Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi szerint a Sàtàn...

Jehova tanúi szerint a Sàtàn az ateistàkat is megtévesztette? Ha igen, akkor milyen módon?

Figyelt kérdés

JT-k szerint a vallàsok a Sàtàn kezében vannak, leszàmítva őket.


Az ateistàkkal mi a helyzet? És ha màr itt tartunk, hogyan "téveszt meg" a Sàtàn?


2019. márc. 22. 10:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%

Velem jól kitolt, mert elhitette, hogy nem létezik.

Így aztán szerintem nincs is!

2019. márc. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Tanúk nem akarnak válaszolni?
2019. márc. 22. 11:59
 3/29 anonim ***** válasza:
17%

Miután ez egy értelmetlen, provokatív kérdés, így nem csoda, ha nem válaszolnak.


Ha valóban érdekelne, és nem csak provokálni akarnál, akkor magad is végig tudnád gondolni. Nem bonyolult

2019. márc. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%

"Ha valóban érdekelne, és nem csak provokálni akarnál, akkor magad is végig tudnád gondolni. Nem bonyolult"

Igazából az, mert tapasztalataim alapján a hívők sem tudják, mire gondolnak ilyenkor. Csak puffogtatják ezt mint egy szlogent, hogy valahogy próbáljanak értelmet adni a mondandójuknak.


De mégis mit csinál a Sátán? Galád módon elállítgatja az összes műszert tudományos kutatások közben? Sosem létezett őslénycsontokat teremt a semmiből hogy összezavarja az embereket akik megtalálják? Felbéreli DiCapriót és csapatát hogy minél mélyebb álomszintekre jutva hamis információkat hintsenek el az összes nem-keresztény agyában?

Hogy téveszt meg bárkit is a Sátán, írd már le kérlek!

2019. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Nekem ateistaként lenne néhány ötletem, ha a sátán helyében lennék.

Azt tudjuk, hogy jelenleg ő uralkodik és tekintetbe véve, hogy elég régen ez lehet a helyzet, hiszen még Isten fiát is keresztre juttatta, elsősorban sugallanék egy Bibliát a saját céljaim szerint, jól ráijesztve a vallásosakra, másoknak meg azt, hogy nem is létezem, hogy kicsit megkeverjem a dolgokat, meg így vicces is a szitu.

Ha valahogy mégis Isten írta, vagy íratta a Bibliát, biztos, hogy egy csomó passzust átíratnék benne, mert mi az egy sátánnak, ahogy a Judást is rávette az árulásra, úgy a Biblia íróit is simán befolyásolhatta, ha egyszer hatalmon van. Semmi esetre sem hagynám ki a lehetőséget. Például írnék a Bibliába Istennek vagy kétmillió áldozatot, magamnak meg csak egy párat, hogy legyen min törniük a fejüket a híveimnek, akik tulajdonképpen az én követőim lennének, mert azt kellene hinniük, amit én akarok.


Mellesleg ha hinnék benne én bizisten úgy berezelnék, hogy a Dunába ugranék ijedtemben, de szegény keresztények még ezt sem tehetik, mert ugrana a potya mennyországi beutaló, így végig kell szenvedniük az ármánykodását

2019. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Provokatív a kérdés vagy sem, JOGOS.


Több esetben is a Sátánnal jönnek, szidják a vallásokat, de konkrétumot nem mondanak.


Tehát!


- Sátán az ateistákat is megtévesztette, vagy azok más úton "tévelyedtek" el?

- Miféle módszert használ a Sátán a megtévesztésre? (pl. fülbe suttog).


Ezek jogos kérdések, szóval igen, érdekelne a válasz.


Szándékosan a valláskritikába írtam, mivel kritika alá akarom venni ezt a témát. :-)

2019. márc. 22. 12:49
 7/29 A kérdező kommentje:

"De mégis mit csinál a Sátán? Galád módon elállítgatja az összes műszert tudományos kutatások közben?"


Igen, kb. ilyen kérdéseim vannak nekem is. Tehát jó lenne megindokolni.

2019. márc. 22. 12:51
 8/29 anonim ***** válasza:
36%

Erősen meglepődnék, ha értelmes választ kapnál.

Jehovistáktól? Olyat, ami nincs benne az őrtoronyban?

Ne feledd, hogy az nem neked szól, hanem nekik.

Ők meg nem gondolkodnak ilyen mélyen.

2019. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
13%

Milyen kedves emberek vannak itt. :) Hát ez van.


Kedves Kérdező. Bocsáss meg, de mielőtt válaszolnék, szeretném elmondani, hogy a Tanúk, a Biblia álláspontját képviselik, amit Isten íratott le, és nem a saját elgondolásukat. S ezt szerintem minden magát kereszténynek valló embernek így kellene lennie, mert akkor egységes valaki Isten és Jézus gondolkodásával ezen a Téren.

Nem de így kellene lennie? Hiszen a Biblia erre buzdítja az embereket.

2019. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
28%

(1Péter 3:8) 8 Végezetül, mindnyájan egyféleképpen gondolkozzatok, . . .

(1Korintusz 1:10) 10 Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban.

2019. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!