Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Templomban, ha sorbanállok...

Templomban, ha sorbanállok ostyáért, és közben csúnya beszédet morgok, hogy siessen már akkor fordulhatok is vissza?

Figyelt kérdés
úgy értve ha pl, sorbanállás közben azt susmusolom hogy igyekezz már b*zd + . Pedig előtte már gyóntam.
2010. júl. 5. 12:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Nagy illetlenség tudom, ha véletlen előfordulna.


Nem vagyok olyan.

2010. júl. 5. 12:45
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

Te jó ég...

Nem egy pap fog feloldozni téged a bűneid alól, hanem Isten.

Előbb bánd meg, amit tettél, bocsásd meg magadnak, és akkor Isten is megbocsát. nincs szükség közvetítőre...

2010. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szóval akkor is lehet áldozni, ha véletlen előfordulna? Mert úgy tudom, hogy az már szentségtörés.
2010. júl. 5. 12:57
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Most őszintén, gondolj bele: szerinted Isten egy ilyen apró kis dolgon kiakadna?

Nem úgy tudod, hogy ő a szeretet és megbocsátás?

2010. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De igen, viszont a bűnösöket megítéli.
2010. júl. 5. 13:03
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

Ezért utálom én a kereszténységet, ezért nem hiszek a bibliában és Jézusban.

A bűnösöket megítéli, de ha azok megbánják a dolgokat, meg is bocsát nekik. Isten szeret, és nem az a célja, hogy ha teszel valami rosszat, akkor egy tüzes katlanban rohadj életed végéig, hanem hogy megtanítson téged a jóra és szeretetre?

Szerinted neki örömet okoz, ha téged megbüntethet, mert türelmetlen voltál és kiejtettél a szádon egy csúnya szót? Szerinted egy szülő hogy viselkedik a gyermekével? bármit is tesz, megbocsát neki, épp azért, mert minden rossz ellenére látja benne a jót is. isten ugyanígy tesz velünk.

Ez az oka annak, hogy nem hiszek a pokolban. Nem az a pokol, ahol megbüntetnek a bűneidért, hanem amikor nem ismered a szeretetet.

Te meg ne légy olyan balga, hogy egy 2000 éves könyvet szó szerint követsz.

2010. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
A krisztusi tanítás lényege az egymás iránti türelem. Annak alkalmazása, hogy amit nem szeretnél magadnak, ne tedd másnak. Ha annyira sürgős az a szentáldozás, hogy másokat hajtani és anyázni kell miatta, akkor szerintem inkább ne áldozzál.
2010. júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%
Isten nem a bunosoket iteli hanem a bunoket es ezert van az imadsag, minek kel penzert gyonni? ha telleg megbanod imadsagban hogy karomkodtal akkor Isten egy szempillantas alatt megbocsat es nem ertem mi a bonyolult a keresztenysegben? Jezus meghalt erted hogy ne kelljen aldozni ennyire egyszeru es igerd meg magadnak hogy megprobalsz kevesebbet vagy soha nem karomkodsz.
2010. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

ma 13:19 látja jól


több bűnt is elkövetsz vele: türelmetlenség, csúny beszéd, káromkodás


így tényleg nincs értelme

2010. júl. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Isten és a szent dolgok neve nincs benne, ezért ez nem számít káromkodásnak. De igyekezz leszokni róla, mert megbotránkoztathat másokat!
2010. júl. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!