Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért megdöbbentő sokaknak,...

Miért megdöbbentő sokaknak, ha én kijelentem, hogy nem vagyok keresztény?

Figyelt kérdés
Még azok is, akik jól tudják, hogy ateista vagyok. Ez egyáltalán nem zavarja őket, de ha például húsvét alkalmából azt mondom, hogy nekem ez nem ünnep, mert nem vagyok keresztény, akkor úgy néznek az emberre, mint egy leprásra. Tényleg az lenne a normális, hogy olyanok is döngetik a mellüket, hogy mekkora keresztények, akik szökőévente járnak misére és semmilyen rituálét nem tartanak, sőt nem is hisznek semmilyen istenségben? Elég képmutató akkor ez a társadalom.
2019. ápr. 20. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Valójában szerintem sok ember nem is gondol bele, hogy a másik ember nem úgy gondolkodik, mint ő. Aztán jönnek az összehasonlítások és a magyarázat keresés.

A kereszténynek fontos, hogy Isten oldalán álljon, mert az képviseli a jóságot. Amikor te kijelented, hogy minden hazugság, amiben ő hisz, az: vagy sértődéshez vezet, vagy vitához, ami célja a megértés, illetve a győzelem.

Aztán gondolom, hogy azért is jön a vita, mert úgy gondolják, hogy az ellenség el akar választani Istentől (vagy a másik fél tesz egy szúrós megjegyzést). Aztán is gondolhatnák, hogy aki nem hisz Istenben az vagy az ellenség oldalán áll, vagy pedig megtévesztették.

A hobbi és hagyomány keresztények pont olyanak, mint a vallási fanatikusok. Meg persze van a buta kritizálhatatlan tömeg.

2019. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat, én nem döbbentem le ezen a kijelentéseden. Ha pedig ateista vagy, akkor nyilván nem lehetsz keresztény, ha nem vagy keresztény, minek ünnepelnéd Krisztus kereszthalálát és feltámadását.
2019. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
13%
Nem megdöbbentő senkinek, csaknaz egoizmusod szeretné, ha az lenne. Képes voltál ezt kérdésbe kiírni?
2019. ápr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi megdöbbentő nincs ebben. Ismerőseim nagy része nem keresztény, ha a szó eredeti értelmét vesszük, és nem a kulturális síkot.
2019. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha lakodalomba mész, még nem kell házasnak lenned. Attól, hogy mások ünnepelnek valamit, te is osztozhatsz örömükben, ahelyett, hogy elrontsd a kedvüket. Nekem elég az örömhöz, hogy együtt van a család egészségben, békességben. Mindegy, hogy az új kenyeret, Jézus feltámadását, vagy Ostra királyné átváltozását ünnepled. A hosszabbodó nappalokat követő első holdtölte a megújulást jelképezi, ami ünneplésre ad okot. Az örömöt a szeretteid hozzák, ne vedd el a megújulás lehetőségét tőlük!
2019. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok keresztény, és nagyívbe lefosom, hogy ez valakit megdöbbent e vagy sem. :D
2019. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Az ateizmus is csak egy vallás, megfér a kereszténység mellett, akárcsak a többi emberek által alkotott vallás. Én elfogadom a nézeteidet, ha Isten mindenható (márpedig a Teremtő az általa teremtett létezők számára az), akkor pontosan ilyennek teremtett Téged, az ő kottája szerint játszol, akárcsak mindenki más, lényegtelen, hogy miben hiszel, hiszen ez a Teremtő akarata.
2019. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Nekem meg éppen az a megdöbbentő, hogy a 21. században ókori világnézete van egy csomó embernek.

Az ismeretségi körömben sokáig nem is volt vallásos, megjegyzem már a dédapám sem volt megkeresztelve, végül a sógornőm családjában tettünk szert vallásos ismeretségre, ami meglepő volt a számomra, mert azt gondoltam, a vallás már nem is létezik, csak nyomokban esetleg és a templomok csak turistalátványosságok.

Mint kiderült, tévedtem, mert sokkal többen vannak, mint azt gondoltam, de felőlem azt hisznek, amit csak akarnak, engem cseppet sem zavar, ha Mekka felé hajbókolnak, vagy térden csúszva imádkoznak, csak engem hagyjanak békén, ne terheljenek a képzelgéseikkel.

2019. ápr. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Rachel Warner ***** válasza:
65%
Ha elmész egy szeretted egyházi esküvőjére,gondolom ott sem ugrándozol fel a padra azt rikoltozva,hogy nincsisten meg énnemvagyokkeresztény. Miért? Hát pusztán tiszteletből a másik iránt,mégha ő maga sem hisz benne,csak hagyományból csinálja. Szimplán nem illik. Ha viszont kívánsz kellemes ünnepeket a rokonaidnak,abba csak nem törik bele az ateizmusod. Főleg,hogy legtöbben a nyuszikás húsvétot tartják,ahhoz sem muszáj tojást tojó nyúlban hinni.
2019. ápr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Ne már! Hát a csokitojást nem is a nyúl tojja?

:)

2019. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!