Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi idézetről?

Figyelt kérdés

Gustav Tobler hetednapi adventista szerző szerint a pokolbüntetés végnélküliségéről szóló tanítás Biblia-ellenes. "Isten jelleme fővonásainak is ellentmond az; ellentmond szeretetének, mert Isten nem fogja a Sátán által elcsábított embert örökké szenvedni hagyni; ellentmond igazságosságának, azért, mert igazságtalanság lenne egy ilyen rövid bűnös földi létért egy végtelen büntetést kiszabni. A végtelen pokolgyötrelemnek nem is a bűnös megjavítása a célja, épp ezért az örök gyötrelem tana értelmetlen és kegyetlen. Akik ezt a tant hirdetik, azok gyalázzák Istent és a jellemét hamisan tüntetik fel."


Én egyetértek vele többnyire, nektek mi a véleményetek?



2019. máj. 18. 23:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem Isten akarata nem aszerint valósul meg, vagy változik, hogy mi mit tartunk helyesnek, vagy milyennek képzeljük el. Ennyi erővel akkor 7 milliárd isten létezne és 7 milliárd különféle halálutáni élet.

A Szentírás elég egyértelmű ezzel kapcsolatban, igazából Jézus sokkal többet szólt a pokolról, mint akár a mennyről, sokkal pontosabban ismertette. Ha elfogadjuk a Szentírást, akkor elég egyértelmű annak üzenete, ha nem fogadjuk el, akkor pedig teljesen mindegy és lényegtelen kérdés.


Egyébként nekem sokkal rémisztőbb a teljes megsemmisülés tudata, mintha soha nem is léteztem volna. A megszűnésbe belegondolni is rossz.

2019. máj. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%

Isten a szavában ezt közli határozottan. Ezért ez a helyes.Miért?

Ahogy írtad is, ilyen elgondolás eszébe sem jutott neki, mivel Isten szeretet. S a büntetést is ennek fényében használja.amikor Ádám vétkezett, elmondta az ítéletet:

"visszatérsz oda ahonnan jöttél"

Az embert a rendeltetése alapján a Földre, a föld alkotó elemiből hozta létre, és innen valók vagyunk, sehonnan máshonnan.

Az életet, ajándékba kaptuk, amit büntetésre nem használ. Isten Kijelenti, hogy a bűnös halálában sem leli örömét, vagy kedvét, akkor hogyan szerezne neki örömet, hogy tovább éltesse, hogy büntesse.

Az angyalokra ugyanez vonatkozik. Ők sem élnek tovább más formában, hogy büntesse Őket.

Isten kijelentésének meghamisítása, és személyének gyalázása ez az vád, sátán egyik hamis vádjának elterjesztése Istenről.

Ne feledjük, Sátán mindenkit, Istent és embert egyaránt vádol, és ezért olyan dolgokat talál ki, ami hazugság.

(Jelenések 12:10) . . .mert levetették testvéreink vádlóját, aki éjjel-nappal vádolja őket a mi Istenünk előtt!

Jézus is kijelentette, hogy egyedül Ő az, aki fentről származik, Az ember nem. Ő oda tért vissza, mi nem.

2019. máj. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem az idézet szöveg lényegében szinkronban van Jézus tanításával is. (Az más kérdés, hogy másban viszont sokat tévedett Gustav Tobler).

Jézus hirdette és tanította, hogy van örök kárhozat, de azt soha sem, hogy lenne örök kárhozott. Sőt azt mondta a megátalkodottakról, hogy "amíg lenem fizeted a zadóságodat, ki nem jössz onnan".


Pokol tehát van, mint ahogyan börtönök is mindig lesznek, de akit a sok-sok szenvedésben lefizette az árát bűneinek, és szeretne megjavulni, annak az Isten egészen biztos, hogy biztosít és ad neki egy új lehetőséget, hogy megtérjen! Ez a reinkarnáció értelme.



"A POKOLRÓL

Van örök kárhozat?


Drága Gyermekem!


Van örök kárhozat, de örökké kárhozott nincs! Az általad említett egyház is csak örök kárhozatot tanít, de azt nem, hogy Isten bármilyen gonoszságért is, bárkit is, a kínok kínjában, örök kárhozottként tartana létben! Ha ezt tenné, ha így lenne, akkor az Isten valóban nem volna Jó Isten, de még jó embernek sem volna mondható!


Legfeljebb arról lehet szó, azon lehet vitázni, hogy valaki, a maga által joggal felvállalt szenvedést, megtisztulást, a földön, vagy másutt éli meg.


Én, Jézus, hirdettem, hogy van örök kárhozat, mert ha van olyan szabadság, amelynek következtében örökké lehet igent-t mondani, akkor elvileg kell, hogy legyen olyan is örökké, hogy nem-et is lehessen mondani (Márk 9:48). De azt állítani, hogy valaki örökké nem-et akarjon mondani arra, amiről tudja, hogy természete ellen van, tehát arra, hogy boldogtalan maradjon, mindenkor iszonyatos kínok kínját szenvedő legyen olyasmiért, amit „tükör által, homályban látva” egy rövid ideig elkövetett, ez szöges ellentétben van még a legelvetemültebb emberi morállal is! Csak „időszakos” lehet tehát a szenvedést vállalni kényszerülők sorsa (Máté 18:34-35)!


Még a legkonzervatívabbak is, akik az első emberpár bűnét a világ legnagyobb szabadságban elkövetett, legnagyobb bűnének tartják, azt az emberpárt ma szentként tisztelik, és mint szenteknek, ünnepük van a te egyházadban. Az egészséges erkölcsi érzékkel rendelkező szellemi lény, tehát az ember is, összeegyeztethetetlennek és elképzelhetetlennek tartja azt, hogy Isten bárkitől is megvonná a bűnbánattartás lehetőségét.


Ilyet csak bizonyos intézményeket minden áron fenntartó, hatalmat gyakorolni akaró, tehát félelmet keltő és fenntartó urak találhattak ki. Ezekhez nekem, Jézusnak, e téren semmi közöm nincs!


Az, akit te leveledben említesz, egy intézmény alapján tanult Rólam, és így ahhoz ragaszkodik, amit abban az intézményben tanítottak neki. Így nem is ragaszkodhat más meglátáshoz! Erről egyenlőre nem tehet, és majd a jövő fogja megmutatni azt, hogy mennyire nyitott, illetve zárt Felém. Jelenleg ő, jó szándékát feltételezhetően, egy olyan intézményhez ragaszkodik, amely aránylag kevés munkáért, jó pénzért eltartja őt úgy, hogy még közmegbecsülést is biztosít számára.


Drága Gyermekem! Jelen válaszommal főleg csak a józan észre hivatkozva igazoltam azt, hogy érdemes a kárhozottakért is imádkoznotok. Az helyes ima mindenkor szeretetmegnyilvánulás. Ezt pedig senki irányában nem szabad megtagadni.


Én, aki arra tanítottalak benneteket, hogy inkább szeressétek ellenségeiteket, hogy képzelnétek azt, hogy ezt ne tegyem követendővé, kötelezővé, Magamra nézve?!


Istenben nincs változás! Isten, akivel Egylényegű vagyok, mindig szeret! Csak az értelmes szeretet igazi. Tehát az, amely reméli, hogy segíteni tud. Önmagammal kerülnék ellentétbe, ha értelmetlenül szeretnék. Márpedig így szeretném azokat, akikről tudom, hogy rajtuk soha segíteni nem tudok, sőt nemcsak nem tudok, de nem is akarok! Ilyesmit Rólam, Jézusról feltételezni, káromkodás!


Fenti szavaim tehát csak az Isten részéről véglegesnek, megváltozhatatlannak ítélt, örök szenvedését, sorsát cáfolja a kárhozottaknak. A reinkarnáció kérdését ez érdemben nem érinti, bár utat mutat ebben az irányban is. Erre bőven találhatsz utalást mind az evangéliumokban, mind a józan logikában.


Megáldalak a TISZTÁNLÁTÁS LELKÉVEL!"

Jézus: A HANG - könyv 3702

2019. máj. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
30%

Mi lenne, ha az ilyen elmeháborodott vitát a vallás rovatban folytatnátok?

Ott biztos meg sem nyikkannék, mert be sem nézek sosem, számomra az ilyesfajta elmélkedés olyan, mint a régi mondóka:

- Uff, uff kiált a néma indián, felpattan rég megdöglött lovára, majd elvágtat a nem létező csatába, ott előveszi otthon felejtett fapisztolyát és leszúrja a halva született nagymamáját. -

Ilyen a gyermeteg vitátok.

2019. máj. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%

" azért, mert igazságtalanság lenne egy ilyen rövid bűnös földi létért egy végtelen büntetést kiszabni. "


Vallásos emberek úgy szeretik lépten-nyomon idézni,hogy Istennél nincs idő,meg nála 1 nap annyi,mint ezer év,de ilyenkor már hirtelen mégiscsak időben gondolkodik ő is. Na ezért nem győzött meg még mindig a kereszténység,a hívők sok esetben olyan következetlenek,hogy borzasztó,mindig csakis azt fogadják el,ami épp szimpatikus,ha meg nem tetszik,akkor jön az "azt csak képletesen kell érteni" szöveg,vagy egyenesen letagadják,pedig a Bibliában van leírva. Márpedig ott sírásról és fogcsikorgatásról van szó,amire halott ember nem igazán képes. Aztán jön a szöveg,hogy hát Jézus így szemléltette a halált. Tényleg? Kinek? Olyan embereknek,akik már láttak halált? És miért így? Akik csak annyit láttak,hogy meghalt,olyan,mintha aludna,bemagyarázni,hogy ez a halál egy örökké tartó sírás és fogcsikorgatás lesz,ez akkor egyenesen kamu. Eszerint Jézus akkorát hazudott,mint ide Piripócspuszta. A halál állapotát egyszerűen egyszerűen fel lehet fogni,minek akarta volna Jézus egy nyakatekert túlvilági kínlódással szemléltetni? Érthetetlen.

2019. máj. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
jav: -1 egyszerűen
2019. máj. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
18%

Ex-hetednapi adventistaként a következő a véleményem:


Pontosan nem lehet tudni, hogy Isten milyen. Úgy vélem, hogy a világban található rossz már alapból ellentmond Isten szeretetének. A keresztényeknek sincs egyetlen jó érvük sem arra, hogy Isten miért engedi a gonoszt. Amiket mondanak, az általában magyarázkodás, nem pedig magyarázat.


Az örökkévaló pokolról szóló tanítás erre tesz rá egy lapáttal, a magam részéről el sem tudom képzelni, hogy miként lehet követni egy olyan Istent, aki itt a világban is hagyja győzedelmeskedni a gonoszt, az eszkatologikus ítéletben pedig valamilyen oknál fogva jónak találja azt a gondolatot, hogy az embereket örökké kínozza. Illetve tudom, miért követik ezt az Istent: a haláltól, illetve az élet nehézségeitől való félelem miatt. Még így is jobb nekik, tehát gyávaságból, rafináltságból.


A pokolra visszatérve: valószínűleg - ha igaz a vallás - nincs örökké tartó pokol. Az apostoli atyák közül SENKI sem beszélt róla. Egyedül Szent Ignácnál van egy újtestamentumi idézet, de ő sem indokolja meg, hogy miként érti. A tüzes, örökké tartó pokolról szóló szadista tanítás a Péter jelenéseiben van bent, amelyet bizonyára befolyásolt a keresztényeknek a rómaiak iránti ellenszenve.

2019. máj. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
58%

"Az apostoli atyák közül SENKI sem beszélt róla."

Ezt az állításodat azért némileg cáfolja a következő oldal, ahol több apostoli- és egyházatyától olvashatsz idézetet ezzel kapcsolatban:

[link]

2019. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"Jézus hirdette és tanította, hogy van örök kárhozat, de azt soha sem, hogy lenne örök kárhozott. Sőt azt mondta a megátalkodottakról, hogy "amíg lenem fizeted a zadóságodat, ki nem jössz onnan".

Pokol tehát van, mint ahogyan börtönök is mindig lesznek, de akit a sok-sok szenvedésben lefizette az árát bűneinek, és szeretne megjavulni, annak az Isten egészen biztos, hogy biztosít és ad neki egy új lehetőséget, hogy megtérjen! "


Vajon miért van az, hogy ezen néhány sorod olvasása közben folyamatosan Orwell 1984 c. regénye járt az eszemben? Mintha a könyv tartalmát fogalmaztad volna meg dióhéjban.

2019. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

"Vajon miért van az, hogy ezen néhány sorod olvasása közben folyamatosan Orwell 1984 c. regénye járt az eszemben?"



Nem tudom, talán Tanú vagy és ezért?

És szerintem a "vének" közül lehetsz, akik szeretnek uralkodni a "lelkek" fölött?



"Minden speciális hitet képviselők hatalmasaira, „véneire”, akik uralkodni akarnak és ítélni akarnak a lelkek felett, vonatkozik a Jelenések könyvének nagy babiloni, parázna asszonya.


Csak az univerzális hitet képviselők azok, akik lélekben függetlenek minden megszervezett hatalmasságoktól, akár Jehova Tanúinak, akár Hitgyülekezeti hatalmasságoknak, akár katolikus uralkodóknak nevezik magukat.


Az univerzális hitet képviselők az Én, a te Jézusod tanítványai. Ők azok, akik hiszik, hogy ők emberek, és joguk van arra, hogy ezt az elismerést másoktól is elvárják a maguk számára, s ugyanakkor élni akarják azt, hogy mások is emberek, s ezért szeretniük kell mindenkit, mint önmagukat, függetlenül attól, hogy milyen valláshoz, nemzethez, fajhoz tartozik az a másik ember. "

Jézus; A HANG - könyv 4095

2019. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!