Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények nem tartjátok-e...

Keresztények nem tartjátok-e magatokat nevetségesnek, amikor térítés közben az embereket arról próbáltok meggyőzni, hogy a démonok köztünk járnak?

Figyelt kérdés
Racionalista gondolkodóként, egyrészt nevetségesnek tartom még a feltételezést is, másrészt viszont kicsit félelmetesnek tartom, de nem a démonok miatt. Hanem azért, mert miféle ember lehet az, aki a 21. században megrögzötten hisz ilyenben? Azt hiszem erre mondják: ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültnek mondják, ha sokan, azt vallásnak. Kétséges számomra, hogy démonokkal kardoskodó egyén normálisabb lehet, mint egy olyasvalaki, akinek képzeletbeli barátja van.
2019. márc. 9. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nem szoktam ilyen direkt térítést végezni, démonokkal meg pláne nem ijesztgetek senkit. :D
2019. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hinném hogy ilyen dolgokkal térítenének.
2019. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De előjön ez.
2019. márc. 9. 14:59
 4/16 A kérdező kommentje:

Egy lelkes szektás fiú pl. azzal akart engem meggyőzni, ha valaki nyelveken imádkozik, akkor az ördög nem hallja. :DD


Valami rendezvényt csináltak, ott elegyedtem szóba vele, kb. a 2-3. téma már ez volt :-D

2019. márc. 9. 15:00
 5/16 imakommandós ***** válasza:
63%
Biztos friss hívő volt :d
2019. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Törvényszerű tehát, hogy "a friss hívők" ennyi zagyvaságot hordjanak össze?


Ezek alapján érdemes elgondolkodni azon, milyen istenképük lehet. Mert hogy bölcs nem, az egészen biztos. Vallástalanként több eszem van mint nekik, noha én nem szolgálok az isteneknek.

2019. márc. 9. 16:52
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

Hívő vagyok, elég realista, természettudományos érdeklődésű stb.


Úgy gondolom, hogy elég, ha Isten szeretete vonzani kezd. Ez az életünk átgondolásának alapja, nem az ijesztegetés,nem a félelem, nem az étkezés, nem a szokások stb.


Amikor a jelenlegi társadalmi helyzetet akarjuk értelmezni, akkor viszont a teljes képet nem érhetjük meg az Ősi Ellenség nélkül.

Isten maga is beszél róla, magyarázatképpen.

Nem ez a "bemutatkozó beszéde", de nem tagadja, hogy van egy Ellensége, aki tevékenyen részt vett és vesz ma is abban, hogy így állnak a dolgok a Földön.


Az Ellensége viszont nagyon is szeretné, ha mesebeli figurának tartanák, és nem pedig valós veszélynek. Ez egy kiváló stratégia, ha belegondolsz.


A keresztények jobban teszik, ha arról mesélnek a nem hívőknek, akiknek nincs ilyen jellegű tapasztalatuk, hogy mit tett értük a Jóisten, mint hogy milyen más lények vannak még...


És a Jóisten nagyon sokat tett értünk, olyat, amit senki más.


Egy komoly kérdés felmerül... mi van, ha tényleg van Isten, és ha tényleg csak akkor tudunk megmenekülni és örök életet találni, ha elfogadjuk, hogy Jézus eljött erre a rémes, gyilkos bolygóra és átvette tőlünk, amit Ádám atyánk bevállalt, a halált?


És mi van, ha ebben senki, de senki más nem tud segíteni? és semmi más "isten" nem veszi a fáradtságot és nem szeret minket annyira, hogy meghaljon helyettünk?!


Mert ez a nagy helyzet... valójában senki nem szeret minket annyira, hogy az életét adja.


Sem a turulmadár, sem Allah, sem a valkűrök, és sem a görög istenek... egyik sem...


miközben van Valaki, aki gondoskodik rólunk, otthont készített, eljött, rendezte az adósságunkat, alig várja már, hogy békére leljünk nála..


Én harcos evolucionista voltam... de nem a tudományos érvek segítettek, hanem csak 2 dolog ragadott meg engem, a SZERETET és a természetben rejlő kreatívitás:)

2019. márc. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7


Csak egy kérdés:


Most már tagadod az evolúciót?

2019. márc. 9. 18:19
 9/16 anonim ***** válasza:

A dolgok démonizálása leginkább a szektásokra jellemző. Amennyire látom, ez leggyakrabban két dologban csúcsosodik ki. Az egyik amikor például bizonyos témájú filmeket nézel, könyveket olvasol, stb..., ilyenkor magát a tárgyat is démonizálják, illetve azt mondják, hogy ezeken keresztül démonok szállnak meg téged.

A másik pedig az, amikor bűnt követnek el, akkor az nem maguknak tulajdonítják, hanem szerintük démoni megkötözöttség állapotában vannak. Ez lényegében nem más, mint a bűn, a felelősség elhárítása. Ez szerintem sokkal nagyobb probléma, mint az első.


Ettől függetlenül szerintem van ördög, de koránt sem úgy képzelem el, ahogy a különféle szekták is teszik. Ha megnézed a Szentírást, ott sem találkozol olyasmivel, amit a szélsőséges nézeteket vallók szoktak mondani.

2019. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Rachel Warner ***** válasza:
Bár én nem vagyok hívő,de mikor az voltam,akkor mi is jártunk evangelizálni,de ott nem ilyenekkel fárasztottuk az embereket. Azért azt még most is tudom,hogy ha kimegy egy keresztény az evangéliumot hirdetni,akkor az nem a démonok meg az angyalkák létéről vagy nemlétéről szól. Az ilyet messzire kerüld el.
2019. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!