Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan téveszt meg a Sátán...

Hogyan téveszt meg a Sátán bárkit is?

Figyelt kérdés
Amikor valaki rámutat egy keresztény ellentmondásra vagy egy tudományos tény cáfolja a Biblia valamely állítását, akkor szeretnek arra hivatkozni hogy a Sátán megtevesztette az illető embereket. De mégis hogy teveszt meg a Sátán bárkit is, hogy ez nem tűnik fel senkinek?
2019. ápr. 29. 13:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Keresztényektől ilyet nem igazán olvasni még itt a GYAK-on sem. Ezt igazából ti állítjátok, így válaszoljátok meg magatoknak:)

Másrészt nincs a Bibliában ellentmondás, pláne nem természettudományos, így elég nehéz lesz válaszolni. Talán lehetnél konkrétabb + hozhatnál példát.

2019. ápr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%

"De mégis hogy teveszt meg a Sátán bárkit is, hogy ez nem tűnik fel senkinek?"

Egy példát mégis. Te is meg vagy tévesztve a materializmussal, és a törzsfejlődéssel. Üvölt róla a logikátlanság, és természettudományosan is bőven tarthatatlan, mégsem tűnik fel neked. Miért?

2019. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Na, akkor tessék, itt van neked egy példa, ha már említetted a törzsfejlődést.

Ugyanis ez esetben pl a radiokémia és a geológia egyértelműen bizonyítja a kövületek korát és sorba rendezettségét. Az összehasonlító anatómia bizonyítja az egyes szervek fejlődését és változásait. A genetika bizonyítja a fajok közti rokonságot.

Szerinted én meg vagyok tévesztve valamivel, ami ilyen elég szilárd tényekre épül. Szerinted kinek sikerült megtévesztenie ezzel, és hogyan teremtett ilyen szilárd tényeket a törzsfejlődésnek?


Mellesleg hogyne lennének ellentmondások a Bibliában? Pár kérdéssel lentebb pont olvastam egyet, esetleg nézz rá te is! Páran már felsültek amikor mondvacsinált indokokkal próbálták kimagyarázni a jó istentől származó rossz ellentmondást.

2019. ápr. 29. 14:14
 4/19 anonim ***** válasza:

#3

Bármilyen hihetetlen neked, a Biblia nem egy természettudományi könyv. Mózes 5 könyve az akkori (3500 évvel ezelőtti) zsidók látásmódját, világnézetét, világról szerzett ismereteit mutatja be. Így például nem írhat olyan fogalmakról, amit csak a közelmúltban kezdtünk megismerni. De nem is célja mindezekről írni. A Biblia egyetlen céllal íródott, hogy az embert közelebb vigye Istenhez, illetve a többi emberhez. Gondolj csak a két főparancsra.


Olyan hülyeséget pedig egy kereszténytől se hallottam még, amit állítasz. Már csak azért sem, mert sokszor ezek a tudósok maguk is keresztények.

2019. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

"Ugyanis ez esetben pl a radiokémia és a geológia egyértelműen bizonyítja a kövületek korát és sorba rendezettségét. "

Dehogy bizonyítja. Amúgy ez sem konkrétum. Nem írtad le, hogy hogyan:) Ez viszont engem igazol, még érvelni sem tudtok. Az nem bizonyítás, hogy azt mondod, hogy "ez igaz". Ne feledd, te is csak bedobtad, hogy "bizonyítja", így nekem csak azt kell válaszolnom, hogy "nem bizonyítja":) Egy-egy:)


"Az összehasonlító anatómia bizonyítja az egyes szervek fejlődését és változásait. A genetika bizonyítja a fajok közti rokonságot."

Ez az egész inkább a közös teremtőt bizonyítja, így ez nem használható bizonyítéknak.

Szintén igazolva vagyok, még a bizonyítás formuláját sem tudjátok, nemhogy a természettudományos igazolást. Amit te írtál az materialista természetfilozófia.


De most az egyszer, csak hogy megtudd, valójában mi lenne a bizonyíték a törzsfejlődésre:


Hogyan kell egy szerv fejlődését tudományosan levezetni?


ÉRTEM-től (Értelmes Tervezettség Munkacsoport) idéznék egy két gondolatot:


"Egy dolog elmesélni egy történetet, amely szerint volt az állatnak egy fényérzékeny pontja, ami egyre beljebb süllyedt, és amin azután kifejlődött egy membrán, abból végül szem lett. De más ugyanezt részletesen kifejteni, olyan szempontok alapján, amiket maga az evolúcióelmélet követel meg: azaz konkrét biomolekuláris és genetikai leírással, valamint a fejlődésbiológiai, a populációdinamikai és az adott környezetben mutatott rátermettség figyelembevételével. Mindezek szerint részletesen ki kellene fejteni a folyamatot"


(Fejlődésbiológia: szűkebb értelemben az embrionális fejlődéssel foglalkozó tudományág


Populációdinamika: a populáció struktúrájának és funkciójának időbeli változásaival foglalkozó tudományág


Rátermettség: az egyed adott környezetben való túlélési és szaporodási sikerének mértéke)


"Csak egy példát mutassanak, ahol egy levezették egy emberi szerv kialakulásának teljes folyamatát, minden olyan szempont figyelembe vételével, amit a korszerű evolúcióelmélet maga is megkövetel, beleértve:


- a genotípus változásainak felsorolását;

- az újonnan keletkezett fehérjék felsorolását;

- annak leírását, hogy a sejtosztódás folyamatának melyik fázisában kezdenek termelődni az új fehérjék;

- mely biomolekuláris reakciók láncolatának hatására választódik ki az a fehérje, ami fenotipikus változásokat eredményez, a kezdeti lépéseket jelentve ezzel a kérdéses szerv kifejlődésében;

- hogyan terjedt el az adott jelleg a szaporodóképes populációban;

- hogyan növeli az adott jelleg az egyed rátermettségét;

- hogyan ismétlődik meg ez a folyamat annyiszor, ahányszor szükség van rá ahhoz, hogy végül eljussunk a mai szervhez."


Forrás: Tasi István: A tudomány felfedezi Istent. 98. és 101. o.


"Páran már felsültek amikor mondvacsinált indokokkal próbálták kimagyarázni a jó istentől származó rossz ellentmondást."

Olvastam milliószor. Nem igazán láttam a tiédtől eltérő "cáfolási metódust". Ha neked ennyi elég, hogy ne higgy Istenben, az a te dolgod.



[link]

Itt végigolvashatod a részleted természettudományos cáfolatokat, akár a kormeghatározásét is, akár a geológiai oszlopodat. Nem javaslom, hogy egy legyintéssel elintézd, hogy nem olvasod, mert szintén engem igazolna. Meg sem hallgatjátok a másik oldalt. Így viszont nem is tudtok igazán cáfolni, ahogy te is bizonyítottad.


Fosszília cáfolata:

[link] baranyi-az-evolucio-es-a-fossziliak/


Radiometrikus bizonyítás cáfolata:

[link] radiometrikus-kormeghatarozas/


És nem angol nyelvű zugblogot közöltem, hanem magyar nyelvű oldalt. És minden írás forrásmegjelöléssel van ellátva!

Ne feledd, ezek több, mint alap természettudományos képzettséget igényelnek. Ha egy mezei ember pl. itt a GYAK-on nem tudja a konkrét cáfolási metódust, attól még nem jelenti azt, hogy nem lehet cáfolni. Szóval, ha vitatkozni akarsz, akkor ne itt a GYAK-on tedd, mert ezzel semmire sem mész.


Köszönöm, hogy kulturáltan válaszoltál! Ritkaság.


U.i: Hasonlítsd össze az én posztomat és a tiédet. Látni fogod, mennyivel korrektebben érvelek, mint akár te.


Bárkinek fel van ajánlva egy vitalehetőség a kollégámmal egy rádióműsor keretében, de sajnos soha senki nem merte bevállalni, mivel a törzsfejlődés könnyedén cáfolható.


Akit érdekel a vita, írjon privit. Aki "anyázik" priviben, tiltom:)


Minden jót!

2019. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 KZitus ***** válasza:
12%

Szia

Sátánnal kapcsolatos a kérdésed. Nem gondolod az lenne logikus, ha onnan keresnénk a választ, ahonnan egyáltalán tudunk, hallottunk a Sátánról? Nem csak a Sátán létezését írja le a Biblia, de minden féle módszeréről is ír, amellyel az embert félrevezeti. Azért íratta le Isten ezeket, hogy védekezni tudjunk ellene.

Sátán mindig ugyan azt a módszert veti be az ember ellen, csak különféle módokon használja.

Figyeld meg, hogyan verte át az első emberpárt.

Nem mutatkozott be, a háttérben maradt. Mit használt Éva ellen? a tapasztalatlanságát(vajon miért nem tünt fel Évának, hogy egy állat beszél hozzá? miért nem várta meg az "urát", hogy megkérdezze tőle ezt?), a szem kívánságát...., az Isten elleni vádat. Ma is használja ezeket az esztözeit.

De éppen így sok mindent (még többet) elárul az, ahogyan Sátán Krisztust megkísértette. Ha ezekről, és a többi Sátánnal kapcsolatos információkról olvassunk a Bibliában, meg/felismerhetjük Sátán módszereit, amellyel megtéveszi az embereket.

A leginkább használt módszerre az Istenkáromlás, amire előszeretettel veszi rá az embereket. Ezért íratta le Isten számunkra a Példabeszédek 27:11 versében:"Légy bölcs, fiam, és örvendeztesd meg szívemet, hogy megfelelhessek annak, aki gúnyol engem."

2019. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Dehogy bizonyítja. Amúgy ez sem konkrétum. Nem írtad le, hogy hogyan"


Hogyhogy hogyan bizonyítja? A geológiai rétegzettség alapján egyértelműen elkülönítetőek az egymás után ill egy időben elt fajok. A radiometrikus kormeghatározás pedig konkrétan meg is adja az egyes kövületek korát.

A kommented végén úgyis megjegyezted hogy elmenekülsz a vita elől, így feleslegesnek érzem szétcincálni minden baklövésed, de a hozzáállásod és a hozzá nem értésed az előbbi első bekezdés alapján is egyértelműen kibukott.

2019. ápr. 29. 16:37
 8/19 A kérdező kommentje:

"Bármilyen hihetetlen neked, a Biblia nem egy természettudományi könyv"

Nem hihetetlen, csak ez nem jó érv. Ez akkor lehetne érv, ha arról lenne szó hogy valami nem szerepel a Bibliában vagy hiányosan szerepel.

Ha olyasmiket ír, ami konkrétan ellentmond a valós tényeknek, akkor az nem azért van mert nem termeszettudományos könyv, hanem mert az írójának és/vagy a feltételezett ihletőnek fogalma sem lehetett az említett tényekről.


"Olyan hülyeséget pedig egy kereszténytől se hallottam még, amit állítasz"

Itt van rögtön példának a 6-os válaszoló.

2019. ápr. 29. 16:41
 9/19 A kérdező kommentje:

"Ha ezekről, és a többi Sátánnal kapcsolatos információkról olvassunk a Bibliában, meg/felismerhetjük Sátán módszereit, amellyel megtéveszi az embereket"

Na de mik ezek a módszerek? Sátán láthatatlanul elteleportál mindenhova ajol tudományos kutatás zajlik, és az összes műszert elállítja minden egyes alkalommal? Vagy nem léteznek tudósok, hanem Sátán a teljes tudományos közösség álruhában?

2019. ápr. 29. 16:43
 10/19 lilla64 ***** válasza:

Ezt a JT-k szokták mondani,ha tévednek valamiben,hogy a sátán megtévesztette őket.Na és ha valaki nem ért egyet az ők tanitásukkal,akkor is erre hivatkoznak.

Amugy meg ahogy az egyk válaszoló irta, a Biblia nem a természettudománnyal foglalkozik

2019. ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!