Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg létezik olyan ember...

Tényleg létezik olyan ember aki azt hiszi, hogy a Földet Istent teremtette és nem ősrobbanás?

Figyelt kérdés
Én azt hittem ez csak duma... meg csak úgy mondják.. és olvastam valami ősrobbanásos cikket és valaki oda írta hogy jó hülyék az emberek ha elhiszik, hogy ősrobbanásból lett a Föld mert a Földet az Isten teremtette. És tényleg léteznek ilyen agymosott emberek?

2019. márc. 25. 18:01
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim válasza:
36%
Igen, de azt tegyük hozzá, hogy az ősrobbanás nincs bizonyítva, így ugyanolyan hit mint a teremtés.
2019. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
32%

Tényleg léteznek.

Van aki az evolúcióban sem hisz.

Szerintem nagyon káros ez a 21.szàzadban, de kinek mi. Nekem logikusabb az osrobbanas, mint hogy egy nagy szakàllas ül a semmiben és megteremti a földet

2019. márc. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén szólva, nem tudom mit lehetne erre felelni. Vallási témába felteszel egy provokatív és sokak számára sértő kérdést. Ennyi erővel én is feltehetném a kérdést, hogy "Tényleg létezik olyan ember, aki eddig azt hitte, hogy nem léteznek a különböző vallások és annak követői?"

Azt értem, hogy te ezzel nem értesz egyet, de nem tudom, miért vagy ezen ennyire megdöbbenve. Az emberek különbözőek és különböző képen gondolkodnak a világról. Vagy egyszerűen csak unatkozol és elakarod kezdeni ezredszere is a teremtés vs. nem teremtés vitát?

Igen, sokan gondolják, hogy a világnak van egy teremtője. Ezen belül is megoszlanak az elképzelések. Van aki elfogadja az ősrobbanást, de úgy tekint rá, mint a teremtés kezdetére, hogy Isten az ősrobbanáson és az evolúción keresztül teremtett, de van aki szó szerint úgy képzeli, hogy Isten szólt és előállt a világ. Továbbá a kettő között is van még egy csomó nézet.

2019. márc. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
62%
Nem zárja ki az ősrobbanás/evolúció Isten létét, és fordítva.
2019. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
38%

Igen léteznek ilyen emberek, Pl Én vagyok az egyik ilyen "agymosott ember".

S egy valakire szavazok, vagy is szavaztam, másra nem szavazok.

2019. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 Alex Fly ***** válasza:
19%
Miért, van olyan, aki azt képzeli, hogy az ősrobbanás hozta léte a Földet? Pedig nagyon jó ismeretterjesztő írások vannak a kozmológia témakörében. Ha nem tetszik a teremtés, akkor próbáld meg a tudományos magyarázatot...
2019. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
80%

Akár hiszed, akár nem, van hazánkban analfabéta is, aki nem tud írni, olvasni.

Aztán olyan jóval több, aki tudja ugyan silabizálni a betűket, de annyira nem jutott vele, hogy a nyolc általánost ki tudja járni.

Na, innen hatalmas a skála a diplomáig, így hát nagyon is érthető, hogy ókori elméletek is divatban vannak a mai napig, szükség van az egyszerű magyarázatokra, egyszerű erkölcsre, egy leegyszerűsített logikai módszerre és részletes háttértudás hiányában egy már évezredek óta bevált összefoglaló rendszerre, ami ráadásul azzal is több, hogy plusz juttatásokat is ígér, mint feltámadás, mennyországi élet és egy elég nagy közösséghez tartozással is jár.

Nem kell hozzá felvételi vizsga, még olvasni tudás sem feltétlenül, mert a Bibliát is felolvassák a templomokban és kiokosítanak mindenkit a megfelelő színvonalon, ami senkinek sem okozhat nehézséget és nem kell törődni azzal, hogy miképpen jött létre a világ, mi zajlik a csillagokban, a világegyetemben, mert elegendő az, hogy Isten mindenható módon megteremtette, ezzel el is van intézve a dolog, minden szükséges magyarázat rendelkezésre áll, további kérdések feleslegesek, így azokra nem is kell válaszolni, mert tök mindegy, van aki tudja a választ és elegendő ha mindent ráhagynak, arra aki intézi a világ sorsát.

Van ennél kényelmesebb?

2019. márc. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 Mansour ***** válasza:
73%

"Igen, de azt tegyük hozzá, hogy az ősrobbanás nincs bizonyítva, így ugyanolyan hit mint a teremtés."

Ez azért nem így van, mert jelenlegi tudományos ismereteink szerint az ősrobbanás az egyetlen lehetséges verzió. Ez persze még nem jelent 100%-os bizonyítottságot, de nagyon nagy valószínűséggel elmondható, hogy az ősrobbanás megtörtént. Az viszont, hogy az ősrobbanás mögött áll-e isteni teremtő szándék, már tényleg csak hit kérdése.

2019. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
52%

Vannak, láthatod.

És láthatod azt is, hogy ezerrel húzzák vissza az embereket a sötét középkorba.

2019. márc. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
50%

"Tényleg létezik olyan ember aki azt hiszi, hogy a Földet Istent teremtette és nem ősrobbanás?"

Tehát az ősrobbanás egy szellemi lény, aki a nem látező fizikai világot létrehozta a szellemi vlágból?

Vagy hogy teremtett az ősrobbanás? Hiszen a kérdésben már természetfeletti erővel ruháztad fel:)


Látod, ha hajlandó lennél gondolkozni, tanulni, utánajárni a másik oldalnak, hamar belátnád, hogy a nagy bumm és az evolúció tarthatatlan logikailag, filozófiailag és természettudományosan is.

De amúgy is érdemes elfogulatlanul megvizsgálni a másik oldalt, ha már az ember az igazságot keresi. Ha nem, akkor bocsi

Egyes egedül rajtad áll, hogy megtalálod-e Istent, avagy sem


Bár az egyik kérdésed arra mutat rá, hogy már előzetesen, minden vizsgálódás nélkül döntöttél:

"És tényleg léteznek ilyen agymosott emberek?"

Tudod, hogy miért veszélyes ezt így kijelenteni? Mert ez neked az abszolútumod lesz, mindent ehhez fogsz mérni. Azaz meg sem vizsgálod a másik oldalt, mert hisz eleve agymosottak, nem is publikálhatnak ennek megfelelően értelmes dolgokat.


Álmodban sem mernéd gondolni, hogy a teremtés az egyetlen tartható alternatíva a világ keletkezésére, ami még nem tudtak megcáfolni

2019. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!