Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen alapon döntöd el...

Milyen alapon döntöd el valamiről hogy az természetes vagy sem?

Figyelt kérdés
Vallásosak sokszor használják érvként, hogy ha valami nem tetszik nekik, akkor ráfogják hogy az természetellenes. De ezt mégis mi alapján döntik el?
2019. márc. 28. 14:46
1 2 3
 1/23 Metionin ***** válasza:
100%
Nem szoktam eldönteni de ami előfordul a természetben, az bizony természetes. De inkább akkor használom, ha valaminek okai vannak, tehát számítani lehetett rá, hogy kialakul. Pl. ha a nagy gyerek féltékeny a kicsire, az természetes, mert addig egyedül ő volt. De ez a 'természetes' dolog erősen szubjektív, más a természetes, megszokott, alapvető az egyes embereknél, szóval szerintem ez nem egy olyan fogalom amivel lehet dobálózni, hogy na ez természetes, az meg nem. Nekem pl. természetes, hogy a macska bent van a házban, máshol az ha kint a helye. Vitatkozásnál pont ezért nem megfelelő érv ez, mert szubjektív és nem objektív.
2019. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%

"Vallásosak sokszor használják érvként, hogy ha valami nem tetszik nekik, akkor ráfogják hogy az természetellenes. De ezt mégis mi alapján döntik el?"

Szerintem arról lehet szó, hogy a világban megfigyelhető-e, van-e gyakorlati valószínűsége, stb... De példa jól jött volna, mert ez a kérdés így túl csúsztató szagú, általánosító

2019. márc. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Példának a homoszexualitást rendszeresen természetellenesezik, de láttam már hogy az orális szexet is annak nevezték, stb.
2019. márc. 28. 15:51
 4/23 anonim ***** válasza:
59%

Értem. Én is a másik oldalon állok, nekem is természetellenes a homoszexualitás. A szexualitással elvileg szorosan összefügg a gyermeknemzés is, így természetellenesnek lehet nyilvánítani. De ehhez "krisztushívő" világkép kell. Ha materialista a világképed, akkor persze nem feltétlen függ össze a gyermeknemzés és a szex, bár ejakuláláskor szintén szaporodáshoz szükséges (cucc) jön a férfiból, tehát valamilyen szinten tényleg összefügg a dolog.

Plusz, a végbél és a száj nem igazán a hím nemi szerv befogadására "lett kitalálva". Mindegyiknek megvan a maga szerepe, ami nem függ össze a gyereknemzéssel. A hüvely viszont "oda-vissza" szükséges, ha gyermeket akarunk. (A császármetszést most hagyjuk).

Kissé slendrián fogalmaztam, és ennél jóval összetettebb a dolog.

2019. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A logikád alapján viszont a szexualitás örömszerzés céljából is természetellenes, hiszen az gyereknemzésre lett "kitalálva".

Ha viszont a szexuális örömszerzés is természetes, akkor miért ne lehetne annak bármilyen módja természetes amivel a két fél örömöt szerez egymásnak?

2019. márc. 28. 16:07
 6/23 anonim ***** válasza:
53%
Csak szólok, hogy a homoszexualitás és az orális szex természetes, mivel bőven előfordul a természetben.
2019. márc. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó a logikáddal élve akkor a kannibalizmus, gyilkosság, stb is az, mert bőven előfordul a természetben.

Ja, és arra is volt példa hogy más fajon próbálta egy állat levezetni a szexuális feszültségét, akkor lehet csinálni lóval is.

2019. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

A természetes a két nemi szerv 'találkozása'

Már a száj bevonása is a szexbe kulturális szokás, az indiánokról olvastam, hogy nem ismerték a csókot, az eszkimók sem, meg talán más természeti népek szintén, de ha már bekerült a száj, a nyelv ebbe a körbe, onnan már kis lépés a 69, bár klinikai szempontból a szájban van a legtöbb baktérium, de mégis az anális módszer sokakat riaszt, mert az az ürítés helye eredetileg.

2019. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

"Utolsó a logikáddal élve akkor a kannibalizmus, gyilkosság, stb is az, mert bőven előfordul a természetben."

Na, egy pillanat:

a kannibalizmus természetes. Erről ugye nincs vita.


A "gyilkosság"-n konkrétan mit értesz?

Mert ugye a ragadozó nem gyilkol, az vadászik.

Viszont sok ragadozónak gyakorolnia is kell: tehát olyankor is vadászik, amikor nem éhes. Ilyenkor még az is előfordulhat, hogy utána szabadon engedi a zsákmányt.


De bizony olyan is előfordul az állatvilágban, hogy a ragadozó kedvtelésből öl, és utána nem eszi meg a zsákmányt.

Vagy pl. egy csapatban simán (ok nélkül) csak kiszemelnek valakit, aztán agyonverik.


Tehát VAN gyilkosság a természetben.

Tehát akkor EZ IS természetes.


Amúgy meg köszönöm az előző írásom 0%-os lepontozását a nyáladzó hülyéktől.

2019. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Utolsó a logikáddal élve akkor a kannibalizmus, gyilkosság, stb is az, mert bőven előfordul a természetben"

Igen, vannak fajok amelyeknél tényleg az.

2019. márc. 28. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!