Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért jó az a kereszténységnek...

Miért jó az a kereszténységnek, hogy bűntudatot akar ébreszteni azokban, akik nem hisznek Istenben?

Figyelt kérdés
2019. febr. 19. 11:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
14%
Bűntudat a bűn következménye. Ha valakinek lehet bűntudatot ébreszteni, annak nem tiszta a lelkiismerete.
2019. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a "kereszténység " nem akar ilyen csúnya-búnya dolgot. A bűntudat - miként az 1 helyesen írta- a bűnnel függ össze, és a lelkiismerettel - az pedig a lélek ismerettel, és baj van, ha a lelkiismeretet "ébresztgetni" kell mély álmából. Szintén baj, ha a lélek ismeret megreked egy okapi tudatállapotának szintjén. Persze nem másnak baj, hanem akinek ezen a szinten megrekedt. Nekem például mindegy.
2019. febr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, de nagyon a szívükre veszik. Szerintem kár érte, mindenkinek a saját életével kéne foglalkozni.

Hiába mondja nekem egy keresztény, hogy a pokolra jutok meg mittudomén. Ha nem hiszek benne, akkor nem különösebben érdekel

2019. febr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
81%
Mert a manipuláció egyik legsikeresebb módja, hogy elhiteted az emberrel, van valami hiányossága az életében, amit kizárólag az általad kínált termék/szolgáltatás/életvitel orvosolhat. A reklámok java ugyanezen az elven működik.
2019. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
15%

"Miért jó az a kereszténységnek, hogy bűntudatot akar ébreszteni azokban, akik nem hisznek Istenben?"

Másik oldalról vizsgáld meg. Ha igazuk van, akkor igencsak jót akarnak, és így te pedig saját magad ellensége vagy. Érdemes minden oldalról végiggondolni

2019. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

5# de ha nincs igazuk és nincs isten, akkor egész életükben hiába hittek

Szerintem ez olyan kérdés, amiben mindenki maga döntsön, hagyjuk békén a többi embert.

2019. febr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%

#1. Kivéve, ha valamire, ami nem bűn, rásütik, hogy bűn. A legkönnyebb elérni, hogy egy ember sz&rul érezze magát a véleményed miatt.


#2. Akkor én biztos rossz keresztényekkel találkoztam pont. Esküvő: bűnös kis mocskok vagytok mind, már ha így összegyűltünk ezen az örömünnepen. A kollektív bűnösség sulykolása akkor mi akar lenni, ha nem bűntudat keltés?


#5. Ennyi erővel készülhetsz a Ragnarökre is, mert mi van, ha igazuk van.

2019. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Bizonyos okokból keresztény lelkigyakorlatokon kell résztvennem, és csak arról van szó, hogy nincs más megoldás a problémákra, csak Isten. Hiába teszel meg te bármit, ha sikerül, az is csak neki köszönhető.

Nem vagyok ateista, de ennek az istenképnek nem lehet sok köze a valósághoz.

2019. febr. 19. 12:17
 9/37 anonim ***** válasza:
20%
Már megbocsáss, de most komolyan Istent okolod, ha bármikor segít? 😮
2019. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
8%

"5# de ha nincs igazuk és nincs isten, akkor egész életükben hiába hittek"

Ez így van


"Szerintem ez olyan kérdés, amiben mindenki maga döntsön, hagyjuk békén a többi embert."

Negatív. Ha a Biblia igaz, akkor a keresztények jól teszik, hogy Istenre hallgatnak és térítenek.


Kérdés: ha tudnád, hogy van Isten és kinyilatkoztatná az akaratát, akkor te nem azt cselekednéd? Inkább felülbírálod, és azt mondanád, hogy "hagyjuk békén a többi embert"?


"Ennyi erővel készülhetsz a Ragnarökre is, mert mi van, ha igazuk van."

Készülj, engem nem érdekel. Látom logikailag nem tudtad abszolválni a feltevésemet:)

2019. febr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!