Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » JT. Sokszor úgy nyilatkoznak...

JT. Sokszor úgy nyilatkoznak hogy a más vallásúak megölnék őket! A kérdés az hogy ha ez így van, hogy lehet hogy már több mint 8 millióan vannak?

Figyelt kérdés

Mert ugye Jehova tanúit folyton üldözik pl. amikor házról-házra járnak vagy amikor itt az oldalon kezdik el felvetni az Őrtorony szervezet visszás dolgait!

Csak úgy felmerül hogy nem lehetséges hogy ebben is tévedtek? Mint megannyi más dologban!

Én azt látom hogy ti állandó tévedésben vagytok és nem az "igazságban"!


2019. febr. 23. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Szokták mondani, hogy az emberek magukból indulnak ki, gondolom ez a jehovásokra is igaz.
2019. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Jehova semmilyen korban nem engedte, hogy az egész népét kiírtsák, pedig voltak rá emberi hatalmaktól is próbálkozások. S ha egy két embert sajnos meg is öltek, de Jehova védi a tiszta imádat teljességét.
2019. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Rachel Warner ***** válasza:
Annyira primitívek vagytok utolsó. Szerinted az emberek kb 90%-a azért nem ölt még meg titeket,mert a képzeletbeli barátod nem engedi? Az ugye meg sem fordul a fejedben,hogy nem gyilkos mindenki,aki nem szektás? Komolyan,mennyi ész kell,hogy valaki bevegyen ilyen maszlagokat,hogy rajta kívül a világon mindenki elvetemült és még ölni is képes? Amúgy tudod,hogy ha ezt egy konkrét személynek mondod,akkor ez becsületsértés és vádaskodás kategória? A zőrtorony szabályai mellett a valódi bűntényekkel is foglalkozni már nem jutott kapacitás,ugye?
2019. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ezt te értetted így, Én ilyet nem írtam. Máris kifigurázod a szavaimat, és sajnos így terjed el a hamis hír.

Sehol nem állítottam, hogy az emberek 90%-a meg akar Ölni. Hanem azt, hogy sokan szerették volna.


S itt tisztelettel, tovább nem érdekel senkinek a felturbózott állításai, mert elég régóta vagyok Jehova népének tagja, sok mindent láttam, és tudok. A legtöbb állítás pedig felhigított sérelmektől fűtött gyalázkodások. Tudom, hogy sok nem ide való személy gyáván bújik meg itt, lapulva, és belehazudva a szemembe játsza el a "testvért"

Gyáva emberek Ők, akiket a félelem és nem a szeretet vezet. Márpedig aki szeret, abban nincs félelem, és őszinte, vállalja a tettei következményét.

(1János 4:18) 18 A szeretetben nincs félelem, hanem a tökéletes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem akadályozólag hat. Valóban, aki fél, nem lett tökéletes a szeretetben.

2019. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a 20%-os akkora egy retardált alak, hogy az már szinte fáj.
2019. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha esetleg valaki bejönne ide a topikba, akkor lásson itt indokot is:


Ezt te értetted így, Én ilyet nem írtam. Máris kifigurázod a szavaimat, és sajnos így terjed el a hamis hír.


"Sehol nem állítottam, hogy az emberek 90%-a meg akar Ölni. Hanem azt, hogy sokan szerették volna."


>Senki sem akar titeket megölni, ez csak a te képzelgésed.


"S itt tisztelettel, tovább nem érdekel senkinek a felturbózott állításai, mert elég régóta vagyok Jehova népének tagja, sok mindent láttam, és tudok."


>Mivel csak egy mezei Tanú vagy, és nem vagy tagja a vezetőségnek, ezért semmit nem tudsz.


"A legtöbb állítás pedig felhigított sérelmektől fűtött gyalázkodások."


>Rendben, akkor mondj egy ilyet. Azt remélem azért tudod, hogy amikor az ex-Tanúk mondanak valamit, azt bizonyos dolgokra alapozzák. Amikor például szexuális molesztálásról beszélnek, akkor az bizony megalapozott. Épp nemrég olvastam egy hírt, miszerint a Hollandiában a Tanúk elutasítják a kivizsgálást. Na vajon miért? Mert vaj van a fülük mögött.


"Tudom, hogy sok nem ide való személy gyáván bújik meg itt, lapulva, és belehazudva a szemembe játsza el a "testvért"


>Akkor mutass rá, bizonyos nikcekre, vagy válaszokra, kik azok a hazudozók? És mit hazudnak?


"Gyáva emberek Ők, akiket a félelem és nem a szeretet vezet. Márpedig aki szeret, abban nincs félelem, és őszinte, vállalja a tettei következményét."


>A szervezet beleültette a fejedbe, hogy mindenki, aki ellentmond a tanításotoknak, hazudik, és ezt mantrázod most is. Nem győzködlek ennek ellenkezőjéről, inkább kérek:


Felszólítalak, hogy az állításaidat támaszd alá bizonyítékokkal, ugyanis súlyos rágalmakat dobsz olyan emberekre, akiknek valószínűleg tönkretette az életét a szervezet. Amennyiben nem teszel ennek eleget, egy nagyotmondó, tisztességtelen alaknak fogsz tűnni.


Évek óta itt vagy a fórumon, és nem tanultál semmit. Ez a szomorú. Egyébként ha valóban azt hiszed, hogy meg akarnak ölni, akkor mentálisan beteg vagy, orvoshoz kellene fordulnod. Tipikus példája vagy annak, hogy mit tud művelni egy vallás az emberrel.

2019. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Rachel Warner ***** válasza:

"A legtöbb állítás pedig felhigított sérelmektől fűtött gyalázkodások."


Nem kell azt felhigítani,sem túlreagálni,ha azt nézzük,amit az Őrtorony elrendel egy kiközösítettel szemben. Egyszerűen akkora traumát okoznak neki,akkora törést benne,hogy eltiltják tőle a családtagokat és elméjében betegnek titulálják és mindezek mellé rápakolnak egy kiló bűntudatot is,hogy ezek mellett én azt mondom,jogosan kapjátok az ívet tőlük. Bár véleményem szerint a kiközösítés a legjobb,ami történhet egy tanúval,ha nincs családtagja és barátja ott,aki utána megvetné,mert legalább nem ott sínylődik. De akire később a saját anyja rá sem néz...te komolyan azt hiszed,hogy ezek után nincs semmi okuk kiakadni rátok? És ezek után is csak magatokkal vagytok elfoglalva,hogy rólatok ki mit mond. Ha mérlegre tesszük azt,hogy rólatok írnak egy blogot és azt,hogy nekik a családjuk robbant szét,akkor bocsi,de a mérleg nyelve feléjük billen,súlyosabb a bajuk,de mégsem törődtök mással,csak magatokkal.

2019. febr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Rachel Warner ***** válasza:
Jól ki van ez találva: belép egy ember a tanúkhoz és amint a szekta behálózza,elveszi a "világi" barátait azzal a címszóval,hogy ők gonoszak. Aztán az első baklövésnél kiközösítik,azzal a lendülettel ugranak a jehovás barátai is és teljesen kisemmizve, magányosan,barátok nélkül teszik az utcára. Erre büszkék,hogy ettől a leckétől majd jól észhez tér. És ilyen szinten tönkretett emberek helyett szerinted sajnáljalak téged,mert alacsony a százalékod egy fórumon és mert azt írtam,hogy fröcsögsz? Hát számomra nem ez a világ legnagyobb problémája,te is tanulj meg inkább az önzés és önsajnáltatás helyett a nálad sokkal nehezebb helyzetben lévő emberekre figyelni,ne versenyezz velük,hogy neked rosszabb.
2019. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Jehova semmilyen korban nem engedte, hogy az egész népét kiírtsák, pedig voltak rá emberi hatalmaktól is próbálkozások. S ha egy két embert sajnos meg is öltek, de Jehova védi a tiszta imádat teljességét."


Akkor miért írtok olyasmit hogy a más vallásúak megakarnak ölni benneteket? Vagy éppenséggel kiirtani?

A keresztényeket minden korban üldözték ha Jézus Krisztust képviselték. és nem csak az első században vagy amikor megalakult a Biblia kutató társaság! Hanem mindig!

De te ezt soha nem fogod megérteni és elhinni! Jössz a propaganda szövegeddel ami téves és folyamatos tévedéseket alapul és ezáltal hazugság. Csak épp neked megfelel ez a hazugság. Nem érdekel az hogy mennyi tévedés van még asszisztálsz is hozzá azzal hogy terjeszted a tévedéseket. Pedig van tapasztalatod!

A tanításokban hányszor tévedtek az apostolok? Erre válaszolj és ne beszélj mellé!


"Sehol nem állítottam, hogy az emberek 90%-a meg akar Ölni. Hanem azt, hogy sokan szerették volna."


És ki az a sok? És mi a bizonyíték erre, hol írtak ilyesmi?


"S itt tisztelettel, tovább nem érdekel senkinek a felturbózott állításai, mert elég régóta vagyok Jehova népének tagja, sok mindent láttam, és tudok."


Dehogy tudsz te sok mindent akkor nem terjesztenél hülyeségeket és valótlanságokat!


"A legtöbb állítás pedig felhigított sérelmektől fűtött gyalázkodások. Tudom, hogy sok nem ide való személy gyáván bújik meg itt, lapulva, és belehazudva a szemembe játsza el a "testvért""


Én nem vagyok a testvéred és soha nem is voltam! Hála Istennek és nem is akarok az lenni ezen a közösségen belül. Te csak a felebarátom vagy és ideje lenne már hogy felnyíljon a szemed és meglásd hogy milyen Istentelen szervezetben vagy benne! De minek is írok ilyesmit, hiszen úgy is maradsz ahol vagy mert annyira el vagy vakítva hogy az hihetetlen!


"Gyáva emberek Ők, akiket a félelem és nem a szeretet vezet. Márpedig aki szeret, abban nincs félelem, és őszinte, vállalja a tettei következményét."


Te meg egy elvakított ember vagy akinek felkéne ébrednie! Sajnos kevés rá az esély de én még is próbálkozom. De igazin szabadulást csak és kizárólag a mennyei Atya adhat!

Ébredj már fel! Kérlek!

ÉBREDJ FEL!

2019. febr. 23. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!