Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A legtöbb vallásos ember...

A legtöbb vallásos ember miért tagadja az evolúciót?

Figyelt kérdés

Az evolúció bizonyított tény, ennek ellenére mégis sokan tagadják, mert szerintük nincs rá bizonyíték és csak egy elmélet. Eközben meg hisznek egy Istenben, akinek a létezésére nincs bizonyíték.

Van ennek a viselkedésnek/gondolkodásnak valamilyen pszichológiai háttere?


A kérdést nem provokáció céljából írtam ki, hanem komolyan érdekelnek a válaszok!



2019. máj. 19. 17:53
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
56%
Érdekes kérdés, mivel aki vallásos, nem kéne hogy egója legyen, de mégis van, mert tagadja hogy egy olyan "alantas" lénytől származna fejlődés útján mint a majomfélék, hisz márpedig ő egy felsőbbrendű lény teremtménye...
2019. máj. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
63%

A hit nem bizonyíték alapú.

Röviden ez a válaaz.

2019. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
66%

Mert a vallásos ember sem intelligensebb, mint a nem vallásos, és fordítva. Ahogy a nem vallásos is elhisz egy csomó hókuszpókuszt, az ezotériától a szociáldemokráciáig, a vallásos sem gondolkodik sokat.


Hogy gondolkodik egy értelmes hívő?


Tudjuk, hogy a világ nem tökéletes. Például a dinoszauruszok is kihaltak. Ha a világ tökéletes lenne, minden lény biztonságban és boldogságban élne, nem történnének katasztrófák, nem lennének gonoszságok, betegségek. De hogy teremthetett nem tökéletes rendszert egy tökéletes lény? Úgy, hogy a tökéletességnek nem az a definíciója, hogy "ahol te jól érzed magad". A tökéletes rendszer az, amely a lehető legkisebb energiabefektetéssel jön létre, és a kezdeti lendület hajtja végig teljes kifejlődése pályáján.


Mekkora tapsot kap az a billiárdjátékos, aki egy lökéssel beteszi az összes golyót! Most akkor képzeljük el, hogy a világ összes szubatomi részecskéjét kell egy lökéssel széthajítani úgy, hogy azok tökéletes harmóniában rendeződjenek atomokká, anyaggá, csillagokká, bolygókká, majd dinoszauruszokká és a számítógéppé, amin ezt olvasod. Ez a rendszer minden beavatkozás nélkül folyamatosan fejleszti és javítja magát. Így például kihalnak a dinoszauruszok, mert nem felelnek meg az elvárásoknak, és lesz helyettük csirke meg macska, vagy éppen ember. Aztán majd egy napon mi is kihalunk, és lesz helyettünk más. Ha nem lesz semmi, akkor az úgy van rendjén.

2019. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim válasza:
56%
Szerintem ez így nem teljesen igaz, én is katolikus vagyok, az evolúciót mégis teljes mértékben elfogadom. Valaki egyszer mondta, hogy a vallások legnagyobb cáfolata a tudomány, pedig ez pont fordítva is tud működni, ha már egyszer azt vallja az ember, hogy tökéleteset csak a tökéletes tud teremteni. Vannak ateisták, akik tagadják az evolúciót, és egyre kevesebb olyan van (szerintem) aki valóban egyenesen elutasítaná. Az egész Darwin idejében volt felkapott, hisz az addigi teremtéstörténetbe (ami csak jelképes, ezt szem előtt kell ugye tartani) valaki belemondta akkori felfogásban azt, hogy a majmok az elődeink. Aki a mai világban tagadja az egészet, legyen akár milyen, azt fel kell világosítani a témában, vagy magára hagyni... boldogok a lelki szegények.
2019. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
47%

Nem biztos, hogy a legtöbb, hanem lehet, hogy a leghangosabbak.

Amit az iskolában tanítanak, azt többnyire elhiszed, ellenőrizni pedig nem tudsz mindent. A művészettörténetről meggyőződhetsz, hogy úgy épültek az épületek, voltak különb9öző stílusok. Hogy mikor, azt el kell hinned. a történelmet nem igazán tudod ellenőrizni, A tanított nyelvek ellenőrizhetők, és ajánlott is a nyelv gyakorlásával. A természettudományos tárgyakból lehet kísérleteket végezni, de nem lehet minden reakciót, erőhatást, földrajzi szerkezetet bemutatni. Nem utaztok el a sarkkörökön túlra, hogy lássátok a fehér éjfélt és a nappal nélküli napot. Matematikából sem bizonyítotok mindent, mert túl hosszú vagy bonyolult a bizonyítás, elhiszitek a tanárnak. Az informatika kipróbálható, több is, mint amit tanítanak. Nem lehet mindent tesztelni.

Az orvosnak is elhisszük a vizsgálatok eredményét, ami miatt meghalunk, ha rossz az orvos.

Az evolúciót is csak elhiszik a legtöbben, konkrét bizonyítékaik csak azoknak vannak, akik közvetlenül ezt kutatják. Mi csak beszélhetünk, írhatunk a bizonyítékokról. Felejtsd el, hogy a tudományban nem kell hinni!

2019. máj. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon kis részük tagadja. Legalább is Európában egész biztosan.
2019. máj. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 lilla64 ***** válasza:
54%
Épp azért mert vallásosak.
2019. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
36%

" Van ennek a viselkedésnek/gondolkodásnak valamilyen pszichológiai háttere? "


Mi köze lenne a kettőnek egymáshoz? Nem hiszem,hogy mindent erre kéne ráfogni.

2019. máj. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a kérdésedben egy igen hamis állítás van, mert valószínűleg a legtöbb vallásos hívő elfogadja az evolúciót. A fundamentalisták azok, akik hevesen tagadják, de ők kisebbségben vannak.

Hozzáteszem, hogy csak a kereszténységről írtam, nem tudom, hogy az iszlámban mi a helyzet, vagy miként látják a hinduk.

2019. máj. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
44%
Mellesleg gondolom azért,mert ha már vallás,akiknek van szent könyve,ami nevezetesen teremtésről ír. Ennyi,baromi egyszerű,nem kell itt rögtön pszichomókuskodni.
2019. máj. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!