Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kreacionizmus nem káros a...

A kreacionizmus nem káros a keresztenységre nézve?

Figyelt kérdés
Amikor szimpla hazugságokat igyekeznek tudományos köntösbe takarni, az azért elég sok embernek leesik, és messziről kerülni fogják az egészet. Ezzel pedig gyakorlatilag a kreacionisták a keresztenység ellen dolgoznak, hiszen nem megtérítik, hanem elüldözik az emberek nagy részét a keresztenységtől.
2019. márc. 15. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elég marginális csoportosulás. Nem hinném, hogy bárki a kreacionisták miatt hagyná el a kereszténységet.
2019. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kitérő keresztényekről van szó, hanem akikben ott lenne a potenciál hogy nyissanak a hit felé, csak épp pont a kreacionizmusba futnak bele először (ami nem olyan nehéz, tekintve milyen bőszen képesek propagálni az elképzeléseiket). Utána pedig az ember egyszerűen elfordul attól hogy érdeklődjön a kereszténység iránt, mert még ha nem is tudatosan, de berögződik nála ez a rossz tapasztalat, hogy "ja, ezek azok a bolondok akik azt hiszik hogy 6000 éves a világegyetem, na ebből én nem kérek".
2019. márc. 15. 14:51
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

A termtéstörténet szó szerinti értelmezését már Origenész is elutasította, észérvekkel. A 3. századot írta ekkor az emberiség történelme, hol volt még a természettudomány? Akkor nem szégyen az, hogy 2019-ben, a tudomány virágkorában, a 6 napos teremtésben hisz valaki, amit a kutatás alapján valószínűleg még az i.e. 5. századi első hallgatóság sem értelmezett szó szerint?


A másik: engem is elüldöztek, részben ezért léptem le abból a fundamentalista keresztény-gyülekezetből, ahová jártam. Náluk nem tudtam volna művelni a természettudományt, mert az evolúciót a Sátántól valónak tartották azt. (az egyik hittestvér, amikor ezt megmondta, azt mondta, hogy az ördög ültette el bennem ezt a gondolatot, és akart adni egy kreacionista könyvet nekem...)


A keacionizmus káros, mert ezek a gyülekezetek általában alapjaiban elutasítják a tudományt (a szentírástudományt is), ezáltal elbolondítják az embereket, manipulálhatóvá, sebezhetővé teszik őket, hiszen nem tanítják meg a híveiket a logikus gondolkodásra.


A kreacionizmus káros, mert istenellenes. Nagyon úgy tűnik ugyanis, (ha tényleg Isten teremtett), akkor ellene dolgoznak. A kutatások alapján ugyanis nem 6 nap alatt hozta létre a világmindenséget, hanem sokkal bonyolultabban. A kracionisták pedig így az Isten teremtési módszere ellen harcolnak.


Szóval igen, káros.


(kreacionizmus alatt egyébként a tudománytagadást értem csak)

2019. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"elfordul attól hogy érdeklődjön a kereszténység iránt, mert még ha nem is tudatosan, de berögződik nála ez a rossz tapasztalat, hogy "ja, ezek azok a bolondok akik azt hiszik"

Háát, ezt sem hinném, hogy jellemző lenne. A katolikus egyházban (de persze nem csak ott) jelen levő pedofilbotrányok és más dolgok nagyságrendekkel több kárt okoznak az egész kereszténységnek.

2019. márc. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
44%
látom, nagyon azt szeretnétek hallani hogy a világ legkárosabb dolgainak egyike, merthogy "elnyomja a szabad gondolkodást" :D hát akkor ne tessék kis kreacionista szektákba járogatni és nem lesztek elnyomva.
2019. márc. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Biblia káros a kereszténységre nézve?


Elég fura kérdés lenne ez is, hasonlóan a fentihez.

Számos történetet kiragadhatok a Bibliából, ami sokkal több embert esetleg elriaszthatna, mint az, hogy tényleg Isten teremtette a világot stb.


A keresztény üzenet lényege az, hogy megmenekülhetünk az Istentől való elszakadás következményétől, azaz az örök haláltól.


Isten célja pedig az, hogy minden ember üdvösségre jusson. Biztos vagyok benne, hogy nagy erővel vonza és hívja az embereket, és akik megértették a lényeget, hogy a szeretetben örök életük van, azokat nem tudja eltántorítani semmi Isten szeretetétől.


Bár én magam hiszek a 6 napos teremtésben, és az egyik legérdekesebb és legszebb témának tartom az egész teremtést, mégsem szeretek erről vitatkozni.

Ha az Isten meg tud változtatni egy önző embert és jó útra tud vonzani, akkor most tényleg nagy dolog-e hogy 6 nap alatt elkészült a Földdel? ugyan...


A mai, ismert természettudományos ismereteink alapján nem minden magyarázható. És?

Mi nagyobb? A természeti erők vagy az, aki azokat teremtettte, az Isten?


Én nem ördöginek, hanem mélységesen emberinek tartom az evolúcionista világ és élet keletkezésére adott magyarázatát. Próbálkozás.


Mély megggyőződésem, hogy bárki, bármit tesz, még maga az Ördög sem tud senkit elszakítani Istentől. Ideig-óráig lehetnek sikerei, de aki igazán szereti Istent, az marad.


(Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,

Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.)


Nem a kreacionizmus az ártalmas, hanem azok a tanok, amik elhomályosítják, hogy Isten szeret minket, és hazavár. És ebben tud és akar is segíteni.

2019. márc. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!