cikkeket keresgélni az esetről. Dehogy keresgélek, te állítasz dolgokat. De amit linkeltél abban semmi ilyesmiről nem volt szó!"


A magyar cikk leírta mi történt de kihagyta hogy vallási alapon történt. Az angol cikkekben ezt megtalálod. Tehát nem hazudtam, te pedig csak megpróbálod kiforgatni.



"És hol van a Bibliában hogy idézem amit te is idéztél! "halál a zsidókra""


Igy nincs benne de más vallásúak kiirtása benne van. És sok keresztény tudatában a zsidók mint Jézus gyilkosai szerepelnek.



"Na csak nem hazugság hogy a saját szülőföldjükről kell elmenekülniük! Egyébként minek jönnek Európába? Miért nem csak olyan helyre mennek ahol az iszlám van többségben?"


Keresztények miért mennek iszlám országokba? Sok millió keresztény vándorol ki iszlám országba.



"Te azt állítod! Hiába mondom neked hogy nem azok nem fogadod el!"


Szerinted akkor ki keresztény? Nem ártana tisztáznod?



"Ezen jót röhögtem! :D :D :D"


Röhögés helyett utána kellene nézned, mert igy mások röhögnek rajtad. Ma Oroszország közel fele kereszténynek vallja magát és csak 13% ateista. Magyarországon is 45 évig kommunizmus volt, mégis a többség kereszténynek vallja magát.



"Vannak olyan dolgok amiben jobb ha saját tapasztalatot szerzel ez is egy olyan dolog. Hiába mesélek! Hiszen neked még a kommunisták is keresztények!"


Hogy neked nincs saját tapasztalatod az egész biztos. Jártál egyáltalán külföldön?



"De azért keresztény államokról beszélsz folyamatosan most meg azt írod hogy haldoklik meg nem az amit Jézus tanított. A legnagyobb poén az hogy én is ezt mondom és nekem meg nem hiszed el! Nálad komoly baj van az egyszer tuti! Mondjuk elég jókat mosolygok az írásaidon! Mert amit művelsz az a vicc kategória! :D"


Hát ha nem tudod felfogni lehet hogy viccesnek tűnik. Nem azt mondtam hogy a keresztények tűnnek el, hanem azt hogy akik kereszténynek vallják magukat már nem Jézus tanítását követik, és egyre inkább távolodnak attól. Szóval a keresztény vallás nem azért haldoklik mert elfogynak a keresztény emberek hanem mert amit követnek az nem Jézus tanítása legfejtebb nyomokban ha nagyítóval nézed.



"És megint! Hát én is erről írtam és azt nem hitted el most meg te írod! De fel sem fogod hogy épp elismerted hogy nincsenek keresztény országok!"


Dehogynem. Ezt az átalakított kamukeresztény vallást követik nagyon sokan.



"De egyszer látni hogy leírtad ez nagyon jó! Tetszik!"


Akkor is tetszik ha te is benne vagy ebbe az állkeresztény sokaságban?



"Tévedsz! Én nem aggódom! Pont hogy ezt szeretném hogy megvalósuljon."


Mi valósuljon meg? Az ami a keresztény vallással is történt? Csak szeretnéd.



"Kellemest a hasznossal! Majd megoldjuk okosba. A szúra olvasás aztán meg egy gyors bevásárlás egy helyen! Praktikus nagyon! Majd fellendül az üzlet! :)"


Mi nem csinálunk üzletet a vallásból ahogy a keresztények tették. Hogy is volt a búcsúcédulákkal?



"Mert a hozzánk hasonló keresztények a vallásszabadságot többre tartják mint egy épületet!"


Ha megtiltod a mecset építést az a vallásszabadság súlyos korlátozása te szerencsétlen.



"Hát téged sem zavar egy csomó minden amire igyekeztem felhívni a figyelmedet. Akkor engem sem zavar. Jól van az úgy! Neked is jól van és ennyi!"


Mivel hazudozol és tényeket tagadsz le, nem tudok mit tenni. Ez már a te lelkiismereted problémája.



"Én minek álljak hozzá másképpen ha te sem akarsz másképpen hozzá állni? Úgy vagyok vele hogy majd te. Ha meg nem akkor nem! Nekem jó így ha te sem változtatsz semmit!"


Én min változtassak? Tényeket közlök, statisztikát és ebből vonok le következtetéseket. Hogy kellene szerinted hozzáállnom, például ahhoz hogy Magyarországon iszlámellenes gyűlöletkeltés megy. Vagy ahhoz hogy ezen az oldalon jelenlévő keresztények többsége hazudozik az iszlámról és muszlimok ellen uszít, a többi keresztény pedig nem tesz ez ellen semmit. Majd ha azt látom hogy ez javul, akkor nem firtatom tovább, mi hogy van a keresztény vallásban. Addig viszont továbbra is fel fogom hívni a figyelmeteket hogy mit tesztek és mit ír a Biblia.



"Semmi újat nem mondtál! Nem első alkalommal teszel fel kérdést és nem első alkalommal írod le ezeket a dolgokat! Szóval tudom! Hiszen írtad már máskor is."


Én is emlékszem rád és látom hogy egyáltalán nem tartod be amit javasoltam. A hazugságaidat majd Isten számonkéri, csak hogy tudd.



"Az meg nem hazugság hogy a migránsok erőszakoskodnak."


Ebbe beleérted a keresztény migránsokat is? Vagy azt állítod hogy muszlimok felelősek a keresztény országokban elkövetett gyilkosságokért és más bűncselekményekért? Például El Salvador a legvéresebb ország gyilkosságok tekintetében. Azt állítod az ottani muszlimok felelősek ezért?

2019. febr. 14. 13:58
 84/125 A kérdező kommentje:

"Lám lám, tehát ha a saját példádat a valós tényekhez igazítjuk, akkor már látod hogy miért nincs összefüggés. A valóságban meg csak azért is összefüggést erőltetsz."


Te nem a valós tényekhez igazítod hanem saját kedved szerint átalakítottad a példámat hogy abban ne legyen összefüggés :) Az 50 legerőszakosabb ország gyilkosság tekintetében szinte kizárólag, toronymagasan keresztény. Nők elleni erőszak esetében is majdnem mind keresztény országok vannak az élen. Ezek a valós tények. De csak hogy tisztázod. Te most kijelented hogy nincs ehhez köze a keresztény vallásnak vagy szerinted elképzelhető hogy van, csak nem látod?

2019. febr. 14. 14:04
 85/125 anonim ***** válasza:

"Te nem a valós tényekhez igazítod hanem saját kedved szerint átalakítottad a példámat hogy abban ne legyen összefüggés"


Dehogynem, így összeegyeztethető a valósággal. Le is írtam a korábbi kommentben, miért.

Majd légyszives ne felejtsd el megemlíteni, mikor esett le! Az eddigiek után annyira kíváncsi vagyok, hogy egy hozzád hasonló fanatikusnak mennyi időre lehet szüksége ilyen szimpla hasonlatok értelmezéséhez!

2019. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/125 A kérdező kommentje:

Miért nem válaszolsz? Kijelented hogy nincs köze a keresztény vallásnak vagy szerinted elképzelhető hogy van, csak nem látod?



"Dehogynem, így összeegyeztethető a valósággal. Le is írtam a korábbi kommentben, miért."



Akkor nézzük meg a hülyeséget amit írtál. Ez volt a válaszod:



"A példád azért hülyeség, mert nem a diákok a keresztények, hanem a suli. Az semmiből nem derül ki hogy a fegyelmit kapott diákok és az iskola keresztény múltja között bármi kapcsolat is lenne."


Akkor tegyük fel hogy az iskola keresztény ahogy írtad és a fegyelmit kapott diákok is keresztények. Ha megnézzük a többi keresztény iskolát, szintén azt látjuk hogy a fegyelmit kapott diákok szinte mind keresztények. Ergo a keresztény vallás a kapcsolat. Na így hogy tetszik?

2019. febr. 14. 14:56
 87/125 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A magyar cikk leírta mi történt de kihagyta hogy vallási alapon történt. Az angol cikkekben ezt megtalálod. Tehát nem hazudtam, te pedig csak megpróbálod kiforgatni."


Nem próbáltam meg kiforgatni! Te voltál az aki elhallgatta az információkat és ennek ez lett a következménye! Rész információkat adtál és azt várod hogy a teljes képet lássuk. De ez így nem lehetséges! Legyél pontos!

Miért nem linkelted az angol cikket is? Talán nehezedre esett? Hibáztál ismerd el és ennyi! Emberek vagyunk mindenki hibázik!


"Igy nincs benne de más vallásúak kiirtása benne van."


Újabb pontatlanság! Akkor most mire is hivatkozol úgy igazán! Ha ilyen kis dolgokban sem vagy pontos akkor hogyan gondolhatod azt hogy látod az összefüggéseket?



"Nem azt mondtam hogy a keresztények tűnnek el, hanem azt hogy akik kereszténynek vallják magukat már nem Jézus tanítását követik, és egyre inkább távolodnak attól. Szóval a keresztény vallás nem azért haldoklik mert elfogynak a keresztény emberek hanem mert amit követnek az nem Jézus tanítása legfejtebb nyomokban ha nagyítóval nézed."


Ha nem azt mondod, akkor mit mondasz? Tisztában vagy mind ezzel és még is keresztény országokról beszélsz! Csak az nem világos hogyan lehet keresztény ország ha nem követik Jézus tanítását? Ja hogy annak vallja magát, na de az csak névleges!

Tehát eleve rosszul tetted fel a kérdést!

Akkor a kérdés így pontos: "Miért a névlegesen keresztény társadalmak a legerőszakosabbak?"

Erre a válasz: "...hogy akik kereszténynek vallják magukat már nem Jézus tanítását követik..."

Ez az oka az erőszakosságuknak! Tehát tulajdonképpen egy olyan kérdést tettél fel amelyre te magad is tudod a választ!

2019. febr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/125 anonim ***** válasza:

"Kijelented hogy nincs köze a keresztény vallásnak vagy szerinted elképzelhető hogy van, csak nem látod?"


Részemről el tudom képzelni, hogy van, csak épp eddig senki nem tudott ilyen kapcsolatot mutatni.


"Akkor tegyük fel hogy az iskola keresztény ahogy írtad és a fegyelmit kapott diákok is keresztények."


Milyen alapon tennénk fel, hogy a fegyelmit kapott diákok is keresztények?

2019. febr. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/125 A kérdező kommentje:

"Részemről el tudom képzelni, hogy van, csak épp eddig senki nem tudott ilyen kapcsolatot mutatni."


Érdekes látni hogy egy ateista foggal körömmel védi a keresztény vallást annak ellenére hogy egyértelmű az összefüggés. Ennek oka esetleg lehet a muszlimok iránti gyűlöleted? Csak mert Vidiripi keresztény és egyel feljebbi válaszában ő is elismerte hogy van összefüggés. Úgy látja ezek a keresztény társadalmak már nem Jézust követik, ezért erőszakosak.



"Milyen alapon tennénk fel, hogy a fegyelmit kapott diákok is keresztények?"


Mert így szól a példám. Valóságban pedig a legerőszakosabb országok keresztények.

2019. febr. 15. 16:43
 90/125 anonim ***** válasza:

"Érdekes látni hogy egy ateista foggal körömmel védi a keresztény"


Szövegértésből karó. Én egy szóval nem védtem a keresztény egyházat. Hogy rámutatok hogy ostobaságokat beszélsz, és az ostobaságaiddal amúgy pont a keresztény egyházat vádolod, az két egymástól független dolog.


"Csak mert Vidiripi keresztény és egyel feljebbi válaszában ő is elismerte hogy van összefüggés. Úgy látja ezek a keresztény társadalmak már nem Jézust követik, ezért erőszakosak."


Na hát akkor meg is cáfoltad saját magad, hiszen ha ezt elfogadjuk, akkor az erőszakoskodó emberkéid életében eleve nincs is jelen a keresztenység, azaz nincs mi között összefüggésnek lennie.


" Mert így szól a példám"


Aha, tehát egyszerűen egy olyan példát írsz, ami a gyakorlatban nem összegyeztethető a valósággal, de legalább elméletben téged igazol. Ez még mindig ostobaság...

2019. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!