Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten kivel teszteltette le a...

Isten kivel teszteltette le a poklot?

Figyelt kérdés

Mint egy jó tervező, nyilvàn ki kellett próbàlni valakin.


Ki volt az?


2019. ápr. 13. 17:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A fellázadt angyalokon.
2019. ápr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Értem. És ha mondjuk nem volt elég fàjdalmas, akkor kicsit csiszolt még rajta,,hogy jobban fàjjon nekik?


Hogy is kell ezt elképzelni?

2019. ápr. 13. 17:28
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

A napot kivel teszteltette le?? Ha akkor még nem teremtett semmit, akkor azt kivel teszteltette??

Ha Isten hívő vagy akkor hiszel az ő bölcsességében is és abban, hogy mindent amit csinál az jó és tökéletes. Ha ebben hiszel, akkor mért kellett volna teszteltetni a poklot??

Ha meg nem vagy hívő, akkor meg mit bohóckodsz ilyen kérdésekkel??

2019. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem vàlaszoltàl a kérdésre. Csiszolt azon, hogy jobban fàjjon a bukott angyaloknak, ha esetleg nem fàjt nekik eléggè a tesztelés alatt?


Elképzelhető-e, hogy bizonyos (makacs) lényeknél, akik pl. beszólogatnak a démonolnak, ràtol még egy kicsit a fàjdalomküszőbre, hogy a nyomorult jobban szenvedjen?

2019. ápr. 13. 17:33
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező egy evolúció-hívő bohóc. Istenben nem hisz, az ismeretei hiányosak ezen a területen, az ebből eredő ellentmondásokat Istenre vetíti ki.
2019. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Súlyos tévedésben vagy ötöske. A kereszténységet és a teolológiàt illetően a tudàsom vetekszik a teológusokéval, az egyhàztörténelemtől fogva a bibliai szövegkritikàig minden a kisujjamban van, még tanítottam is egy protestàns egyhàzban.


E kérdésemmel a nagykereszténység szadista istenképéről gyűjtök infókat. Azt tudom màr, hogy pl a szektàk szerint valami hihetetlen mértékű szadizmus folyik a pokolban, ahol a démonok falhoz vàgjàk az embereket, meg ilyenek. De pl. egy reformàtus vagy egy baptista is ezt hiszi?


Az evolúció meg nem hit kérdése, te kis butus. Persze kitàgyalhatjuk azt is, vevő vagyok rá. Gyere este 8-9 körül a természettudomànyok rovatba egy evolúció tagadó kérdéssel, biztos lehetsz benne, hogy meg fogunk izzasztani rendesen úgy, hogy menekülsz majd onnan. Akkor este majd felnézek oda, kívàncsi leszek lesz-e bàtorsàgod vitàt kezdeményezni.

2019. ápr. 13. 17:45
 7/21 Rachel Warner ***** válasza:

" Azt tudom màr, hogy pl a szektàk szerint valami hihetetlen mértékű szadizmus folyik a pokolban, ahol a démonok falhoz vàgjàk az embereket, meg ilyenek. De pl. egy reformàtus vagy egy baptista is ezt hiszi? "


És ezt egész pontosan kik is vallják? Csak mert így bármit ki lehet jelenteni,hogy "azok azt állították és kész". Mellesleg katolikustól kezdve szerintem a baptistáig mind hisz a pokolban,persze nem úgy,ahogy te leírtad. A szekták,akikről beszélsz,már rég átváltottak a "képletes pokol" nézetre,ahol a pokol nem egy konkrét hely,vagy legalábbis nem kínhely és nem él ott senki,hanem a sírgödröt értik alatta. Ha már ebben az egy mondatodban ennyi csúsztatás van,akkor mi az ami egész pontosan a kisujjadban van?

2019. ápr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

"Nem vàlaszoltàl a kérdésre. Csiszolt azon, hogy jobban fàjjon a bukott angyaloknak, ha esetleg nem fàjt nekik eléggè a tesztelés alatt?"

Ha szerinted Isten mindenható, akkor gondolod, nem képes olyan poklot készíteni, aminél már nincs fájdalmasabb?

(Hülye kérdésre hülye válasz.)

2019. ápr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy Isten mindenható-e. A Biblia alapjàn ez kétséges, mert sokszor emberi módon viselkedik.
2019. ápr. 13. 18:36
 10/21 anonim ***** válasza:
48%
Valóban, végig teljesen emberi. Főleg mikor a semmiből teremt valamit, szűzt ejt teherbe, városokat pusztít el, özönvizet zúdit a földre... Kb egy átlagos hétvége a haverokkal
2019. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!