Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten képes meggátolni a...

Isten képes meggátolni a Mennyországban a bűnbeesést? Ha igen, miért nem tette meg az Édenben?

Figyelt kérdés
2019. máj. 10. 11:53
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
37%
Nem volt ott eppen !!!!
2019. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
69%

Milliárdszor volt már ez a kérdés.

Szabad akarat, bűn bemutatása. Ezek alapján el tudsz kezdeni kutatni

2019. máj. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Már minek kéne bemutatni a bűnt? Nem elég mindenható hozzá hogy egy jó világot teremtsen amiben eleve nincs bűn?

Mert akkor nyilván a Mennyországban is ugyanúgy lesz bűn, akkor meg mi értelme?

2019. máj. 10. 12:10
 4/35 anonim ***** válasza:
16%

"Már minek kéne bemutatni a bűnt?"

Neked, semmiért? Nekem megérte. megtanultam, meggyűlöltem, megtértem


"Nem elég mindenható hozzá hogy egy jó világot teremtsen amiben eleve nincs bűn?"

Lsd. 2. válasz.


"Mert akkor nyilván a Mennyországban is ugyanúgy lesz bűn, akkor meg mi értelme?"

Nyilván? A szabad akaratot nem csak a bűnre lehet használni, de ezt sem fogod megérteni. Van még kérdés? Úgyis tudom, hogy nem megérteni, hanem kötekedni akarsz, de most ráérek

2019. máj. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
84%

"Szabad akarat"


Értjük, szóval a Mennyországban már nem lesz szabad akarat. Örülök, hogy ezt végre kimondta egy hívő is :)

2019. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Mansour ***** válasza:

"szóval a Mennyországban már nem lesz szabad akarat"

Én remélem, hogy ha van Mennyország, akkor ott már nem lesz. Kinek kell az? Csak a baj van belőle.

2019. máj. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

" A szabad akaratot nem csak a bűnre lehet használni, de ezt sem fogod megérteni"

Dehogynem, én megértem.

Aminek nincs értelme, hogy akkor minek lehetett az Édenben bűnre használni?


"Neked, semmiért? Nekem megérte. megtanultam, meggyűlöltem, megtértem"

Azért az átlag embernek nem kell bemutatni ahogy meggyilkolnak valakit csak hogy tudja hogy a gyilkosság rossz.

Hogy lehet hogy Isten azt hiszi hogy a teljes emberiség annyira gyengeelméjű, hogy évtízezredekig kell kínoznia őket ehhez?

2019. máj. 10. 12:33
 8/35 anonim ***** válasza:
76%

Az ilyen kérdések hozzák ki azt, hogy egyszerűen értelmetlen a vallás, mert ha Isten végül tud mennyországot teremteni, akkor nyilván kezdhette volna azzal is, semmi értelme nincs annak, ami most, vagy korábban volt és még lesz is egészen addig.

Ha már egyszer mindenható, akkor tud olyan lelkeket teremteni, amik majd a mennyországban lesznek, így semmi értelme nem volt, hogy engedetlenné válható lényeket teremtsen, mint Ádám, meg Éva.

Amúgy is tudta róluk, hogy nem fognak engedelmeskedni, ha beteszi az Édenbe a fát és megtiltja nekik, hogy egyenek róla, de mégis betette, mert eleve ki akarta őket űzni a kertből, de akkor egyáltalán minek teremtette bele őket?

Aztán meg azért sem volt sok értelme, mert azt is tudnia kellett már előre, hiszen a próféciákból kiderül, hogy ismeri a jövőt, hogy majd özönvízzel megsemmisíti a gyarló világot a rengeteg emberrel és állattal egyetemben, kezdhette volna itt a teremtést, Noénál és családjánál, hiszen ez a történet az összes előzményt kudarcnak tünteti fel, mindent, ami a Bibliában van előtte simán ki kellene hagyni, hiszen csak arról árulkodnak azok a részek, hogy Isten mennyi mindent elbaltázott, feleslegesen csinált, ez se, az se sikerült neki, hogy ilyen szörnyű és drasztikus korrekcióra kényszerült végül.

Csakhogy még ez sem a vége, mert hiába volt az özönvíz, tutira ügyetlen dolog volt, mert semmit nem oldott meg vele, hiszen továbbra is ugyanaz a tökéletlenség van, mint az özönvíz előtt, újabb drasztikus korrekcióra van szükség, amely majd a végítélet formájában fog bekövetkezni a vallásosak szerint, de az előzményekből ítélve semmi értelme, hiszen ha Isten tudna bűntelenséget garantálni, akkor azzal kezdte volna, ha már mindenható, akkor természetesen kapásból is képes lett volna rá.

Ha meg nem mindenható, akkor a mennyország sem lehet a vége, ott is kell majd szelektálnia és majd a mennyországok mennyországába költözteti az arra érdemeseket, akik közül megint csak további alkalmassági válogatást rendez majd egy még mennyországibb mennyországba való költöztetésre.

Nem tudom, érezhető e, hogy semmi értelme az egésznek, a keresztény vallás semmit nem magyaráz meg, hogy miért van a világunk és miért olyan, amilyen, illetve, hogy mit kellene tennünk, hogy másmilyen legyen és miért legyen másmilyen.

A rengeteg ellentmondás miatt csak azoknál működhet, akik képtelenek arra, hogy az orruknál tovább lássanak és a legegyszerűbb kérdéseket se tegyék fel, pedig egy logikai katyvasz az egész, amit csak az képes elhinni, aki mindenáron hinni akar benne és ezért nem is hajlandó semmin sem gondolkodni, vagy talán nem is képes rá, lehet, hogy ez a hit kritériuma.

2019. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
33%
Mennyországban azért nincs bűn, mert bűntelenül kerülsz be mennybe (mert a gonosz addigra ki lett belőled égetve), és innentől a lelked nem hajlik a bűnre.
2019. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
82%

Ne de nem érted, hogy a végítélet teljesen feleslegessé tesz mindent, ami előtte volt?

Minek kell a bűnt kiégetni, ha egyszerűbb az, hogy beléd sem kerül?

2019. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!