Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kevesebb ez a hit?

Fizikakedvelő kérdése:

Miért kevesebb ez a hit?

Figyelt kérdés

Fel véltem fedezni egy látszólagos ellentmondást. Személy szerint egy messze nem vallásellenes,ámde agnosztikus ember vagyok. Fontosak ezek a dolgok számomra,ugyanis stabil világnézettel megteremtődhet az egyéb stabilitás. Szóval. Sokszor "hallani",hogy a hit feleslegességére vonatkozó vitarész kapcsán a kevésbé ateistáknak a jól ismert reakciója az,miszerint a megfelelő hitértelmezést használva az emberekre,mindenki hisz. Lényegileg a bizalom is egyfajta hit,ebben a köntösben. Viszont,ha ez így van,akkor miért lehet könnyedén megbélyegezni azt,aki a történelmi egyházak által nyújtott formális keretek merevségébe nem akarja beszorítani magát? Miért "hitetleneznek" a mélyhivők,ha abban a bizonyos értelmezésben az ateista is hisz? Miért ér kevesebbet az én hitem,mondjuk családommal,szaktudással vagy bármi egyéb "világi" dologgal kapcsolatban?


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 11. 00:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem ismerek olyan vallást, ami azt tanítja, hogy csak a hit fontos. Azt pedig beláthatod, hogy hogy két ellentétes dologban hinni nem ugyanaz.
2019. máj. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%

"a kevésbé ateistáknak"


Innen kezdve értelmetlen, amit írsz.

Nicsenek "kevésbé" és "jobban" ateisták. aki a-teista, az vagy teljesen az, vagy nem az.

Írod, hogy Te agnosztikus vagy, ebbe senkinek semmi beleszólása nincs.

A mélyhívőket meg hagyd, hogy abba kapaszkodjanak, amiben hisznek. Így körülbelül el is hárítanak magukról minden felelősséget: Isten mindenható, nem tudhatja a halandó, mit miért tesz.

2019. máj. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Van az igazság és van az, ami nem az. Senki nem ítél el senkit, de ha egyszer én tudok valamit, akkor miért nem szabad elmondani? Ha tudom, hogy kék az ég, akkor hadd ne asszisztáljak olyan állítás hirdetéséért, hogy az ég piros.
2019. máj. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 lilla64 ***** válasza:
71%

Én nem szoktam elitélni senkit,mindenki abban hisz amiben akar.Ha ateista az is az ő dolga,ha Istenhivő az is.

Az utolsó mondatot nem igazán értem.Ha valaki ateista attól még lehet családszerető és jó szakember.

2019. máj. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Neked valahogy az jött össze, hogy végső soron mindenki hisz, de szerintem ez nem így van.

Én például semmiben sem hiszek feltétel nélkül, az más, hogy egyes dolgokat elfogadok, de ez nem egyenlő a hittel, mert én megfelelő cáfolat esetén megmásítom a hozzáállásomat és nem alap nélkül teszem meg az elfogadást sem, hanem azért, mert logikusan érvelnek mellette, olyan bizonyítékokkal alátámasztva, amik leellenőrizhetővé teszik azt az állítást.

A továbbiakban meg szerintem minden ember inkább hitetlen, még a legszélsőségesebb vallásosak is, hiszen számtalan istenhit létezik és létezett már, de ebből csak egyet hisznek el ők is és én csak egyetlen Istennel többel szemben vagyok szkeptikus, mondjuk ezer istenhit esetén én ezer Istenben nem hiszek, ő meg 999 ben nem, így alig különbözünk a hitetlenségben.

2019. máj. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat!

#2:Ne haragudj,úgy értettem,hogy a nem ateisták nqk egy gyakori reakciója ez.

#5:Nem feltétlen ez jött le,csak most elfogadtam ezt az értelmezést,hogy meg tudjam mutatni az esetleges ellentmondást,amit találtam. Ez csak így működött.

2019. máj. 11. 08:15
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem fontos a hit megélése és a rendszeresség benne. Persze áldozatokkal jár, mint rendszeres ima, Biblia olvasás, esetleg Istentiszteletre járás. De amúgy semelyik egyház nem erőltet bele "formális keretek merevségébe".

Hacsaknem valami szekta.

Na meg fel kell vállalni a kereszténységet akkor is, ha ciki. Én is vesztettem el barátokat ez miatt, és van rengeteg olyan dolog a kereszténységben , amivel nem értek egyet.

De persze olyan kényelmes ilyen büfékereszténynek lenni, aki " hiszek a magam módján" egyik pillanatban, viszont ha ki kéne állnia a hitéért, csak hatradőlve azt mondja, ez nem rá tartozik...

2019. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7:Nahát,az ilyen erőszakos hitét megélő arrogánsan embereket kerülöm leginkább.
2019. máj. 11. 11:49
 9/15 A kérdező kommentje:
*hitét arrogánsan megélő
2019. máj. 11. 11:49
 10/15 A kérdező kommentje:
#7:Arról meg ne is beszéljünk,hogy a merevséget te magad is prezentálod.
2019. máj. 11. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!