Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan védhetjük meg a gyereke...

Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a keresztény hittérítésektől?

Figyelt kérdés

Veszélyes időket élünk, amikor a keresztény babona egyre jobban terjed, szinte mindenhovà beszivàrog màr. A vallást tisztelni kell, rosszat róla mondani nem szabad. Még az ateistàk sem mernek rosszat mondani róla, inkàbb tartózkodnak a témàtól, ez a tudomànyos-ismeretterjesztő könyvekben is làtszik.


A keresztény hittérítés elsődlegesen a naiv és bàtortalan embereket célozza meg. Mi, felnőttek, akik racionàlosan gondolkodunk, védve vagyunk, de mit tegyünk a gyerekek védelme érdekében ha talàlkozik valahol a jelenséggel? (Utcai térítő, vallásos gyerekek, stb...)


Elképzelhető, hogy màr nagyon koràn vallàskritikàt kellene nekik tanítani light-osan?


2019. ápr. 16. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
89%
kommunikáció. ha a gyerek azzal jön haza hogy valaki mesélt neki Jézusról, Istenről, akármiről, ülj le beszélgetni vele. tudd meg, pontosan mit hallott. kérdezd meg, ő mit gondol a témáról. aztán elmagyarázhatod, hogy te mit gondolsz róla. a gyerek (kortól függően persze) sokkal többet ad a szülője szavára mint bárki máséra.
2019. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
89%
az én családom egyáltalán nem vallásos (se a szüleim, se a nagyszüleim, dédszüleimet nem ismertem), nem kaptam semmi vallásos nevelést. körülöttem viszont mindenki templomba járó volt, elsőáldoztak, bérmáltak. nem gondolkodtam sokat ezen gyerekként, de sose akartam része lenni. valahogy mindig értettem, hogy az nem "nekem való". de a szüleim nem mondtak soha olyat, hogy én nem vehetek részt ilyenekben. szimplán sose volt igényem rá.
2019. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:
Nos igen, pontosan az ilyenek miatt szorulnak rà a gyerekek a védelemre, mint az 1. vàlszoló. :D
2019. ápr. 16. 11:55
 4/71 anonim ***** válasza:
29%

"Nos igen, pontosan az ilyenek miatt szorulnak rà a gyerekek a védelemre, mint az 1. vàlszoló. :D"

Attól függ... Mivel már elég sokan belátták a materializmus bukását (gyakorlatilag a nem evós tudósok majd egésze) és a Biblia igazát, így az első az aki jót akar a gyermekednek, és tőled kellene védeni.


"Mi, felnőttek, akik racionàlosan gondolkodunk"

Tényleg?:)) Mégis sokan benyaljátok a törzsfejlődést és a nagy bummot.

Természettudományosan is cáfolva van, logikailag is, filozófiailag is. Sőt! A materialista tudósok "érveléseire", bizonyítási "csúsztatásaira" már egyes jogászok is felfigyeltek. Könyv is született erről. (Darwin pere).


A csúsztatás hozzátartozik a materializmushoz. Pl. te is kijelentetted a teljes felnőtt emberiség nevében az idézett részt, ami nyilvánvaló hazugság. Sok felnőtt ateista családból tért meg. Már ezzel cáfoltam az egyik pilléredet, de ezen sem fogsz elgondolkozni a nagy racionalitásoddal. Fogadok még a szó jelentését sem tudod:) (Most lázasan guglizol:D)


"A keresztény hittérítés elsődlegesen a naiv és bàtortalan embereket célozza meg"

Másik kamu kijelentésed. el sem hinnéd, hogy mekkora bátorság kell(ene) hitben éléshez. Azért a feltételes mód, mert igazából az istenellenességhez kell bátorság. Velem van Isten és még tetszik is, amit szeretne. Kitől kellene félnem, ha Isten velem van?:) Ha valóban racionális lennél, akkor már rég hívő lennél Krisztusban


"Elképzelhető, hogy màr nagyon koràn vallàskritikàt kellene nekik tanítani light-osan?"

Egyedül nem megy? Kell a falka megerősítése? Látod, még bátor sem vagy, nemhogy racionális


Bármit is teszel a gyerekeddel Isten ellen, semmit sem fog érni. Felnőve ő dönti el, hogy Isten mellé áll vagy sem.


Ui:

Mindjárt jön a 72%-os másik racionalista és elkezd szidalmazni. Máshoz sem értetek:)


Még hogy racionálisak vagytok. Az évezred legtragikusabb vicce:(

2019. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon ritka az, hogyha ateisták a szülők és hívő gyerekük lesz. Szerintem nem kell félni, mivel nem lesz neki természetes hinni és vakon követni dolgokat, valószínűleg nem is fog megtérni.

Én amikor a suliban tanultam a vallásról, egy nagy bullshitnek tartottam az egészet. Aki nem ilyen agymosòs közegben nő fel, az jól meglesz egyház és hit nélkül.

2019. ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
68%

"Mindjárt jön a 72%-os másik racionalista és elkezd szidalmazni. Máshoz sem értetek:)"


nem terveztem, de így nem is foglak szidalmazni :) nem értek egyet veled, de attól nem foglak automatikusan alázni.

2019. ápr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim válasza:
78%

Nem a keresztenyseggel van a baj, hanem a vak hittel. Peldaul most is latod, hogy rossz szot mertel mondani es az egyik valaszolo mar habzo szajjal vedekezik.

Igazabol szerintem erdekes tema, mindenkeppen meg kellene ismernie a gyerekeknek is, viszont nem szabadna hagyni, hogy elkezdjek mosni az agyukat. En is jartam hittanra, templomba sokat, kis falubol szarmazok az volt ugymond a “kotelezo”, mint minden ilyen apro faluban. En tok erdekesnek tartottam az egeszet, viszont azert racionalisan probaltam gondolkodni es nem csak ugymond a hitre tamaszkodtam, akarmennyire is probaltak mar a vegefele eroltetni. Most pedig ott tartok, hogy elkerultem abbol falubol mar jopar eve, es rajottem hogy anelkul is lehet boldog eletet elni, hogyha valaki nem jar templomba minden vasarnap. Attol fuggetlenul van, hogy orakat tudok olvasni a Bibliarol.


Fun fact: altalaban nalunk a legkepmutatobb emberek jartak rendszeresen templomba, akik azt mutattak, hogy mekkora szentek, kozben pedig egy mocsok alja ember.

2019. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
35%

ne vidd őket hittanra.

Azért megnyugtatlak a legtöbb gyerek nem olyan hülye hogy ha azt mondod neki hogy egy bácsi van az égen aki mindent tud róla (főleg miután pár éve tudta meg hogy az ugyanezt csináló mikulás kamu) egész életében vakon el fogja hinni.

2019. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
75%

6 éves a fiam, nincs megkeresztelve, nem vagyunk vallásosak.


Eddig még nem találkoztam az általad említett "keresztény hittérítés" dologgal, a gyerekemet sem akarta senki meggyőzni semmiről.

Suliban is lehet választani, etika vagy hittan közül. Szóval teljesen megoldható az élet kereszténység nélkül, és nem érzem magunkat keresztények által üldözöttnek.

2019. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 Mansour ***** válasza:
90%

Ennek az egyetlen hatékony módja az, hogy egy olyan szilárd és következetes értékrendre neveled őket, aminek a keretében minden felmerülő problémájukra választ és megoldást találhatnak. Aki ilyennel rendelkezik, az nem fog más értékrendek után kacsintgatni, és nem is lehet egykönnyen behálózni.

És a szerető családi légkör sem árt, hogy ne más közösségekben keressék a hiányzó szeretetet.

Szóval, mindezeket összevetve, ha a gyerek egy komoly keresztény nevelést kap, akkor nincs kitéve ennek a veszélynek! :)

De viccet félretéve, komolyan úgy gondolom, hogy bármilyen szilárd értékrend és szeretetteljes nevelés kombinációja alapvetően megvéd mindenféle térítéstől, és minden egyéb erőteljes külső befolyástól.

2019. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!