Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szüleim mi jogon keresztelte...

A szüleim mi jogon kereszteltek meg kiskoromban?

Figyelt kérdés

Ha meg vagyok keresztelve akkor elvileg keresztény vagyok, de ezt pár hónaposan mikor még csak gagyogtam, hogy tudták eldönteni a szüleim, hogy keresztény szeretnék lenni?

Ja és amúgy meleg vagyok, ami a Biblia szerint bűn, akkor ezek szerint nem volt meg a hitem, vagy lejárt a szenteltvíz szavatossága és ezért nem használt?



2019. ápr. 28. 14:07
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
71%
Ha lázas lettél, ne a templomba menj el, hanem a dokihoz.
2019. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
69%
Itt nem a jog számít, hanem az érzelmek. Titokban engem is elvitt megkereszteltetni a nagyanyám, biztos, ami biztos alapon (74 éves vagyok).
2019. ápr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
83%

"Ha meg vagyok keresztelve akkor elvileg keresztény vagyok"

Nem, attól még nem leszel.


"Ja és amúgy meleg vagyok, ami a Biblia szerint bűn"

Pontozzatok le, de ez így szó szerint leírva csak Mózesnél van, amit amúgy sem gondolnak örökérvényű törvénynek a keresztyének.

(Pál Apostol leveleiben is van szó erről, de ott a szövegkörnyezetből kiderül, hogy nem a homoszexualitás volt Pál Apostol célkeresztjében.)

2019. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
59%
Megtagadhatod az "egy igaz Istent", hihetsz te bármiben, imádkozhatsz akár egy Csigához is, aki a hited szerint huzza maga után a földet, a tengerek pedig csak a váladéka. Ők mikor konfirmáltak, első áldoztak vagy a jó ég tudja mit csináltak, megfogadták, hogy a gyermeküket Istennek és a vallásnak fogják ajánlani. Ezért is lettél megkeresztelve. Hogy a továbbiakban, hova, merre az már a te dolgod marad. Ha a nesquik nyuszihoz akarsz Imádkozni, hogy a tej csokisabb legyen, az is jogodban áll. Ők csak hitük szerint cselekedtek és eleget tettek a fogadalmuknak.
2019. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
46%
Gyámság jogán dönthetnek a gyerek helyett.
2019. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
54%
Iskolába is járattak, felneveltek, öltöztettek, etettek, feláldozták érted fiatalságukat....Ezek szörnyetegek🤧
2019. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem konzervnyitó
2019. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 lilla64 ***** válasza:
85%

Ezt tőlük kellene megkérdezd.

De ez úgy van,hogy az esküvőn megfogadják,hogy a gyereket a keresztény hitben nevelik amihez hozzatartozik a keresztelés is.

Hogy meleg vagy az nem bűn,te arról nem tehetsz,nem te vagy az egyetlen és semmi köze a keresztvízhez

2019. ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező,


Mivel a keresztséged nem szabad akaratból történt, ezért az nem érvényes Isten előtt a Biblia szerint. Az csak egy vallásfelekezet (katolikus, református, stb) tagságának növelésére való üres liturgia volt, ami - még egyszer mondom - Isten előtt eleve érvénytelen. A vízkeresztségnek vannak feltételei, az egyik a hit Istenben, a másik a szabad akaratból való választása, a harmadik a megtérés gyümölcseinek a megtermése. Nálad egyik sem állt fenn, úgyhogy lett belőled egy bűnös-meleg katolikus, a szó kultúrális értelmében (kultúr-keresztény).

Ha a szüleid vagy a plébános csecsemőkorodban csináltak volna egy esküvőt, egy szüleidnek tetsző kislánnyal, az sem lenne sem a polgárjog szerint, sem Isten előtt érvényes házasság.

2019. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
60%
A szokás nagyúr, túlzottan nagy. Engem is megkereszteltek, és a legkevésbé sem foglalkoztat. Nem vagyok sem vallásos, sem teista, nem hiszek sem metafizikában, sem transzcendenciában. Tedd azt, amit az eszed mond. Nem attól leszel keresztény, hogy megkeresztelnek. Hasonlóan undorító dolog ez gyermekkorban, mint a zsidók körülmetélése, de jelen pillanatban úgy néz ki, hogy ez egy szekuláris országban megtörténhet. Küzdeni kell, hogy másokkal ne történhessen meg, és a vallásszabadság ne csak papíron járjon - bár, ebben a témában még az alkotmány is elég rendesen ellentmond magának néhány helyen. A lényeg viszont: nem vagy keresztény, ahogyan én sem, és azok a milliók sem, akiket akaratuk ellenére próbáltak berántani az (pap reverendája alá) egyházba.
2019. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!