Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták miért keresik...

Az ateisták miért keresik mindenben a logikát, amikor a világnézetük szerint még a saját életük is értelmetlen, spontán?

Figyelt kérdés
2019. márc. 13. 11:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:
Elvileg egy sűrű, forró pont robbanásától, tágulásától indult minden, majd a világűrben található anyagból hosszú idő elteltével összeállt a Föld bolygó, amelyen szintén hosszú évmilliárdok alatt szervetlen, élettelen anyagból szerves anyag, majd egysejtű élőlények jöttek létre, végül pedig hosszú fejlődést követően a ma ismert élőlények (pl. az ember). De az egésznek a mozgatórugója homályos, többnyire fizikai törvényeken alapul, de hogy ezek a törvények mikor keletkeztek és miért, arról nincs információ, miért engedelmeskedik nekik az anyag. A törzsfejlődés pedig az alkalmazkodóképességen alapul (bár nem vagyok otthon a témában), amely szerint a megváltozott körülményekhez képesek alkalmazkodni az élőlények és különböző öröklődő tulajdonságokat kifejleszteni. De hogy ennek is mi értelme, arról nincs szó, miért kell életben maradniuk, miért törekednek erre? Miért nem akarnak elpusztulni, minek akarnak alkalmazkodni, fejlődni, fennmaradni? Tegyük fel a 0. ponton történt az ősrobbanás, aztán a 20. pontnál létrejött a Föld, a 25. pontban az élet, majd a 35. pontban az ember. De egyszer mindenképp elpusztul az egész, akármennyit fejlődött, akármekkora tudásra tett szert egy-egy élőlény faj, a Föld is el fog pusztulni meg az egész univerzum, tehát végső soron értelmetlen a fennmaradás és a fejlődés is, sőt az emberek egyéni élete is, hiszen a végkifejlet mindenképp a pusztulás.
2019. márc. 13. 11:44
 2/63 anonim válasza:
69%

A hívők miért szülnek gyereket, amikor a gyerek lehet, hogy bűnt követ el, vagy véglegesen eltér Istentől, ezért a Pokolra jut?


Ha már gyereket is szülnek, miért nem ölik meg a 8. szülinapja előtt, ezzel elérve, hogy automatikusan a Mennybe kerüljön, hiszen még a beszámíthatósági kor alatt van?

2019. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
30%
Emellett rendkívül logikusnak tartják a világegyetem működését, de a természeti törvények kialakulása is spontán, illetve helye van bárhol, bármiben a véletlenszerűségnek is.
2019. márc. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
83%

A logikád alapján gondolom a valagad sem törlöd ki, hisz értelmetlen, mert csak idő kérdése amíg olyan lesz megint...


Értelmes ember azért szereti tisztának érezni magát, még ha ez neked valamiért ilyen hihetetlen is.

2019. márc. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:
Ez hogy jön ide? A kérdés arra vonatkozik, hogy miért keresik a logikát a vallásos történetekben, amikor a természettudományos eredmények is nélkülözik ezt.
2019. márc. 13. 11:48
 6/63 anonim ***** válasza:
87%

Hello ateista vagyok.

Azért keresem a logikát mindenben mert minden tudásunk beilleszthető egy másik, nagyobb tudásunkba és az én (és minden ember) agyamnak egy ösztönös tulajdonsága, hogy mindenben keresi a mintát, az összeköttetést. A földünk el fog pusztulni és rajta kívül az univerzumunk is egyszer és én éppen ezért értékelem ennyire ezt a kis csepp öntudatot. Most érezhetek, láthatok, szagolhatom az ételek illatát és a friss levegőt vagy a szmogot. Mozoghatok ezen a földön ahol épp úgy alakult ki az élet, hogy ezt megengedje és éppen az teszi ezt értékessé, hogy semmi jövője az egésznek.

2019. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
96%
Hidd el kérdező találhat bárki értelmet az életének akár vallásos akár nem.
2019. márc. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező:


1. Nem minden ateista logikus, szerintem te az ateista aktivistákra gondolsz (pl. Dawkins). Ezek azért keresik a logikát, mert a világnézetünket tényekre jobb alapozni, mint kitalációkra.


2. Az ateisták élete nem értelmetlen. Ugyanazt állítják, amit én: saját magunk döntjük el, hogy mi az élet értelme.


3. Az ateisták élete nem spontán, hanem egy férfi és egy nő szexuális kapcsolatából jött létre. A földi élet keletkezése (valószínűleg) igen, spontán, de ha téged ez zavar, akkor adj jobb magyarázatot. Az örökkévaló isten viszont nem jó érv, mivel teljesen értelmezhetetlen. Az ember 4 dimenziós világban él, ha isten azt akarta volna, hogy mi megértsük az ő örökkévalóságát, teremthetett volna minket akkor egy olyan világba.


(nem vagyok ateista)

2019. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
73%

1-eshez meg csak annyit, hogy engem idézel egy korábbi válaszomból.


Látod, kb. ennyire érdemes egy fanatikus hívőnek tudományos tényeket közölni, még ellened fordítja. Nem hiába mondta Jézus, hogy ne dobjátok a gyöngyöket a disznók elé.

2019. márc. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
92%

"amikor a természettudományos eredmények is nélkülözik ezt."

Már miért nélkülöznék? Dokumentált megfigyelések, kísérletek eredményei alapján következtetnek a világunk működésének egyes aspektusaira, ez elég logikus.

2019. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!