Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem váltott meg...

Isten miért nem váltott meg mindenkit azonnal a bűnbeesés után?

Figyelt kérdés
Ez így belegondolva elég gáz, hogy az istennek van egy terve amivel elvileg minden embert megmenthetne, de gyakorlatilag a Jézus előtt élt embereket annyira sem méltatja hogy ezt közölje velük. Az ókori, őskori emberek nem voltak elég fontosak istennek?
2019. ápr. 4. 01:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%

Ha azonnal 'megvált', semmivé, megbocsátottá teszi a bűnt, akkor nincs is bűnelkövetés!

A bűn feltétel nélküli azonnali megbocsátása annak rögtöni elkövetési lehetőségét vonná maga után.

A bocsánat kérésének elmaradása és igéret annak újbóli elkerülésére nem erdményezhet bocsánatot.

2019. ápr. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%

Hogy ne méltatná? És bizony közölte velük, tudtak Róla, és várták. A "minden embert megmenthetne" nem Rajta múlik, hanem az emberen, személy szerint.


Ígéretét már az Édenkertben elmondta, és később a hűségeseinek is ígéretet tett, hogy az utódaik közül fog a megváltó megszületni.

(1Mózes 22:17, 18) . . .. 18 És a te magod által nyer áldást a föld minden nemzete, mert hallgattál a szavamra.«”

(1Mózes 49:9, 10) . . .? 10 Nem kerül el Júdától a jogar, sem a vezéri pálca térdei közül, míg el nem jön Siló; és a népek neki engedelmeskednek.

(Galácia 3:15, 16) . . .. 16 Az ígéreteket pedig Ábrahámnak mondták, és az ő magvának.. . .

(Ézsaiás 9:5, 6) . . .. 6 Mert gyermek született nekünk, fiú adatott nekünk, és a fejedelmi uralom az ő vállán lesz.. . .

(Jób 19:25) 25 Én pedig jól tudom, hogy az én megváltóm él, És hogy utánam jőve majd felkel a por fölé.

(Példabeszédek 23:11) 11 mert erős az ő Megváltójuk;. . .

(1Mózes 3:14, 15) . . .. 15 És ellenségeskedést támasztok közted és az asszony között, a te magod és az ő magva között. Az összezúzza a fejed, te pedig annak sarkát zúzod szét.”

(5Mózes 18:18) 18 Prófétát támasztok nekik a testvéreik közül, olyat, mint te; szájába adom majd szavaimat, és elmond nekik mindent, amit parancsolok neki.

(Malakiás 3:1) 3 „Íme! Elküldöm követemet, és ő utat készít előttem. És hirtelen eljön az Ő templomához az igaz Úr, akit ti kerestek, és a szövetség követe, akiben gyönyörködtök. . . .

2019. ápr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
Az azonnali megváltás pedig nem lehetséges semmilyen módon. Ugyan is Sátán állítására, időt kellett hagyni, hogy bizonyítson. Miközben Isten felkészített magának egy népet az emberek közül, hogy bevihesse Őket az ígéret földjére. ha gyilkosság történik, ott sem azonnal ítélet, és kivégzés, hanem tény feltárás, bizonyítékok vannak, és a körülmények vizsgálata.
2019. ápr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Ha azonnal 'megvált', semmivé, megbocsátottá teszi a bűnt, akkor nincs is bűnelkövetés!"

És nem pont ez a cél? Vagy isten azt akarta hogy legyen bűn?


"Ugyan is Sátán állítására, időt kellett hagyni, hogy bizonyítson"

Hogy kinek bizonyítson, és mégis minek?


"ha gyilkosság történik, ott sem azonnal ítélet, és kivégzés, hanem tény feltárás, bizonyítékok vannak, és a körülmények vizsgálata"

Itt mind a négy szereplő pontosan tisztában volt minden ténnyel, szóval ennek semmi értelme. Nem volt mit feltárni.

2019. ápr. 4. 12:04
 5/15 anonim ***** válasza:
23%

"Itt mind a négy szereplő pontosan tisztában volt minden ténnyel, szóval ennek semmi értelme. Nem volt mit feltárni."

Tehát azt állítod, hogy Ádámék egyből tudták, hogy háborúk lennek, látták az éhezéseket, erőszakokat, gyilkosságokat. Akkor Ádámék látnokok voltak ezek szerint


"Hogy kinek bizonyítson, és mégis minek?"

Úgy érti, hogy Isten semmit sem fog erőből elintézni. Ádámék választottak, elfordultak Istentől. Istentől pedig jogos, hogy hagyja abban, amit választottak. A világtörténelem pedig arra volt jó, hogy az emberek milliói térnek meg szintén szabad akarattal Istenhez, mert köszönik, de nem kérnek a bűnből. Isten soha senkit sem kényszerít semmire. Te is ha akarsz, elkárhozhatsz, mehetsz az örök halálba, de ha akarsz, akkor örök életed is lehet. Mindkettő ingyen van és kizárólag a te döntéseden múlik. Ezen az sem változtat, ha itt a GYAK-on nem tudják megválaszolni pontosan a kérdésedet, de az sem, ha megválaszolják. Az sem, ha átgondolatlan, logikailag buktatható félválaszaiddal próbálod a kereszténységet cáfolni.

2019. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Tehát azt állítod, hogy Ádámék egyből tudták, hogy háborúk lennek, látták az éhezéseket, erőszakokat, gyilkosságokat. Akkor Ádámék látnokok voltak ezek szerint"

Nem rémlik, hogy az édenben bármelyik szereplő azzal vádaskodott volna hogy háborúk és éhezések lesznek...


"Úgy érti, hogy Isten semmit sem fog erőből elintézni. Ádámék választottak, elfordultak Istentől. Istentől pedig jogos, hogy hagyja abban, amit választottak"

Miért, most talán nem hagyja? Pedig úgy szól a sztori hogy 2000 éve megtörtént a megváltás.

A kérdés az, hogy miért nem igazságosan történt a megváltás, rögtön a kezdetekkor, hogy mindenki egyenlő esélyekkel induljon?

2019. ápr. 4. 12:44
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

"Nem rémlik, hogy az édenben bármelyik szereplő azzal vádaskodott volna hogy háborúk és éhezések lesznek..."

akkor minek írtad, hogy mindent tudtak, beleértve ezt is?:) Látod, tévedtél. Mégsem voltak tisztában minden ténnyel, ahogy írtad:) A fix következmények is tények. Ha levágják a fejed tény, hogy meg fogsz halni


"Miért, most talán nem hagyja? Pedig úgy szól a sztori hogy 2000 éve megtörtént a megváltás."

A kárhozattól való megváltás nem egyenlő a bűn eltörlésével. Ne keverd a szezont a fazonnal. Tudod, hogy mire szól a megváltás? Isten többé nem öl meg senkit a bűnei miatt. Mint anno az ószövetségben. Ítéletkor is mindenki bűnös lenne, mindenki meghalna, de mi nem fogunk, mert a mi bűneinket Krisztus kifizette. A tiédet is, de te ezt nem fogadtad el, így magad felelsz a bűneidért. Szabad akaratból. Az én örök életem sem lenne igazságos, de Krisztus elvitte helyettem a balhét, amiért egy örökkévalóságig hálás vagyok. Ráadásul Isten információi alapján be tudtam azonosítani magamban a bűnt, és Isten erejével egyre jobban tisztulok, és a hívő testvéreim is.

Tudod, az ateista azzal érvel, hogy a hívő csak azért nem öl, mert a tízparancsolat azt írja. Tévedés. Azért nem ölök, hazudok, lopok, csalok, paráználkodok, kívánom a másét, mert undorító, és nem kérek belőle.


"A kérdés az, hogy miért nem igazságosan történt a megváltás, rögtön a kezdetekkor, hogy mindenki egyenlő esélyekkel induljon?"

A kérdés az, hogy valóban nem volt-e igazságos a megváltás. A válasz: igazságos volt.

Krisztus előtt aki szenvedett a bűntől az üdvözül, aki élvezte a gonoszt, az elkárhozott. Krisztus után annyi a különbség, hogy a hívő a mostani életében is tisztul a bűntől (megszentelődés), mert erre adja erejét a Szentlélek.

Isten jogosan hagyna minket a bűneinkben elveszni. A megváltás egy kegyelmi dolog. A kegyelem pedig jogilag nem jár senkinek! Jogilag ítélet várna mindenkire, aki törvényt szegett. Isten pedig nem csak ül a babárjain és papol, hanem fogta magát, megtestesült, megtartotta a törvényt, a bűn belülről sem szennyezte, majd fogta magát és megáldozta magát helyettem és a testvéreim helyett.

Kör bezárult. Amúgy nemrég volt ez a kérdés, olvass vissza. Minden jót! Jó megtérést kívánok!

2019. ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Jézus soha sem nevezte önmagát megváltónak! Jézus megszabadítónak jött, ami nem egyenlő azzal a megváltással amit a keresztények hirdetnek!


A keresztényeket félre vezették ezzel kapcsolatban, mint ahogyan a keresztes háborúkkal kapcsolatban is.

Jézus az aki sohasem tévedett, a keresztények többsége nem ismeri Jézust, hanem helyette a "páli" teológiát képviselik tévedésből!



"Benned nincs megfelelő értelmezésben a krisztusi megváltás. Olyan megváltás, amilyen a te tudatodban van, olyan a valóságban nem létezik.

Én Jézus senki helyett nem csináltam meg semmit. Főleg nem csináltam olyat, hogy megváltoztattam volna az Isten szeretetét az emberek felé. Isten földre jöttöm előtt sem szerette kevésbé, sem jobban az embereket, mint földre jöttöm után. Azt talán mondanom sem kell, hisz minden nap tapasztalhatjátok, hogy az emberek szeretetét Istenhez és egymáshoz szintén nem sikerült megváltoztatnom. Sajnos, nem lettetek jobbak azóta, hogy eljöttem közétek. Legalábbis attól nem, hogy közétek jöttem. Furcsa módon olyan emberek vitték gyakran előbbre elgondolásaimat a világban, akiknek eszük ágában sem volt, hogy Engem tűzzenek zászlajukra. Azok pedig, akik hivatalból emlegették nevemet, inkább lejárattak Engem, mint segítettek volna Bennem, Velem és Általam szebbé tenni a földet.


Most nem fejtem ki előtted a valódi és Általam képviselt megváltást, csak annyit mondok erről, hogy az még kicsit odébb van, amikor hallani fogjátok Tőlem: „Emeljétek fel fejeteket, mert elérkezett a ti megváltástok.” (Lukács 21:28). Jelenleg tehát még nem érkezett el!


Ha pedig még nem érkezett el az általad említett megváltás, akkor remélem, az általad elgondolt reinkarnációval sem lehet ellentétben. "

Jézus; A HANG - könyv 492

2019. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"akkor minek írtad, hogy mindent tudtak, beleértve ezt is?:) Látod, tévedtél. Mégsem voltak tisztában minden ténnyel, ahogy írtad"

Nyilvánvalóan az aktuális eset kapcsán voltak tisztában minden ténnyel. Hisz tudod, erre vonatkozott a kérdés, és Mutti válasza is. Nem gondoltam hogy ezt külön magyarázni kell, de ez igencsak megkérdőjelezi a válaszod hitelét hogy ezt sem sikerült értelmezned...


"A kárhozattól való megváltás nem egyenlő a bűn eltörlésével."

Ahogyan nem volt egyenlő 2000 éve sem.

Ahogy írtam, a kérdés az, hogy miért nem igazságosan történt a megváltás, rögtön a kezdetekkor, hogy mindenki egyenlő esélyekkel induljon?


"A kérdés az, hogy valóban nem volt-e igazságos a megváltás. A válasz: igazságos volt."

Ha az ítélet alapvetően minden résztvevőnek ugyanaz, de az ítelet elkerülésére egyesek olyan plusz információkat kapnak amit a többiek nem, az pont az igazságos ellentéte.

2019. ápr. 4. 13:50
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem robbantak fel az apostolok? Egyébként meg miért kell megmenteni a bűnöst? Bűnhödjön csak érte.
2019. ápr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!