Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták milyen bibliafordítás...

Ateisták milyen bibliafordítást szoktatok magatokkal tartani, hogy vitatkozzatok azzal?

Figyelt kérdés

Az ateista honlap [link] írja:


"Egyes ateisták még bibliát is hordanak magukkal - természetesen azért, hogy vitatkozzanak vele!"


2019. jún. 3. 22:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Egy ateista annyi Bibliát hord magánál, amennyi disznóhúst egy mohamedán.
2019. jún. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
82%
Biblia és ateista két külön aki meg ateista és van nála biblia csak azért hogy vitatkozon az degenerált.
2019. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Elsőre baromságnak hangzik, de a mondandó lényege annyi, hogy az ateisták nem egyformák. Az ateista csak annyit jelent, hogy nem teista. Más ettől független dolog nem következik belőle.

Amúgy én a Károli Gáspárt olvasom, de ha kötekedni akarnék mindig azt idézném, amelyik az elveimnek kedvez.

2019. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát akkor valaki itt hazudik. Mert az ateista honlap egyértelműen azt írja, hogy vannak ateisták, akik azért visznek magukkal Bibliát, hogy vitatkozzanak azzal.
2019. jún. 3. 22:33
 5/20 Mojjo ***** válasza:
75%

@4: Nem hazudik senki. Ahogy a második is írta, normális ember ilyet nem csinál, aki ateista és ezért hord magánál bibliát az degenerált. De gondolom akadnak teljesen elmeroggyant, retardált ateisták - mint ahogy mindenféle embercsoportban akadnak. Szóval ja, "egyesek".

Szerintem amúgy megközelítőleg százezer ateistából egy, ha hord magánál ezért bibliát.

2019. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Lucifer legalább megmondta a tutit.
2019. jún. 3. 22:53
 7/20 Anahystor ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!


Te szoktál egy könyvvel vitatkozni? Gondolom: nem.


Én sem.


Ugyanis a könyv (még a Biblia is) egyirányú információ forrás. Az író/írók gondolatait közvetíti csupán.


A vitatkozás (eszmecsere) két irányú folyamat, partner kell hozzá, aki reagál a gondolataimra/érvelésemre.



Egyébiránt, bár nem mindennapos olvasmányom, rendszeresen olvasok a Bibliából, azért, hogy felkészült legyek, tudjak a benne leírtakról, egy vita során ne lehessen rám fogni, olyan dologról beszélek, amit nem is ismerek.


Egyébként én is a Károlyi-féle fordítást használom általában, de a Szent István kiadó katolikus Bibliáját is elő szoktam venni néha összehasonlításként (nem hordom magammal őket, leginkább online biblia az interneten, mivel így sokkal könnyebb az idézeteket bemásolni egy-egy hozzászólásba).

2019. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Anahystor!


szal csak azért olvasol rendszeresen Bibliát, h a keresztényekkel vitázni tudj?


Ez most olyan, mintha én azért hallgatnék mumble rap-et, hogy az irányzat követőit lealázzam. :DDD


XD Kinek áll érdekében ilyen dolog?


Christopher Hitchens nyomaiban akarsz járni? :-)

2019. jún. 3. 23:03
 9/20 Anahystor ***** válasza:
88%

Igen. Probléma?


A vallást népbutító káros dolognak tartom, és harcolok ellene a lehetőségeimhez mérten.

A HIT más kérdés, az mindenkinek a magánügye, abba nem lehet és nem is szabad bele szólni (amíg megtartja magának).


De sajnos sokan, sokféle ostobaságot beszélnek ilyen-olyan istenek nevében, és a vallás betör azoknak a hétköznapjaiba, akik nem kérnek belőle. Manapság sajnos éppen állami hátszéllel.


Ne csodálkozz hát, ha kifejezem ellenvéleményemet, és ezt a téma minél mélyebb ismeretében kívánom megtenni.

Te vajon helyénvalónak tartod, ha valaki egy témáról úgy alkot véleményt, hogy nem is ismeri azt?


Egyébként megnyugtatlak, én nem kopogtatok be senki ajtaján, hogy terjesszem az ateizmust.

Ha pedig valaki ennek a topiknak a látogatója, készüljön fel rá, hogy kritikai észrevételeket fog olvasni a vallásról. Ez van.

2019. jún. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

Van pár ateista ismerősöm, sosincs náluk Biblia, nem foglalkoznak vele. Azt se nagyon tudják, hogy különböző fordításai vannak, vagy hogy egyáltalán mi a különbség az egyes fordítások között...

Nem gondolom, hogy egy átlag ateistának akörül pörög az élete, hogy 0-24 órában cáfolgassa a Bibliát..

2019. jún. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!