Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lilith valóban Ádámmal egyenra...

Lilith valóban Ádámmal egyenrangú, ugyanabból az anyagból kreált legelső partnere volt?

Figyelt kérdés

Majd ezután kreálta neki Isten Ádám oldalbordájából a butácska Évát, aki végül a bukását is okozta?

Lilit egyenrangú, független és erős nő volt, de Éva ugye már egy szolgalelkűbb teremtés.

Azzal, hogy Lilith nem hódolt be Ádámnak, és függetlenítette magát nem esett bűnbe. Hogy mi lett a sorsa kétséges, de tény, hogy Éva messze nem volt jobb választás.

Ezt persze az Írásban hiába keressük, de sokkal logikusabb az egyenrangú teremtés elmélet.

Ádám miért is lett volna magányos, ha nem azért, mert egyszer már volt társasága, aztán Isten úgy latta ebben az esetben ad egy másfajta principumot az újra kreált nőnek. Mégpedig a szolgalelkűség, hűség, redukált gondolkodás. Ennek meg is lett az eredménye. Bűnbeesés

A női principum, mint az anyaság ugye itt még nem volt napirenden, tehát Lilith nem ez ellen harcolt, hanem az egyenrangúságért.


Manapság is megfigyelhető a női nemnél ez a fajta elkülönülés. Egyrészt vannak nők, akik rendkívül jó karrieristák és talán nem is való nekik az anyaság, aztán az Éva típusú nők, akik feladata a családi egység fenntartása, a férjük jól tartása stb. ami az Éva típus után érzete, ugye kiegészülve az anyasággal járó ösztönökkel,kiváltságokkal, alárendeltséggel.


Higy Lilittel vajon mi lett az kétséges, de sokan démonizálják és egyesek szerint egyike azon embereknek, akik magasabb létformává váltak.

Szeretném, ha talán egy kicsit elrugaszkodva az ihletett írásoktól tovább gondolnánk ezt, hogy mennyire lehetséges e az elméletem, vagy hogy miert alakult ez így.


2019. ápr. 24. 18:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Már eleve Ádám és Éva története is szimbolikus, akkor mi értelme az egész Lilith story-nak? Természetesen Lilith soha nem létezett, egészen kései apokrifokban tűnik fel személye.
2019. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Miben látod a szimbolikáját, mert valóban én is annak látom, de aki ezt konkrétan így képzeli, igazából én nekik szántam.

Hogy mikor és hol tűnt fel az egy dolog de van egy pár személy, akit próbáltak háttérbe szorítani és most kezd jelentősségük lenni napjainkban. Pl. ÉNokh

2019. ápr. 24. 18:49
 3/18 anonim ***** válasza:
26%

Véletlenül máshová írtam, bár oda is passzol valamennyire, így hát ide is bemásolom:


A Biblia szerint Isten csak egy férfit és egy nőt teremtett, így Lillith ha létezett, Ádám lánya volt, amiből levonhatjuk a következtetést, hogy megismerhette ugyan a fáról Ádám, hogy mi a jó és mi a rossz, de nagy ívben tett rá és saját leányát is megbúbolta, ahogyan bizonyára a fiúcskák meg Éva mamát.


Nekem már ennyi is elég lenne, hogy ne legyek keresztény.

2019. ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
13%

Ádám és Éva története a Bibliából szimbólikus. Ádám a férfi nem, Éva a női nem szimbolikája. Ma már a tudománynak köszönhetően tudjuk, hogy valóban létezett egy genetikai Ádám, és egy genetikai Éva, és valójában a modern emberi faj 2 embertől eredeztethető akik 100-150 ezer évvel ezelőtt Afrikában éltek. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy nem éltek más emberek, de a modern ember konkrétan 2 embertől ered.

Ezt sugallta Isten az ókori zsidóknak, akik így értelmezték és úgy írták le ahogy a Bibliaban van. Volt aki leirta mellé Lilith történetét de az nem Istentől eredő történet.


Ezek alapján gondold újra a kérdésedet, mert elég nonszensz belevízionálni a nők feladatát, meg értelmét. Értelmes embernek tűnsz a kérdés alapján, szóval neked is meg MINDEN kereszténynek abba kéne hagynia az effajta kreacionista agymenéseket, mert GÁZ! És ezért gáz manapság kereszténynek nevezni magadat mert az ateisták meg a fejedhez vágják más hülyesegeit.

2019. ápr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem sokkal többet ér az, aki a másikból született. Ők összetartoznak.
2019. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves Lucifer,


nem ér többet, nem a vér, vagy a test köt össze bárkit, ha pusztán biológiai összefonódás lenne bármi nemű kötődés privilégiuma, akkora lelki kötődést lehúzhatjuk a wc-n.

Én a páromhoz nem azért kötödök, mert bármennyire is belőlem fakadt.. Tehát nem adtam neki vért, a fél vesém, valószínű nemis vagyunk egy vércsoport.

Pusztán megtaláltam benne a másik felem, ami kiegészít, sokszor hiányzik belőlem, és aki ugyanúgy rendelkezik megannyi hibával, mint én.

És.. Önálló akarata, döntése van, nem az alárendeltem.

2019. ápr. 24. 19:49
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Lilit egy régi sumer istenség.

Mózes anno nagyon sok mindent átemelt az ő történeteibe a sumer mitológiából.

2019. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8%
Nem, ilyen nem volt, és ez hazugság. Éva volt az első és nem több. Együtt veszítettek.
2019. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
Ez egy újabb legenda, már jóval a Biblia után keletkezett.
2019. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!