Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért reménykednek a megtört...

Miért reménykednek a megtört életük miatt hívővé vált személyek, hogy megtéríthetnek bárkit is?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hívő és nem tartom annyira követendő dolognak, hogy krízishelyzetben Istenhez forduljak, ha addig nem tettem. Ha hinni szeretnék, nem azért tenném, mert bíznék abban, hogy Isten szeret, és segítene rajtam. Ez a két személy, akik szeretnék, ha legalább minimálisan nyitnék a hitük felé, pedig konkrétan amiatt tért meg, mert valamilyen súlyos feldolgozatlan trauma volt az életükben.


Nekem is vannak gondjaim, ami miatt nem vagyok elég erős jelenleg, de emiatt nem fogok megtérni. Pszichológusra lenne szükségem, de nem telik rá, szóval ki kell tartanom még egy darabig.


És különösen nem tetszik, hogy a gyengeségem most becsalogatásra szeretnék használni, úgy sem fog meghatni.


A két személy közül az egyikük konkrétan abban reménykedett, hogy hívőként majd könnyebb lesz férjet találnia. Na igen, csak a csatlakozásának idején is annyi idős volt már, hogy korabeli, vagy nála idősebb egyedülálló férfiak szinte nem voltak egyáltalán, azóta meg már eltelt jó pár év, és nem tudok szebben fogalmazni, de már vénlány, így még kisebbek az esélyei, mint valaha. Az ő példája alapján miért kéne nyissak feléjük? Ne már.


Persze ő amiatt is bepróbálkozott nálam, mert 22 évesen még szűz vagyok ("világi életében" ő tizenévesen elveszítette, hát aztán). Igen, nem adatik meg minden az ember életében. Ezt el kell fogadni. Inkább várok, mint, hogy olyan személynek adjam magam, akivel meg se érdemeljük egymást.


Szóval speciel a párkeresésnek semmi köze a hithez szerintem. És pláne nem ok behálózni valakit. XD Nagyon nevetségesnek tartom.


És azt sem érzem senkin, hogy a hite segítene a problémáin. Mert nem, maximum úgy tesznek, mintha kevésbé lennének fontosak és "majd megoldódnak", mert Isten segít. A szerencséjüket Istennek fogják fel, a balszerencséjüket meg Isten büntetésének, amiért valamit elrontottak. Én viszont azt mondom, semmi lesz magától, sem a siker, sem a balszerencse. Van, hogy minden csak véletlen, mert az ember épp rosszkor van rossz helyen, bármi megtörténhet. Viszont sokszor tényleg mi felelünk a saját sikerünkért, gondjainkért, ezt is fel kell vállalni, nem pedig egy külső személyre helyezni.


Szóval én kifejezetten nem szeretem, ha olyan emberek, akiket szeretek és elfogadok hívőnek, nem fogadják el, hogy én nem vagyok az, és nem is akarok az lenni.



2019. ápr. 10. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

sokakkal próbálkoznak, akikrők úgy gondolják: "jobban vevők erre" mint mások.

Fogyatékossággal élő vagyok: "meg fogsz gyógyulni, ha te is akarod és ha eléggé fogsz hinni", "csak meg kell térned, őszintén az Úrnak adni lelkedet", "hadd imádkozzunk érted" stb...

2019. ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Teljesen mindegy, hogy miért tér meg az ember, és ennek számtalan oka van. Ha igaz hívő lesz, akkor később már szeretet és hála lesz a szívében Isten felé, és a megszentelődés során meggyűlöli és kiöli magából a bűnt Krisztus erejével, és a szeretetet fogja gyakorolni

Te is ezért térj meg, ne másért! A benned lévő bűn gyűlölete miatt

2019. ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"Fogyatékossággal élő vagyok: "meg fogsz gyógyulni, ha te is akarod és ha eléggé fogsz hinni", "csak meg kell térned, őszintén az Úrnak adni lelkedet", "hadd imádkozzunk érted" stb..."

Erős hite van annak, aki ezt mondta! Dicséretes

2019. ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Más megtört életűeknek elmondhatják, hogy nekem is meghaltak a szüleim, nekem is volt balesetem, és így tovább.
2019. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer visszakérdeztem, hogy és a családommal mi lesz? A válasz: imádkozzak értük, majd ők is megtérnek, mert istennek semmi sem lehetetlen... Hát kíváncsi vagyok, hogy az eltávozott szeretteimmel, akik sosem keresték istent, mihez kezdene Szent Péter a történet szerint? Úgy tudom, aki nem kereste Istent, az nem lesz vele a mennyben a halál után. Ez alapján a horror mese úgy tartja, hogy a családtagjaim most a pokolban vannak. Hát köszönöm szépen! Ha bizonyítok kapnék arról hogy mindez valóság, első körben elájulnék, és onnantól kezdve soha többé nem lennék boldog. De az is biztos, hogy olyan mennyország sem kéne, ahol a családom nincsen ott.
2019. ápr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó elvileg nem hiányzik ott már semmi, nem számít, ki van ott velünk.
2019. ápr. 11. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt sem akarom, hogy ne hiányozzanak, mert szeretem őket.
2019. ápr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!