Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúinak hányszor kell...

Jehova tanúinak hányszor kell elmondani, hogy fejezzék be a privát levelek küldözgetését?

Figyelt kérdés

Már több panasz is érkezett rájuk, hogy privátban zaklatják az embereket. Nem igaz, hogy ezt nem tudják, mert mindennap itt lógnak az oldalon, kommentelgetnek, olvasgatják a kérdéseket, válaszokat. Tehát látniuk kellett azokat a megnyilvánulásokat is, amik negatívan állítják be a privát üzenteiket.


Na most, az a helyzet, hogy ha én levelezek valakivel, az olyasvalaki, akivel jónak látom. Ha valaki rám ír privátban, valami olyan témába, aki tetszik, az is ok. De a legkevésbé sem akarom, hogy mikor feljövök az oldalra, egy Jehova tanúja privát levele várjon, márpedig nem ez az első alkalom.


Természetesen azonnal tiltottam az illetőt, még csak válaszra sem méltattam.


De nem értem, mi szükség van erre, amikor nyilvánvaló, hogy az emberek itt nem kérnek a kéretlen tanú levelekből.


Néha tényleg azt érzem, hogy a tanúk mindenre képesek, hogy a havi jelentésbe be tudják írni az óraszámot. Ez azonban az ő dolgul, de én nem fogom őket segíteni ebben!


2019. jún. 6. 16:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem érdekli őket. Ők valami kiválasztott rabszolgákként gondolnak magukra (annyira gáz, de még az átírt Bibliájukban is átírták a szolgát rabszolgára), akiknek ez a szent küldetése hogy a hamis tanaikkal zaklassák az embereket.
2019. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%

Én nem írok privátba senkinek. Akkor szoktam, ha valaki kezdeményez, és Nekem ír. De akkor sem válaszolok mindig.

Részemről, Én nem írom azt az időt, amit itt töltök, mert nem ezzel akarom a szolgálatom idejét bővíteni.

Az emberek gondolkodása, illetve a felvetései érdekelnek.


Ha valaki pedig ilyet tesz, azt tiltsd le, ennél jobb megoldása nincs, ha valaki érthetetlen.

2019. jún. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Le is tiltottam. Egyébként elég gyerekes, hogy havi jelentést kell tenni a prédikálásról. Mint amikor a tanító bácsi leellenőrizte, hogy a diák megcsinálta-e a házim feladatát.
2019. jún. 6. 17:01
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Nekem valamiért többször írogattam, de egyszer kértem meg egy ilyet, hogy idézgetés nélkül válaszoljon egyetlen kérdésemre. Nem tudott, és szerencsére azóta se írt rám.
2019. jún. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
* írogattak
2019. jún. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%

"elég gyerekes, hogy havi jelentést kell tenni a prédikálásról. "


Tudod kedves kérdező, itt nem a személyek szolgálatának az idejét nézik, mert mindenki annyit szolgál, amennyit elhatározott. A Bibliában számadatok tárháza található, az is, hogy először hetven, majd 3000 ember csatlakozott a keresztény imádathoz, és lett Jézus tanítványa.

Jézusnak örömmel számoltak be erről a tevékenységükről.

Mit gondolsz, honnan tudták mindezt, ha nem rögzítették?


Tették ezt azért, hogy a növekedést számon tartsák, mert ez buzdítás forrása azoknak, akik végzik a szolgálatot más területeken, országokban.

ennél fogva, nem egy személy, vagy a személy ellenörzésére szolgálnak az adatok, hanem a tanítványok összességének buzgalma olvasható ki ebből. S az, hogyan áldja meg Jehova a Növekedést.

2019. jún. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

a JEHOVA SZEKTÁT nem lehet levakarni SAJNOS, csak törvénnyel erőszakkal eltüntetni örökre mert a SZÉP SZAVAKNAK NINCS SEMMI HATÁSFOKA RÁJUK! még az egyház sem tud vele mit kezdeni a saját "rákos daganatával".

jehova szekta , vallási lexikon első sorai így kezdődik!


Magyar Katolikus Lexikon > J > Jehova tanúi Jehova tanúi, millenisták, 1931-ig Komoly Bibliakutatók Nemzetközi Szövetsége: adventista hagyományokon alapított szekta.

100% ban világos a katolikus lexikon fogalmazása is ahogy SZINTÉN a normál jogé is : JEHOVA SZEKTA.


lexikon.katolikus.hu/J/Jehova%20tan%C3%BAi.html


közel sem szép emberi dolgokat írnak róluk! a katolikus egyház " rákja, szégyene ahogy a teológián is tanítják. "

2019. jún. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#6


A Szentírásban azt olvasom, hogy MINTEGY 3000 lélek csatlakozott a közösséghez. Tehát itt egy körülbelüli számról van szó, ezt jelzi az is, hogy a 3000 egy kerekített szám. Nem tudjuk pontosan, mennyi! Tarjányi professzor mutatott rá arra egyébként, hogy a szentírók bizonyos esetekben nem pontos adatot közöltek, csak hozzávetőlegesen hoztak adatokat.


Senki sem számolta tehát meg a jeruzsálemi közösséhez pontosan hány ember tartozott! De még ha meg is számolta volna akkor sem az semmit sem vonna le abból, amit levontam: ez a havi jelentés gyerekes. A tanító bácsiknak szoktak jelenteni, például az ügyeletes diák hogy mi, hogy történt. A Szentírás nem is tanít arról, hogy az apostolok havi jelentést adtak volna.


Nem csodálkozom egyébként ezen a dolgon, hiszen felnőtt emberek létetekre úgy bánik veletek mintha gyerekek lennétek. Kisterem, ahol dádá lesz, ha rosszat csinálsz, különböző tiltások, a havi jelentés csak hab a tortán.


Nagyon gyerekesek vagytok ti, Jehova tanúi, egyáltalán nem viselkedtek felnőtt emberekhez méltóan. Ezt egyértelműen bizonyítja, hogy a testvéreid sem normálisak, nyomatják a privátot ha kell, ha nem.

2019. jún. 7. 10:48
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
(Máté 18:3, 4) . . .„Bizony mondom nektek, ha meg nem tértek, és olyanok nem lesztek, mint a kisgyermekek, semmiképpen nem mentek be az egek királyságába. 4 Aki tehát megalázza magát, mint ez a kisgyermek, az a legnagyobb az egek királyságában;
2019. jún. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%

"csak törvénnyel erőszakkal eltüntetni örökre"

No csak, ez nem megy ellene Krisztus királyi törvényének?

Vajon Jézus mondott, tanított-e olyat, hogy a keresztény üldöző, és nem üdözött?


(Lukács 10:29) . . .: „Ki valójában a felebarátom?”

(Máté 22:39) . . .»Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.«

(Máté 5:44, 45) 44 Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, 45 hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok, mivel ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is.

köztudott, hogy sajnos a teológián, 6. hónapot foglalkoznak Isten szavával. Vajon hogyan alkalmazza az Isten szavát, aki olyan szavakat közvetít, ami ellene egy Isten és krisztus tanításának?

2019. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!