Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista létemre elmehetek egy...

Ateista létemre elmehetek egy templomi istentiszteletre?

Figyelt kérdés

Teljes mértékben ateista nevelést kaptam, templomban csak pár alkalommal jártam turistaként, de ettől függetlenül nagyon kíváncsi vagyok, mi történik egy mise, egy prédikáció alkalmával.

Halvány fogalmam azért van róla, hiszen filmekben láttam már részleteket, de valami olyan alkalom kellene, ahol nem kell tevékenyen részt venni a programban, mert nem akarom sem megjátszani magam, sem valami baklövést elkövetni, vagy botrányt okozni.

Legszívesebben Katolikus, református, zsidó és muszlim szertartásra mennék el, de akár a többi vallás által celebrált egyházi szertartásra is, mint amilyen a hindu, vagy a szcientológia, vagy a JT összejövetel, nem tudom, ez mennyire lehetséges, illetve azt sem, milyen alkalom lenne a legjobb erre, hogy csak meghallgathassam, láthassam, mi történik, de semmit ne kelljen tennem.

Pusztán kíváncsiság motivál, mi történik egy egyházi összejövetel során, milyen a hangulata, hogyan élik meg az emberek, stb...

Lehetséges ez, vagy esetleg tilos?



2019. febr. 24. 03:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Persze, hogy lehetséges római katolikus misén.

Célszerű viszont hátul lenni, mert pl. fura ha mindenki áll, te meg ülsz. Persze ha téged nem zavar oké.

Két dolgot nehéz elkerülni. A kézfogást és a perselyt. Ha olyan helyre mész ahol nincs ember, a kézfogást megúsztad. A persely sem kötelező, de ha dobsz 20 forintot legalább csörren.

Pál Ferenc Atyát javaslom. Ő egy intelligens ember, aki nem ragadt az ókorban.

2019. febr. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát a katolikus és a református (meg az evangélikus) templomba szerintem nyugodtan elmehetsz bár ajánlom hogy oda menj ahol nem ismernek. :D Viszont a többitől próbálj meg video felvételt, dokumentumfilmet nézni.
2019. febr. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Természetesen ilyen egyszerű dolgokat megtehetek, ha mindenki feláll, akkor nyilván nem maradok ülve, vagy egy kézfogás sem probléma, a persellyel egyetemben, de a személyes jelenlét azért elég fontos szerintem, egy templom, vagy egy katedrális akusztikája, fenségessége nagyot dobhat a hangulaton.

Amiről már láttam részleteket, az pont a két nagy keresztény egyház liturgiája, bár ott sem tudok arról, mi, miért történik, de például a zsidó, vagy a muzulmán szertartások teljes mértékben ismeretlenek a számomra, most azon kívül, hogy egy muszlim napjában ötször kezet mos, aztán Mekka felé leborul a földre és valamit mormol magában imádság gyanánt.

Ezeknél az egyházaknál teljesen zártkörű egy istentisztelet?

2019. febr. 24. 06:18
 4/30 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Persze. Én nem hívőként járok protestáns gyülibe,még ott is lehet.
2019. febr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok gyakorló vallásos, de református családból származom.

Apámmal voltam többször református istentiszteleten. Nagyon kedves a gyülekezet, a lelkész is. Abszolút elnézőek, hogy nem énekelek vagy imádkozom velük. Az alap dolgok, hogy mijor ülünk, mikor állunk, ezek tarthatóak, kezet fogni, pár szót váltani nem probléma, még jó is. És nem szoktam olyat tapasztalni, hogy árgus szemekkel lesnék, hogy dobok-e a perselybe, de ha netalán párszáz forintot bedobnék, nem vágna földhöz.

2019. febr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
79%
A muszlim és a zsidó szertartások nem tudom hogy mennyire zártkörűek, de róluk eléggé az a hír járja, hogy nem igazán szeretik azokat akik nem hívők. Persze ez lehet pletyka, de azért mindennek van alapja. Hindu egyházat nem tudom hol találsz a közelben, de szerintem ők sem néznének ki. A Szcientológiát meg a Jehova Tanúit én elfelejteném, mert azok még alsó hangon is szekták.
2019. febr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nem akarok egyik valláshoz sem csatlakozni, de ez olyan dolog,ami egy ideje foglalkoztat és jelentősen segíthetne a véleményalkotásban, mert fontos dolognak érzem a megnyilvánulási formát, meg természetesen azt is, hogy mik hangzanak el egy ilyen alkalommal, milyen tónusban, milyen keretek között.
2019. febr. 24. 08:20
 8/30 anonim ***** válasza:
80%
Katolikusokhoz tök simán bemehetsz. A református istentisztelet családias, ott szerintem fura lenne, bár végül is miért ne.
2019. febr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha ateista vagy miért ne tehetnéd meg? Mitől félsz? Hogy megbüntet az isten 😀
2019. febr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Jehova Tanúit nem nagyon ajánlom. Kellemes az előadás, olyan "szolid". De az előadás előtt vagy után általában túlságosan érdeklődnek az új emberek után. Lehet, hogy megkörnyékeznek :D Ettől függetlenül elmehetsz nyugodtan csak majd közöljed velük, hogy csak eljöttél megnézni egy vallási előadást és ennyi. Nem szeretnél semmit. Akkor jó eséllyel hozzád sem fognak szólni a továbbiakban :)
2019. febr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!