Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik a vallást kritizálják,...

Akik a vallást kritizálják, nem is tudják miről beszélnek?

Figyelt kérdés

Ha időt szakítasz arra, hogy meghallgasd olyan hívők életét akiknek jogosan mondhatjuk, hogy kézzelfogható bizonyítékuk van Isten létezésére, akkor ez változtat a véleményeden?

https://www.youtube.com/watch?v=rhrVta8TIK0&feature=youtu.be..



2019. febr. 21. 20:15
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Miért változtatna?

Mellesleg, azt írod, "olyan hívők életét akiknek jogosan mondhatjuk, hogy kézzelfogható bizonyítékuk van Isten létezésére". Számomra ezek nem kézzelfogható bizonyítékok, így nem is érzem jogosnak így nevezni az említett "bizonyítékokat". Számomra mást jelent a "kézzelfogható bizonyíték" kifejezés. És itt most nem szó szerint értem a dolgot.

2019. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
45%
2 perc után felerősödtek az öngyilkossági gondolataim, ezért kinyomtam. De legalább nem recsegett. Picit beletekeretem és nem értettem, hogy miért kell egész előadás alatt okos telefont fogni...na mindegy, lényegtelen. Közömbös emberek közömbös dolgokat beszélnek.
2019. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 tgt ***** válasza:
90%

Nem tudom, mit bizonyít ez a videó. Van egy hívő pár, akik jól megvannak. És akkor mi van? Vannak ateista párok is, akik jól megvannak.


(Amúgy az a fehér kardigán nagyon menő.)

2019. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
89%

Sok hívő IQ szintje önmagában egy vallási kritika.

Akinek meg arról sincs fogalma, hogy mit jelent egy bizonyíték, az inkább ne szóljon.

2019. febr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
88%
A vallásnak nincs szüksége kritikára, mára önmaga paródiája lett. :)
2019. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező!


Nem fogok megnézni egy több mint 1 órás előadást azért, hogy meghallgassam, hogy két átlagos hívő ember miként magyaráz bele teljesen hétköznapi dolgokba isteni közbeavatkozást.


Inkább írd ki a lényeget, vagy mutasd, hogy a videóban hány perctől vannak a bizonyítékok.


(megjegyzés: A Szentírás magyarázata az ókorban nem laikus hívek feladata volt, hanem az Egyházé. Egy 2. századi hívő szemével a protestáns igemagyarázat eretnekség egy bizonyos értelemben)

2019. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 Alain Delon ***** válasza:
95%
De, nagyon is tudjuk. Látjuk a valóságot, tehát teljesen világos számunkra, hogy a vallás mende-mondái csak mesék.
2019. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
95%
Az ateisták jobban ismerik a vallásokat mint a hívő emberek.
2019. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
64%

Érdemes ezt a csatornát megnézni!

https://www.youtube.com/channel/UC5vv9DmthG6uDt2_SLLmHEg

2019. febr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
90%
Hívő emberek, embereknek hisznek. Isten már a vallások kialakulása előtt is volt. Ember nem olyan régóta él a Földön. Ha csak egy kicsit is érdekelné istent bármelyik vallás, megszüntette volna a többit egyetlen gondolatával. A vallásokban az uralkodó emberek által kitalált szabályrendszert akarták ráerőltetni az alattvalókra, nem kis sikerrel. A félelem és a túl világi szebb élet ígéretének motívációciójával.
2019. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!