Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ellentétes a keresztény...

Ellentétes a keresztény életszemlélettel, ha valakinek a bibliai szereplőkön kívüli példaképe van?

Figyelt kérdés

Pl. Neil Armstrong, aki sokat elért az életben, hiszen ő volt az első ember, aki a Holdra lépett.


Ha valaki Armstrong-ot példaképének tartja, az bűnt követ el?


2019. márc. 21. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bárki lehet a példaképed, aki jó valamiben, csak ne csinálj Armstrong faragott képet, és ne imádkozz hozzá!
2019. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
A Bibliában igazából nincs sok keresztény szereplő, hiszen Jézus néhány követőjén kívül nem sok személyt nevez meg. Az Egyház számtalan szentet állított példaképként. Ha neked Neil Armstrong a példaképed, akkor legyen. Bár szerintem ne azért, hogy a Holdra lépett, hanem más pozitív tulajdonságai miatt. Gondolom nem akarsz te is Holdra szállni.
2019. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ellentétes a keresztény életszemlélettel, ha valakinek a bibliai szereplőkön kívüli példaképe van?"

Pál maga kéri a levelében, hogy legyen Ő a példaképünk a keresztény életben. De ez nem törvény, így nem is bűn, ha nem ezt teszed, hanem ajánlás. Így járunk a legjobban. Ezek után válaszold meg magadnak a kérdést

2019. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Számomra Pál nem igazán példakép. Ellentétesek a céljaik is az életben. Ő a vallásnak élt, én annak nem akarok. Ő elszenvedte a bántalmazásokat, én nem fogom magam hagyni. Ő nem nősült meg soha, én szeretnék majd megnősülni.


Ettől függetlenül tisztelem Pált, mert egy nagyon művelt ember volt. Vannak jó gondolatai, amikkel egyetértek, de messze van attól, hogy példakép legyen számomra, mert az élettörténete mellett a gondolatai némelyike is idegen számomra.

2019. márc. 22. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem bűn, amíg a példaképed nem írja felül a keresztény szemléletet. Ha mondjuk Sztálint tartanád példaképnek, vagy Charles Mansont, az azért eléggé ellentétes volna a kereszténységgel. De az is, ha mondjuk Pilátus lenne a példaképed, pedig ő bibliai szereplő.
2019. márc. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!