Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért olyan nagy dolog hogy...

Miért olyan nagy dolog hogy leégett a notre dame teteje, ha az épület teljesen megmaradt?

Figyelt kérdés
A teteje meg a torony égett le, de ez miért olyan nagy dolog? Belülről is úgy láttam csak a tető esett le a szék sorokra. Egy tetőszerkezetet (meg egy tornyot) gondolom nem olyan nehéz pótolni, és maga az épület szerencsére megmaradt, ha az is porig égett volna akkor lenne igazán nagy tragédia

2019. ápr. 19. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert magának a toronynak volt óriási értéke. Újjá lehet építeni, de az nem pótolná a régit mert a kora miatt volt olyan értékes.
2019. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A huszártornyot a XIX. században építették újjá, egy hasonló eset utáni felújítás részeként.
2019. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
26%
Engem pl egyáltalán nem érdekel. Nyílván, sajnálatos dolog meg minden, valahogy ami a franciákkal történik, az hű de nagyon fel van kapva. Persze ha hasonló történne a világ másik pontján, az emberek kb le se sz@rnák. Mintha a franciák valami külön faj lenne. Most le lehet pontozni:)
2019. ápr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért szerintem, ha a Tadzs Mahal égne le vagy a piramisokkal történne tragédia az is fel lenne kapva :)
2019. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, a torony nem 800 éves

Szíriában naponta rombolódnak le idősebb épületek. Igen, vallási helyek, csak más vallásé, és ez nem érdekel senkit.

De valóban egy nagy látványosságtól van szó, de nem égett porrá.

Remélem a felajánlások (valami félmillió euró) nem csak a restauráláshoz lesznek elegendő, és a megmaradt összeget jótékony célokra lehet majd fordítani.

2019. ápr. 19. 19:47
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy az egészet le kell bontani, mert a tűz a falakat is megrongálhatta.

Azt gondolom nem venné senki jó néven, ha ráhúznának egy súlyos tetőszerkezetet és az leomlana a kiégett falrésszel együtt.

Az is sajnálatos, ha a muszlimok porrá lövik saját városaikat, de azért fájjon nekik a fejük, ahogy most kinéz a dolog, azt is a keresztény világnak kell majd felépítenie.

2019. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szíriában naponta rombolódnak le idősebb épületek. Igen, vallási helyek, csak más vallásé, és ez nem érdekel senkit."

Nem rombolódnak le, mert csak úgy magától semmi nem "rombolódik" le. Szíriában az iszlám harcosok rombolják le ezeket a főként keresztény templomokat, illetve nagyon ősi történelmi helyeket. Természetesen ezkeért is sokan felemelik a hangjukat, de ott újjáépíteni, megmenteni ezeket igen problémás lenne. Hogy gondolnád ezt? Bemasíroznál több százezer katonával? Mást nem tudok elképzelni, ha csak nincs valami varázserőd.

2019. ápr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hogyhogy “azt is a keresztény vilàgnak kell majd felépítenie?”

Egy szóval nem mondtam hogy meg lehet akadályozni, csak mondtam példának hogy ott is rombolódnak le régi épületek. Egyébként ott iszlám radikálisok csinálják a balhét, és muszlim imahelyeket is elpusztítanak, de ott (ahogy említették előttem) nem kivitelezhető ezeket megmenteni, nameg felajánlás se érkezne, a milliárdos Dubajiakat nem érdekli mi történik szíriában.

2019. ápr. 19. 23:01
 9/15 anonim ***** válasza:

#8

Igen és erről a Notre-Dame templom tehet, hogy a dúsgazdag muszlimokat nem érdeklik a saját imahelyeik? Vagy miként kapcsolódik mindez a Notre-Dame tragédiájához?

2019. ápr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
Hát cinikus leszek, de én azt gyanítom, hogy az ismert Disney film nélkül 1) nem lett volna ilyen népszerű turisztikailag ez az épület, 2) ebből kifolyólag nem lett volna ekkora hisztéria a tetejének a leégése után. Kimondottan érdekes annak a karcsú tornyocskának a siratása, aminek a létezéséről szerintem tízből kilencen nem is tudtak egy héttel ezelőtt, mert csak a templom főhomlokzatának képe volt a fejükben. Vagy még az sem, mert nem egy cikkben a reimsi Notre Dame katedrális képe jelent meg a párizsi helyett.
2019. ápr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!