Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi ez a ‘szimpatia az ordoggel...

Mi ez a ‘szimpatia az ordoggel’ duma?

Figyelt kérdés
honnan jott illetve mit jelkepez? Esetleg hol lehetett hallani?
2019. márc. 23. 13:00
 1/8 anonim válasza:
62%
Én még nem hallottam.
2019. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Én sem.
2019. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Ezt hol hallottad??

Ilyet még nem hallottam, olyat már igen, hogy "az ördöggel cimborál", de ilyet még soha. De amint látom nem csak én vagyok ilyen "tudatlan paraszt".

2019. márc. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2019. márc. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


A G'n'R feldolgozását jobban szeretem 😊

2019. márc. 24. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mansour ***** válasza:
Egyébként a "Sympathy for the Devil"-nek ez nem túl szerencsés fordítása. A magyarban a szimpátia szó kicsit más jelentéstartalommal bír. Pontosabb fordítás lenne az "Együttérzés az ördög felé".
2019. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Pontosabb fordítás lenne az "Együttérzés az ördög felé"."


Ha meghallgatom a zenét, és megnézem a klipet, a "pontosabb fordítás" pontatlanabb!

2019. márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A "sympathy for" inkább ilyen sajnálatot, megszánást, vigasztalást jelent, tehát ebben az értelemben való együttérzés, amikor valaki más szenved, vagy rossz történik vele.


Vagyis a dal címe kb. Az Ördög gyámolítása. A dal igazából Lucifer nyavajgása, ahogy próbálja magát szánalomra méltónak mutatni, hogy hízelegjenek neki, mert hát igazából a haverunk, velünk együtt csinálta az emberiség bűneit.

2019. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!