Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy gondolhatja valaki hogy...

Hogy gondolhatja valaki hogy egy mindentudó isten ihletett olyan könyveket mint a Biblia, Korán vagy a Tóra, amikor tele vannak tudományos tévedésekkel?

Figyelt kérdés
2019. febr. 14. 14:20
1 2 3 4 5
 1/45 anonim válasza:
58%

Mondj egy tudományos tévedést.

Van aki meg azt mondja,hogy az a "tudományos" cucc, a tévedés.

Mert egyikre sincs olyan bizonyíték amely,teljesen igazolná az egyik végletet

2019. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

#1

Melyikből?

Amúgy tudományos pont akkor lesz valami ha átmegy a tudományos módszertan szűrőjén, azaz megfelelően alátámasztott. Egy vallási dogma esetében szó sincs ilyesmiről, abban csak hinni kell, azaz nem is kérdés melyik a hitelesebb.

2019. febr. 14. 14:38
 3/45 anonim ***** válasza:
64%

Az ugye még megvan, hogy ezeket a könyveket emberek írták? Több ezer évvel ezelőtt, birkapásztorok az írói. Még akkor is, ha valóban Isten választott prófétái voltak.

Értem, hogy kritikád van a Biblia tudományos tévedései ellen, de ennek a kérdésnek nincs sok értelme.

Vagy mit vársz, hogy kvantumfizikai elméletek kifejtését iratja le Isten a Bibliában?

2019. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
60%
Akkor végigolvastad a Bibliát, Koránt, Tórát és te magad találtál rá ezekre, mert ugye tudományról beszélsz ami esetében ez a minimum. Vagy inkább egy gagyi ateista oldalon olvastad? Valamiért az az érzésem hogy az utóbbi :)
2019. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
42%

"Vagy mit vársz, hogy kvantumfizikai elméletek kifejtését iratja le Isten a Bibliában?"


A buta ateisták pontosan ezt várják. Az már magas nekik hogy ennek nem lenne értelme mert a mai ember lehet megérten de többezer éve élt ember semmit nem értene abból. Ez olyan mintha ma eléd tennének egy részletes tudományos leírást aminek a megtéréséhez csak 2000 év múlva lesz képes az emberiség. Semmi értelme nem, lenne. Igazából el sem tudnád dönteni hogy ez valami halandzsa egy sci-fi filmből vagy pontos tudományos folyamatleírás.

2019. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
8%
gondolom a rommá cáfolt, és mára már nevetségessé vált törzsfejlődésre gondolt a kérdező
2019. febr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

#3

Na de az is elég hiteltelen, hogy egy isten leírat valamit, de nem figyel oda vagy nem törődik vele hogy a teremtményei számára információnak szánt üzenetét a prófétái teleírják pontatlan információkkal.


#4

Igen, olvastam mindhármat. Nem mintha ez bármit is változtatna a kérdésen.

2019. febr. 14. 15:31
 8/45 A kérdező kommentje:

#5

Semmi ilyesmit nem várok. Egy ihletett írástól egyszerűen annyit várnék, hogy ne tartalmazzon olyan infókat amik a korabeli emberek téves elképzeléseit tükrözik. Ugyanis ilyet elég nyilvánvalóan egy korabeli ember hihet, nem egy mindentudó entitás.


#6

Nem tudom te hol élsz, de a való világban eddig egyetlen megalapozott cáfolatot sem tudott még senki bemutatni a törzsfejlődésre.

2019. febr. 14. 15:37
 9/45 anonim ***** válasza:
58%

"Igen, olvastam mindhármat. Nem mintha ez bármit is változtatna a kérdésen."


Elejétől a végéig elolvastad a Tórát, Bibliát, Koránt? Ateistákkal való beszélgetéseim alapján ezt sajnos nehezen tudom elhinni. Ateisták nagyrésze nemhogy elolvasta volna, de még alapvető dolgokkal sincsenek tisztában.

2019. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
33%

Ha már olvastad mind a hármat - gondolom igen és természetesen a hozzájuk kapcsolódó kutatásokat is (a ráció emberétől, mint amilyen te vagy ez a minimum elvárás) - akkor meg tudnád fogalmazni, hogy szerinted mi pl. a Biblia célja? Eleve mi célból íródott?

A másik kettőről is beszélhetünk, én azért a Bibliát emeltem ki, mert ezt ismerem a legjobban.

2019. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!