Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Tanúk! Miért ellenzitek...

Kedves Tanúk! Miért ellenzitek a felsőoktatást?

Figyelt kérdés

Az, hogy van nálatok diplomás ember (aki általában utólag tért meg), nem válasz.


Mi a baj vele, mi a rossz? Oké a gendetológiai szak lehet tényleg nem egy fényes ötlet. De miért ellenzi a társulat általánosságba véve az egész felsőoktatást?



Tanú családban nőttem fel, mindig is orvos akartam lenni, hogy segítsek a beteg embereken. De a családom (főleg apám), a vének és a többi testvér folyton lebeszéltek róla: Minek, úgyis itt van Armageddon hamar, az Újvilágban meg úgyse lesz szükség orvosokra...

Az utóbbi év megfogott, ezért inkább a tanári pályát választottam célnak (mert hogy tanítani az Újvilágban is kell). Hozzáteszem általános iskolába jártam és nem rögtön pályaválasztás előtt.

Majd az évek alatt a tanáriról is kezdtek lebeszélni... Minek, már lehet be se fejezed az egyetemet, nemsokára itt lesz Armageddon, na meg a világi oktatás rossz útra terelhet... Küldtek több videót is, pl egy Broadcasting részletet, ahol az egyik vt.i testvér arról beszélt, milyen káros hatással lehet a felsőoktatás a fiatalokra és nagyon jól gondoljuk meg, hogy kockáztatunk-e ahelyett, hogy teljes időben Jehovát szolgálnánk. Ezután azt tanácsolta a többi testvér, hogy inkább menjek férjhez és legyek úttörő, evtl. neveljem majd a gyerekeket stb.


Én konkrétan sírva fakadtam. Annyira szomorú voltam, lényegében összetörték a legfőbb álmom...



Mégis mire jó ez? Miért teszi ezt a szervezet?



2019. máj. 14. 19:49
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

És azokat, akik "kamuuuuu"-val vádolnak, előre megkérnem, hogy tartsák meg maguknak a véleményüket. Igaz történet, tudnám tovább is részletezni. Az ilyen válaszokat szó nélkül jelentem, mert minden történetem alatt megjelennek és már nem bírom idegekkel.



Akit érdekel a történet folytatása:


Tavaly nyár óta nem járok gyülekezetbe és már nem vagyok kereszteletlen hírnök október óta.


Az orvosit jövőre kezdem! :)

2019. máj. 14. 19:54
 2/34 anonim ***** válasza:
93%

A tájékozott, okos ember hamarabb kiábrándul a szektákból, mert átlát trükkjeiken.

Egyébként részben lehet ok a világvége várás is, mert már elég sok dátumot beharangoztak korábban.

2019. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
De miért nem mindegy nekik, hogy egyetemre járok vagy otthon ücsörgök amikor jön Armageddon?
2019. máj. 14. 20:06
 4/34 A kérdező kommentje:

Pl itt van egy cikk, ehhez hasonlóakkal bombáztak.


"9 Péter tanácsa nagyobb horderejű döntésekre is alkalmazható, mint például a továbbtanulásra, a munkavállalásra és a karrierre. A fiatalokra az iskolában nagy nyomást gyakorolnak, hogy jelentkezzenek jó nevű egyetemekre. Elhitetik velük, hogy a továbbtanulás megnyitja az utat a jövedelmező és megbecsüléssel járó állások előtt. Statisztikai adatokkal próbálják bizonyítani, hogy mekkora különbség van az egyetemet végzett és a csupán alapszintű képzésben részesült emberek fizetése között. A fiatalok könnyen elcsábulnak, mivel olyan döntéseket kell meghozniuk, amelyek az egész életükre hatással lehetnek. Mit tartsanak észben ők és a szüleik?


10. Mit tartsunk észben, amikor döntést hozunk valamilyen személyes kérdésben?


10 Némelyek úgy érezhetik, hogy mivel a továbbtanulás magánügy, a kedvük szerint dönthetnek, csak az a fontos, hogy nyugodt maradjon a lelkiismeretük. Talán arra gondolnak, amit Pál az ételekkel kapcsolatban írt a korintuszi keresztényeknek: „nem akarom, hogy a másik személy lelkiismerete megítéljen amiatt, ahogy a szabadságomat használom” (1Kor 10:29). Igaz, hogy a továbbtanulás és a pályaválasztás kérdésében mindenki maga dönthet, de ne felejtsük el, hogy a szabadságunk viszonylagos, és minden döntésünknek meglesznek a következményei. Ezért Pál ezekkel a szavakkal vezette be az imént idézett kijelentését: „Mindent szabad, de nem minden hasznos. Mindent szabad, de nem minden épít” (1Kor 10:23). Szóval attól függetlenül, hogy bizonyos kérdésekben mi magunk dönthetünk, vannak sokkal fontosabb szempontok is, mint az, hogy mi mit szeretnénk."



Bárki bármit mond, ez indirekt módon teljesen arra utal, hogy nehogy tovább merj tanulni...

2019. máj. 14. 20:10
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Különbség pl az ortodox zsidók és a tanúk közt, hogy előbbiek ugyan szintén szigorúan követik a szintén évezredes tanításokat, de képesek gondolkodni a mai szinten és nem veszik szó szerint a leírtakat.
2019. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

#4

Azért hülyeség az oktatás elutasítása a Szentírásra hivatkozni, mert az őskeresztények se voltak ellene. Szent Pál apostol például egy rendkívül jól képzett zsidó rabbi volt eredetileg. Szent János apostol írásait olvasva szintén egy jól képzett ember rajzolódik ki előttünk. Ahogy még nagyon sok művelt és magasan képzett volt köztük.

2019. máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%

" De miért nem mindegy nekik, hogy egyetemre járok vagy otthon ücsörgök amikor jön Armageddon? "


Az otthon ücsörgést is ellenzik,mert akkor meg házalnod kellene az őrtorony igéjével. Bár még mindig inkább az otthon ücsörgést preferálják,mert ott nagyobb az esély,hogy kordában tudnak tartani,de ha elmész egyetemre akkor esetleg felnyílhat a szemed.

2019. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Mert a tanúk szerint az egyetemen origa bulikat tartanak az evulció biológusok, vagy a sátánista katolikus egyház bekebelez.
2019. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Luci, nagyon ráéreztél :D


Ha nem is ezekkel a szavakkal, de ugyan ezeket mondták nekem! :D


A gonosz profok és tanulók akik rámerőszakolják az evolúciót... Bulik, pia, orgiák..

2019. máj. 14. 21:27
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Alig van náluk diplomás ember, így nyilván egyáltalán nincs információjuk arról, hogy mi megy ott.

[link]

2019. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!