Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi! Nektek mit...

Jehova tanúi! Nektek mit jelent az hogy nem vagytok a világ része?

Figyelt kérdés
Kérlek részletesen írjátok le! (és pontosan)
2019. febr. 25. 10:22
1 2 3
 1/30 KZitus ***** válasza:
9%

Szia


Azt jelenti, amit Krisztus mondott:„Ők nem része a világnak, miként én sem vagyok része a világnak” Ján 17:16

Krisztus hogyan "nem volt része a világnak"? Nem keveredett bele az akkori világ politikai ügyeibe, nem engedte hogy királlyá tegye a népe, és nem követte az akkori vallási vezetők hagyományait, istentelen szokásait. Minta számunkra az, ahogyan az első századi keresztények követték Urukat.

pl.: Jehova Tanúi hiszik: Isten Királysága elmozdít majd a helyéről minden emberi kormányzatot. A Biblia ezen megállapítása a Dániel 2:44-ben található. De, az írásszöveg nem azt mondja, hogy az emberek fogják felállítani ezt a Királyságot, hanem hogy „támaszt az egek Istene birodalmat (királyságot)”. Hasonlóképpen azt is tudjuk, hogy az írásszöveg nem azt mondja, hogy Isten felhatalmazza az embereket, hogy tisztítsák meg az utat e Királyság számára az emberi uralmak eltörlésével. Jehova Tanúi felismerik, hogy az igaz keresztények munkája a prédikálás és a tanítás, amit Krisztus a Máté 24:14; 28:19, 20 adott parancsba. Az Isten Szava iránti tiszteletükkel összhangban soha egyikük sem tett még csak kísérletet sem arra, hogy bármiféle kormányzatot megbuktasson a világ bármely részén, és soha nem tervezték azt sem, hogy ártsanak akár egy közhivatalnoknak is.

Másik pl.

Adolf Hitler hatalomra kerülésével Németországban, a hazafias hisztéria hulláma borította el a világot. A nép feletti ellenőrzés érdekében kötelezővé tették a hazafias ünnepségeken való részvételt. Németországban mindenkitől megkövetelték, hogy tisztelegjen és kiáltsa: „Heil Hitler!” Ezzel megmentőként dicsőítették Hitlert; ez azt az elképzelést közvetítette, hogy az emberek minden reménye az ő vezérlete köré összpontosul. Jehova Tanúi azonban nem érthettek egyet ilyen nézetekkel. Tudták, hogy csakis Jehovának mutathatnak be imádatot, és hogy Ő Jézus Krisztust támasztotta az emberiség Megmentőjéül a Luk 4:8; és a 1Ján 4:14 öszhangban.

Hasonló bibliai érveket hozhatok fel a születénapokról, a nemzeti és vallási ünnepekről, a zászló, himnusz előtti tiszteletről, de már így is hosszúra sikerült.....

Ha ezekben a dolgokban(a teljes életünkben) követjük a bibliai alapelveket, akkor nem vagyunk részei a világnak, bár benne élünk....részben ezért is gyűlöl minket a világ. Krisztust is azért gyűlölték a vallási vezetők, mert nem volt hajlandó elfogadni az álláspontjukat, inkább ragaszkodott ahhoz, amit Atyjától tanult.

2019. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Bocs, hogy én is válaszolok, de szerintem ez olyan mint mikor a katolikusok megkülönböztetik magukat a világi emberektől. Van a világi élet, meg a keresztényi. A világi dolgok az anyagiak, a külsőségek, a múlandóak, a keresztény ember nem ezeknek és ezekért él, hanem a lelki fejlődést helyezi mindezek elé. Miközben nem feltétlenül kell kivonulni a világból, csak mindent a helyén kezelni. Aki úgy tekinti hogy Isten mindenek felett áll, nem követ vakon emberi eszméket, sem személyeket.
2019. febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Judit privát levelet írt!


Kedves Judit!


Írod nekem! "Ha bármi kérdésed van, nagyon szivesen válaszolok."

Kérdésem van illetve volt! És a kérdést ezen az oldalon írtam ki! És nem csak egyedül téged szólítottalak meg hanem Jehova tanúit.


KZitus!


"Jehova Tanúi hiszik: Isten Királysága elmozdít majd a helyéről minden emberi kormányzatot."


Nem kérdeztem hogy mit hisznek Jehova tanúi! Egy dolognak a jelentését kérdeztem erre te egy jövőbeli eseményt írsz le!

Jehova tanúinál ez lenne a pontosság? A sok bába között elvész a gyerek! Tehát annyi körítést írsz hogy elveszik a lényeg!

Van olyan Jehova tanúja az oldalon aki tényleg pontosan lényegre törően és kissé részletezve képes választ írni a kérdésemre? Van olyan Jehova tanúja aki rendelkezik ezekkel a képességekkel?

Tényleg annyira jó lenne ha nem fölösleges töltelék szöveggel írnának válaszokat Jehova tanúi mert egyszerűen rendkívül idegesítő hogy állandóan bogarászni kell azokat az információkat amelyekre választ szeretne kapni az ember!

Tudom hogy sokat kérek de még is úgy gondolom hogy nem kérek lehetetlent! Csak egy ilyen személy legyen már aki képes ezt megtenni!

2019. febr. 25. 11:48
 4/30 Wesler ***** válasza:
88%
Kedves Kérdező, nem igazán fogsz erre egyenes választ kapni, hiszen szerintem még maguk sem tudják mit is jelent ez nekik. Szerénységem nem vagyok Jehova Tanúja és ha vernék a fejemet egy kis tárggyal sokáig egyetlen ponton, akkor sem lennék az! Tehát, a lényeg az, hogy a Jehova tanui nem fognak neked erre a kérdésedre válaszolni, maximum azt fogják írni amit írt is Kzitus: nagy vonalakban: Mit hisznek, mit kéne csinálni, hogy az legyél és hasonló okoskodó ostobaságokat fogsz csak hallani illetve látni tőlük. :)
2019. febr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
3: nyugi, nem volt a hosszú válaszban semmi, ami a kérdéshez kapcsolódna bárhogy.
2019. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 KZitus ***** válasza:
9%

Ismét szia

Arra kértél, RÉSZLETESEN írjuk le, mit jelent az, hogy nem vagyunk része a világnak!

Amikor azt írtam:" Jehova Tanúi hiszik: Isten Királysága elmozdít majd a helyéről minden emberi kormányzatot." -és a többit, akkor az alapot írtam le, miért nem keveredünk bele a politikába, ami CSAK egy része annak, hogy nem vagyunk része a világnak.

De mindha az összes többit figyelembe sem vetted volna! Mintha nem is igazán érdekelne a saját kérdésed, inkább kritikának adsz hátteret, felületet...sajnálom :-(

2019. febr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 KZitus ***** válasza:
29%

igaza van Wesler-nek!

Egy születésétől vaknak hiába magyarázod mennyire gyönyörüek a színek!

2019. febr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Wesler ***** válasza:
68%
Tehát, te Zitus akkor mi a francnak írtál, komolyan? Segíteni akartál vagy csak azt hogy hajbókoljunk a nagy JEHOVÁSOK előtt? :)
2019. febr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
44%

Lényegében Zitus kiemelte, mit jelent a világban élni, de nem része lenni annak.

Továbbá, Nem követik a világban népszerű gondolkodás módot, trágár beszédet, és kirivó magatartás formát.

A korai keresztényekhez hasonlóan nem vesznek részt annak politikai ügyeiben, Nem töltenek be politikai tisztséget.

Ugyanakkor, akik valóban így élnek, azok tudják, hogy a világgal való barátság, ellenségeskedés Istennel.

PL: a világnak a gazdagság utáni mohó törekvése, a kitűnni vágyás és az élvezetekbe való túlzott belemerülés, ami nem azt jelenti, hogy egy kereszténynek templom egereként kell élnie, vagy nem kapcsolódhat ki egészséges keretek között.

(János 17:15) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt.

2019. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
40%
Ez tök fura, hogy a lelkipásztorom is megfelel ezeknek a követelményeknek. Sőt, a gyülekezetem nagyja is. A többit nem ismerem annyira. Akkor ez talán mégsem olyan nagy durranás...
2019. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!