Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondolják azt a vallásos...

Miért gondolják azt a vallásosok, hogy jót tesznek azzal, ha betérítenek valakit a felekezetükbe?

Figyelt kérdés

Én élem a magam életét. Szeretem a finom ételeket, imádom a szexet a jó nőkkel, szeretem a szép helyeket, nagyokat bulizni az éjszakában, dolgozni, tanulni, stb... Abszolút nem hiányzik nekem, hogy VALLÁSI VEZETŐK Istenre hivatkozva megmondják nekem, hogy miként éljek, mi jó és mi nem jó, tehát hogy meghatározzák, hogy gondolkodjak... Hogy folyamatosan bűntudatot keltsenek bennem. Nem hinném, hogy Isten előtt az a valaki lenne igaz, aki alárendeli magát a vallási vezetők uralmának, akikről egy rakás moslék dolog derül amúgy ki, hogy gyerekeket molesztálnak, adót csalnak meg ilyenek.


Ha meg az életmódom miatt a pokolba kerülök, hát nagy ívben teszek rá. Alapvetően abszolút nem vagyok rossz ember, de távol áll tőlem a tökéletesség, nem is akarok az lenni. Más dolgokban szeretnék fejlődni, amiknek semmi köze a valláshoz. Szóval nekem így jó, nem kell vallás! Volt vallásos korszakom, és elég volt. Nem kérek többet belőle. Fiatal vagyok, élni szeretnék, nyugodtan.


Ezt azoknak nevében mondtam el, akik hasonlóan gondolkodnak. Nem kell vallás! Anélkül is lehet hinni Istenben, szükségtelen a vallási vezetők marhaságait hallgatni.


2019. jún. 12. 12:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%

Csak azok a vallások térítenek akikhez nem igazán akarnak mások csatlakozni.

Akikhez meg senki nem akar csatlakozni azok meg terrorizmussal mennek elöre...


Mi Németországban Evangélikus templomba járunk, itt a pasztornak egy nagy túramotorja van és ezzel kirándulgatnak a hétvégén, börszerkoban...

Itt nem térités van, hanem olyen közösség kiépítés van ahol mindenki jól érzi magát. Az istentiszteleten egy egész hobbi zenekar van akik rokkosított formában is elöadnak dalokat. A gyerekek oda ülhetnek akár a pásztor lába elé a lépcsöre vagy futkorászhatnak, ha túl hangosak átmennek egy másik szobába ahol kivettitön látják az istentieszteletet.

Minden hónapban 1x vasárnap kzös ebéd van amire belehet fizetni... Van varrokör, mindenféle zenei körök, bibliakör, kicsiktöl a nagyokig minden dolog.

Itt nem beszélnek le arról, hogy sexelj max ha ezt magad mondod el valakinek akkor az max a biztonságos szexre fog rábeszélni.


Ez amit leírsz nem bün egy kicsit sem. A bün akkor kezdödik, ha nöket kihasználsz és úgy sexelsz velük, vagy megbántod öket. Bulizásban sincsen semmi rossz addig míg másnak nem teszel valami rosszat. Pl bepiálva össze töröd a szomszéd kerítését... és ezt minden másnap...


Nekem egyébként egy nagyon jó barátnöm katolikus hitoktató. Együtt járunk bulizni, és iszunk is rendesen alkoholt. Soah senkit nem akar megtéríteni. De az ö gondolata is az, hogy a bün nem a bulizás....

2019. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

"Én élem a magam életét. Szeretem a finom ételeket, imádom a szexet a jó nőkkel, szeretem a szép helyeket, nagyokat bulizni az éjszakában, dolgozni, tanulni, stb..."

Semmi gond nincs azzal, ha valakit nem érdekel, hogy nem él örökké. Te eldöntötted, hogy kiéled magad, amíg fiatal vagy, de ez a másfél évtized nem tart ám örökké. Az ilyenek szoktak 40 évesen már mély depresszióba kerülni. Az élet nem csak másfél évtizedről szól


"Anélkül is lehet hinni Istenben, szükségtelen a vallási vezetők marhaságait hallgatni."

Ez annyiban jogos, hogy Jézusban való újjászületéshez és a megszentelődéshez tényleg nem kell senki, csak Te meg Isten (Jézus). De azért a vallási vezetők nem mindig mondanak marhaságokat. Én sem vagyok egyháztag. Jézus hívő vagyok a Biblia alapján


"Istenre hivatkozva megmondják nekem, hogy miként éljek, mi jó és mi nem jó, tehát hogy meghatározzák, hogy gondolkodjak... Hogy folyamatosan bűntudatot keltsenek bennem. Nem hinném, hogy Isten előtt az a valaki lenne igaz, aki alárendeli magát a vallási vezetők uralmának, akikről egy rakás moslék dolog derül amúgy ki, hogy gyerekeket molesztálnak, adót csalnak meg ilyenek."

Azért az nem igaz, hogy csak maguk alá akarnak betuszkolni. Szoktak sokszor helyesen Jézusról és a bibliáról is beszélni


Viszont nem értem a kérdésed. Ha nem akarsz vallásoskodni, akkor ne vallásoskodj. Nem kötelező, és nem kell engedélyt kérned itt a GYAK-on az életstílusodra

2019. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Vallásos vagyok, nem térítek meg senkit se , nyugodtan élek, ha kérdeznek válaszolok.
2019. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#2


Te egészen pontosan egy képmutató ember vagy. Hazugságokat, ostobaságokat terjesztesz a tudományról, meg láttam, hogy beszóltál más topikokban az embereknek, hogy te leszarod, meg azt hogy "buzulj" ezt egy homoszexuális embernek mondtad. A százalékod, és a stílusod alapján simán felismerhető vagy. Kb. az ilyenektől szeretnék távol lenni, mint amilyen te vagy.

2019. jún. 12. 12:38
 5/17 A kérdező kommentje:

#1


Kát, hogy kevés az ilyen liberálisabb hívő ember, mint te, meg a barátnőd akik az aranyközépúton jártok.


Eddig csak két végletet láttam: vagy nagyon erősen, fanatikus, bűnmániás, perfekcionista emberek... vagy meg olyanokat, akik kereszténynek vallják magukat, de abszolút semmi közük már az egészhez, ugyanolyan szemetek, mint az átlag ember.

2019. jún. 12. 12:41
 6/17 A kérdező kommentje:

#6


Inkább elkárhozom, mint hogy ilyen emberrel szívjak egy levegőt, mint amilyen te vagy. De nyugi, jössz te is a pokolba velünk, és neked még nagyobb büntetésed is lesz, mivel a hit neve alatt terjeszted a sok sületlenséget.


Igenis, hazugságokat terjesztesz, szinte mindig megragadod a pillanatot, hogy az evolúciót gyalázd, meg a homoszexualitást is betegségnek állítod be. Ezek bizony hazugságok, mert nem igazak. De ennél talán nagyobb baj az, hogy elképesztő módon irritáló a viselkedésed. Egy tisztességes keresztény ember ugyanis nem beszél közönségesen, nem szarja le a dolgokat, de te simán benyögöd, hogy te már leszarod. Ugye így van? Meg hogy merészelsz te sértegetni egy meleget azzal, hogy benyögöd neki, hogy akkor buzuljon? Mi ez az aljas, trehány beszéd? Meg olvasd már vissza magad, ömlik az irónia a válaszodból.


Mit képzelsz te magadról, ki vagy te? Már ismer téged mindenki, aki itt írogat!


Egy tisztességes ateista ember nem beszél/viselkedik ilyen stílusban mint te. Most is csontig lepontoztak, és meg is érdemelted, mert a kereszténység maradék jó hírét is elrontod. Ha lenne benned egy kis tisztesség, legalább egy időre eltűnnél innen az oldalról, mivel tudok, hogy nem kedvelnek itt téged, és nem szívesen olvassák a válaszaidat.

2019. jún. 12. 13:13
 7/17 A kérdező kommentje:
Istenhez meg semmi közöd nincs, erről csak annyit. Többet ide nekem ne írj!
2019. jún. 12. 13:15
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

"Inkább elkárhozom, mint hogy ilyen emberrel szívjak egy levegőt, mint amilyen te vagy."

Ahogy gondolod


"Ezek bizony hazugságok, mert nem igazak"

Fantasztikus logikai bizonyítás. Cseppet sem értelmetlen és kicsit sem körkörös. Te ugye evós tudós vagy? Ők "bizonyítanak" így. Az evolúció igaz, mert a materializmus igaz. A materializmus igaz, mert az evolúció is igaz. Hát brávó


"Meg olvasd már vissza magad, ömlik az irónia a válaszodból."

Nem irónia, igazság. A képmutatás jelentése mellett ennek is nézz utána!


"Mit képzelsz te magadról, ki vagy te? Már ismer téged mindenki, aki itt írogat!"

Általában, akik egy közösségben aktívak évek óta, azok ismerik egymást. Csak nem azzal riogatsz, hogy az ateista evófanok utálnak engem? Juj, mily meglepő, váratlan fordulat


"Most is csontig lepontoztak, és meg is érdemelted, mert a kereszténység maradék jó hírét is elrontod. "

Ezen jót nevettem: egy keresztény nem a mások véleménye alapján formálja a sajátját. A %-om meg baromira nem izgat


"Ha lenne benned egy kis tisztesség, legalább egy időre eltűnnél innen az oldalról"

:)))))) Te ezt magad sem gondolod komolyan, hogy az ilyen benyögések bármilyen hatással is lennének rám. Szerencsére sokan támogatnak, így nem is igaz (természetesen), amit írsz.

Ateista evósok vannak itt túlsúlyban (egy vallási rovatban izgulnak), nem érdekel a véleményetek, mivel nem racionálisan álltok a világban. Nagyon sokat tévedtetek.


"Istenhez meg semmi közöd nincs, erről csak annyit. Többet ide nekem ne írj!"

Ne ítélj, hogy ne ítéltess! De, írok.


Kérdéseimre nem tudsz válaszolni, csak személyeskedés megy? Bár ez tipikus evós "érvelés". "Ha nem tudod vitakultúrában legyőzni, támadd a személyét". Ezt bőven teljesítetted. Nem zavar, hogy nagyjából semmi érved nincs, csak általánosságban szidalmazol? Mit vársz, hogy a tömeg egyetértve veled rám rohanjon? Nem gyerekes ez egy kissé?


Nagyon sok a gyűlölet benned. Ne feledd, egy személyt sosem szabad utálni, csak a benne lévő bűnt! És azért ne utálj valakit, mert nem egyezik a véleményetek, vagy nem azt válaszolja, amit akarsz. Ez a jó tanács jól jön, ha megházasodsz


Vállald fel magad, egyes egyedül is merj kiállni a véleményed mellett. Ha meg ez nem megy, és szükséged van az erősítő tömegre, akkor ne kezdj el vitatkozni. Készülj fel rendesebben! Szedd össze magad, fiú!

2019. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, a 35%-oson ne hergeld magad feleslegesen, csak egy troll, nem keresztény. Egy igazi hívő nem köpné így szembe rendszeresen azt az értékrendet amit a Biblia lefektet, meg nem járna fel ide folyamatosan hogy hazugságokkal szítson vitákat.

Valószínű hogy csak egy trollkodó ateista aki úgy próbálja gyalázni a kereszténységet, hogy a nevükben ömleszti ide ezt a sok marhaságot.

2019. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Valószínű hogy csak egy trollkodó ateista aki úgy próbálja gyalázni a kereszténységet, hogy a nevükben ömleszti ide ezt a sok marhaságot."

Igen. Pl: szüless újjá Jézusban. Örök életed lehet. Az evolúció egy kamu. A Biblia igaz. Ezek valóban ateista troll beírások


De akkor a logikátok szerint ti igazi keresztény hívők vagytok, mert sok nagy marhaságot írtok az ateizmus nevében. A falkába verődött személyeskedésen kívül mást is tudtok?

Jaj, ez is milyen keresztényietlen volt.


Számotokra amúgy mi lenne az igazi keresztényi viselkedés? Ha ezeket mondanám? "Igazatok van, nem kell a Bibliában hinni, nincs abszolút jó, nincs bűn, mindenki tegye, amit akar. A melegség, a pedofília trendi, szabad dolog. Jézus egy kamu, kitalált figura". Nos, mivel ezek a mondanivalóm ellentétei, ezért feltételezem, hogy egy számotokra igazi kereszténytől ezeket várnátok el.


Az igazi férfi keresztény hívő, nem ilyen falkába verődött beszari, vitázni képtelen, a világnézetét megvédeni nem tudó bagázs.

2019. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!