Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten megölte a gyerekeket?...

Isten megölte a gyerekeket? (Hívők?! )

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy jutott az eszembe, volt egy mese, nem tudom mi a címe, de a hét csapás benne volt. Valami olyasmi is, hogy akinek az ajtaján nem volt valami festék azt megölték, ez mi is? Ártatlan újszülőtteket ölt(ek) Isten(nevében)? Kérdezem református keresztényként!
2019. máj. 6. 15:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el az Exodus történetét, abban benne van amire kíváncsi vagy.
2019. máj. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%

ne nevezzed magad kereszténynek, ha nem vagy tisztában hited alapjaival!

NNe áruld el tudatlanságod, hogy ennyit tudsz a Bibliáról, a benne foglaltakról, hogy "volt egy mese, nem tudom mi a címe, de a hét csapás benne volt."

Az igazi trollkodáshoz alapvető ismeret is szükséges az adott témában, ez nélkül csak a butaság elárulása.

2019. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nem trollkodi jöttem.

2. Valóban nem ismerem a Szent írást, de ezt azért magyarázza meg valaki amit kérdeztem.

2019. máj. 6. 16:04
 4/32 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Ha nem ismered a Szentírást, akkor hogyan vagy keresztény?


[link]

2019. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem újszülötteket, hanem az elsőszülötteket (gy.k. a legidősebb gyermeket, persze lehet épp újszülött is, meg az állatoknál is ugyanígy). Nem festéket, hanem egy bizonyos áldozati állat vérét kellett az ajtófélfára kenni.


Azt én sem értem, hogy ezen miért akadnak fenn sokan - talán nem gondolnak bele. Sosem hallottam még prédikációban, hogy a pap színes képekkel ecsetelte volna a halott gyermekük ágya fölé hajolva keservesen síró egyiptomi anyák érzéseit, akik maguk nem tehettek a fáraó hülyeségéről. Másrészt azt is igaz, hogy abban a korban jóval kevesebbre tartották az emberélet értékét.

2019. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
jav: nem értem, miért NEM akadnak fenn sokan ezen
2019. máj. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 lilla64 ***** válasza:
Mózes mésodik könyve,kivonulás Egyiptomból
2019. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 lilla64 ***** válasza:
Az ajtót nem festékkel kenték be hanem vérrel
2019. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Bizony Izrael népe úgy ahogy az összes, bűnben született. Véres történelme van, tele háborúval és szenvedéssel.

Ez a Bibliai történet gyönyörűen rámutat egy fontos igazságra. Veszteség nélkül sajnos nincs változás. És a zsidó nép ugye a rabszolgaság alól szabadult fel, te sem gondolod, hogy a rabszolgatartók csak úgy engedik a véres ókorban. De ilyenkor mindig a változást kell nézni nem pedig a veszteséget. Mai szemmel brutálisnak tűnik, és rengetegen haltak meg azért, hogy ma ezen szörnyűlködhessünk.

A Biblia pedig leírja, mert nem gyerekeknek készült mese, hanem a bűnösöknek írt igazság. Ha erre túl érzékeny vagy, az csak jót jelent, elérte vele Isten a célját.

2019. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Viszont még mindig nem értem. Valaki itt írja le kérem, tömören érthetően, köszönöm a linkeket, de ennyit lusta vagyok elolvasni. (Csak ne kapjam meg hogy akkor nem is vagyok kíváncsi a válaszra).

9-es, gondolom hívő vagy, az kérdésem, hogy Isten ezek szerint alkalmazza a megfélemlítést? És mi van ha ezen szavak után megremeg a hitem?

2019. máj. 6. 20:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!