Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egészen pontosan milyen módon...

Egészen pontosan milyen módon téveszt meg a Sàtàn?

Figyelt kérdés

Màr volt ez a kérdés, a hívők nem tudtam mit kezdeni vele, hàt fussunk neki újra.


Tegyük fel, hogy Sàtàn meg akarja téveszteni egy embert. Oké, de PONTOSAN mi ennek a folyamata? Odamegy hozzà làthatatlanul és elkezd suttogni a fülébe? Ha ez így van, akkor mi a biológiai folyamata ennek az egésznek? Milyen hatàssal van egy làthatatlan, transzcendens lény az idegrendszerre, az agyra? Hogy is van ez, hívők?


2019. máj. 8. 06:37
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
56%
Hülye kérdéseket tesz fel a GYK-n amit a megtévesztendö valodi problémának vél.
2019. máj. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
0%
Tegyük fel hogy a Sátán tényleg létezik és az a célja hogy eltérítse az embereket Istentől. Hogyan tudná ezt elérni? A legcélravezetőbb ha elhiteti az emberekkel hogy Ő nem létezik sem Isten. Egészen pontosan milyen módon teszi ezt meg, az jó kérdés. Az embertől eltérő életforma, de azt tudjuk hogy tud kommunikálni az emberekkel. Én úgy látom hogy leginkább az őt követő emberek segítségével téveszt meg másokat.
2019. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
100%
Pár hete én is kiírtam egy hasonló kérdést, de ott is felsültek vele a hívők. Gyanús, hogy azóta sikerült volna magyarázatot találniuk a kérdésre.
2019. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
10%

Nem sültek fel, csak nem foglalkoznak vele. Ezeregy dolog lehet. Pl. valakit meg akarsz ölni, lopni, sikkasztani szeretsz, bármi, ami embertársaid ellen irányul, bármi amivel megszeged a tízparancsolatot és kedved leled benne, az mind a Sátán műve.


Pl. most volt a TV-ben, hogy egy fiatal a szüleit meg akarta öletni, mert nem jött ki velük. Na, most mond meg milyen világ lett itt?

2019. máj. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. valakit meg akarsz ölni, lopni, sikkasztani szeretsz, bármi, ami embertársaid ellen irányul, bármi amivel megszeged a tízparancsolatot és kedved leled benne, az mind a Sátán műve"

Ha én akarok megölni vagy meglopni valamit, akkor az az én művem, nem a Sátáné.

A Sátán műve az lenne ha én nem akarnék ilyet tenni, hanem ő tettetné meg velem. Csak ugye ő pedig hogy lenne képes ilyesmire, hogy ne tűnjön fel?

2019. máj. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:

Én úgy láttam már többször megválaszolták ezt a kérdést, a probléma talán ott lehet, hogy a kérdező nem kérdez elég pontosan.

Mire vagy kíváncsi? Hogy miféle lény a Sátán? Hogy tényleg beszél valakihez vagy irányítja? Nem tudjuk milyen elképzelés él erről a fejedben, nehéz ahhoz képest válaszolni amit csak te látsz.

Szerintem az emberek megtéveszthetőek. Én pl. nem lennék biztos benne, hogy ne lehetne kihozni belőlem olyat, amit jelen helyzetemben egész biztos nem tennék meg. Azt vettem észre így volt ez emberek tömegével is, és sajnos a mai napig tesznek olyat amire mi itt most azt mondanánk, hogy nem, nem, soha nem lennénk rá képesek. Csak olvass el néhány háborús történetet, vagy hallgass meg olyan öngyilkosokat akiket megmentettek, és sok hasonló sztori van, ahol nem igazán a tiszta emberi tudat irányít. Hogy akkor mi, és azt minek nevezzük, szerintem tök mindegy.

2019. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:
Màr megint nincsenek értelmes vàlaszok erre a kérdésre.
2019. máj. 8. 10:32
 8/60 anonim ***** válasza:
Mégis milyen válasz "értelmes" számodra? Hogy bekopogtat hozzád a Sátán és megkér hogy ne higgyél benne sem Istenben? :)
2019. máj. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
És ilyenkor tényleg fel sem merül benned, hogy esetleg a kérdésedet nem tudod megfelelően kifejteni, vagy hogy a befogadó képességedben lehet a hiba?
2019. máj. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:

Ez egy elég paradox kérdés:


"Milyen hatàssal van egy làthatatlan, transzcendens lény az idegrendszerre, az agyra? Hogy is van ez, hívők?"


A transzcendens éppen azt jelenti, hogy túlmutat az ember racionális felfogóképességén. Ha tudnánk, hogy hogyan hat az agyra, nem hívnánk transzcendensnek. A Sátánnak léte nem egy körülhatárolt anyagi lét, amit be lehetne dobozolni valami jelenségkörbe.

2019. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!