Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi tisztelik màs...

Jehova tanúi tisztelik màs emberek vallàsàt?

Figyelt kérdés
2019. márc. 20. 19:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
96%
Egyik vallas sem tiszteli a masikat.
2019. márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 Drazicc ***** válasza:
47%
Ez érdekes kérdés, szerintem nem ócsárolják, de ha pl vaki előttük a sajt vallásáról beszélne máris megváltoztatják a témát.
2019. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 Alain Delon ***** válasza:
38%
1: Ez így van.
2019. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
62%

...szerintem nem ócsárolják...

Nem? Dehogynem!

Most késő van, nem részletezem, pedig számos példa van rá.

2019. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

Szánalmas, hogy van egy vallás, és azon kívül, hogy Isten, meg hogy Jézus a fia, kb. semmiben nem tudnak egyetérteni. Komolytalan az egész. Ahány felekezet, annyi értelmezés, egyik leszólja a másikat, hogy azok rosszul gondolják és oda-vissza. Mind csak saját magát tartja a valódinak, akik jól értelmeznek mindent.

Egy ateista már kb. azt sem tudja, hogy miben nem hisz, annyi féle verzió létezik.

Hogy tiszteletben tartják-e más vallását vagy felekezetét az egyéne válogathatja, de hogy nem tiszteli őszintén az biztos. Még az ateisták nézetét sem tisztelik, folyton zaklatják az embert, mit gondolhatnak akkor azokról a felezetekről, akik kereszténynek mondják magukat, de (szerintük) rosszul értelmezik a dolgokat..

2019. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem tisztelik, ezt az itteniek többsége alapján nyugodtan ki lehet jelenteni.

Sokszor nem csak a más vallását, de még a másik embert sem tisztelik. Ezt mutatja, hogy mennyi sok kamu kérdést tesznek fel itt, némelyik több accounttal írogat, stb...

2019. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Konkrétan az egyik legocsmányabb szekta ebből a szempontból. Az önigazolási kísérleteik nagy része pont abból áll, ahogy más vallásokat, más világnézetű embereket ócsárolnak, próbálva ettől jobbnak képzelni magukat.
2019. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Viszont nem fogják elvágni a nyakad egy sikátorban, akkor sem ha Sátánista vagy.
2019. márc. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
9%

Azért, mert nem értünk egyet a Biblia értelmezésében, még nem indítunk inkvizíciós hadjáratot senki ellen. Nem kívánjuk, hogy börtönbe kerüljön bárki ez miatt.


tiszteletben tartani, nem jelenti azt, hogy nem mondhatom el a nézetemet, a keresztény oktatást, Jézus útját illetően.

A tisztelet hiánya abban mutatkozik meg, hogy durva kényszerítő eszközöket használ valaki más emberek fizikai egészségének kárára, hogy változtasson véleményt, vagy hitet, meggyőződést. A Tanúk nem alkalmaznak ilyen aljasságot senkivel szemben.

Akkor Jézus és az első tanítványok sem tiszteltek senkit, mert ha Jézus követője kívánt valaki lenni, változtatni kellett az addig megszokott életódján, és hitbeli felfogásán.


Mindazon által, nem használok olyan szavakat senkivel szemben, mint amilyeneket Én szoktam kapni, akár itt, akár a Privát levelekben amit küldenek némelyek.

2019. márc. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

"Mindazon által, nem használok olyan szavakat senkivel szemben, mint amilyeneket Én szoktam kapni, akár itt, akár a Privát levelekben amit küldenek némelyek."


És ezeket állítólagos keresztényektől kapod.

2019. márc. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!