Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A muszlimok miért szeretnek...

A muszlimok miért szeretnek ennyire mártírkodni?

Figyelt kérdés

Valahány muszlim ismerősöm van, mindegyikre jellemző ez a viselkedés. Ha bármilyen tettnek is muszlim a szenvedő alanya, akkor rögtön fennhangon tiltakozik hogy micsoda vallásellenes bűntett, meg muszlimgyűlölet ésatöbbi. De amikor egy muszlim áll valamilyen terrorcselekmény mögött, akkor nem győzi tagadni hogy az illetőnek a leghalványabb köze is lett volna valaha is az iszlámhoz.

Más is megfigyelte náluk ezt a kettős mércét, vagy csak én fogtam ki pont ilyen fanatikusokat?


2019. jún. 15. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen minden vallásban van. Ott vannak rögtön a tanúk,akik ha te menekülsz előlük több utcán keresztül,még azt is úgy veszik,hogy te üldözöd őket.
2019. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Személyes ismerősöm nincs, de ezen a fórumon egyik muszlim fundamentalista elég erősen ezt műveli. Hogy ez általánosan jellemző rájuk, vagy csak néhányukra, azt nem tudom.
2019. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
17%

Nem értem a kérdés logikáját, ez nem kettősmérce.

1) Egy iszlámellenes tett értelemszerűen az iszlám ellen irányul.

2) A terrorizmus iszlámellenes, tehát az is.


Szóval mi az ellentmondás?

2019. jún. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#1 :D biztos inverzen latjak a vilagot
2019. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

,,1) Egy iszlámellenes tett értelemszerűen az iszlám ellen irányul."


A kérdező azt írta, hogy ha egy muszlim szenved el valamit arra mondják a muszlimok hogy iszlámellenesség, pedig sehol sincs megírva, hogy ha valaki rosszat tesz egy vagy több muszlimmal azt a vallása miatt teszi. Az USA például az olajért szállta meg Irakot, nem azért mert az irakiak muszlimok. Nem azt mondom, hogy így akkor rendben van, csak azt mondom nem az iszlám ellen irányult az a háború, maximum az iszlám kárára.


,,2) A terrorizmus iszlámellenes, tehát az is."


A jihadisták szerint nem terrorizmus amit művelnek, és szerintük a békés muszlimok azok, akiknek a leghalványabb köze sincs az iszlámhoz. Szíriában az ISIS, Afrikában a Boko Haram, az Al-Shabaab más muszlimokat is agyon lőttek, lefejeztek, stb. azzal a kijelentéssel hogy ,,ők nem igazi muszlimok."

2019. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
34%

"A kérdező azt írta, hogy ha egy muszlim szenved el valamit arra mondják a muszlimok hogy iszlámellenesség, pedig sehol sincs megírva, hogy ha valaki rosszat tesz egy vagy több muszlimmal azt a vallása miatt teszi."


Ilyet még nem hallottam, persze biztos létezik ilyen is.


"A jihadisták szerint nem terrorizmus amit művelnek, és szerintük a békés muszlimok azok, akiknek a leghalványabb köze sincs az iszlámhoz."


Ez objektíven kijelenthető, hogy hamis nézet :)


A logikai kapcsolat viszont továbbra sem született meg. Az mitől kettősmérce, ha minden muszlim ellen irányuló tettet iszlámellenesnek látok, de nem kötök az iszlámhoz minden muszlim által elkövetett rosszat?


Akkor lenne értelme, ha pl. úgy kérdezte volna, hogy a muszlimok szerint miért iszlámellenes minden muszlimok sérelmére elkövetett tett, ha szerintük nem keresztényellenes minden keresztények ellen elkövetett tett? Talán erre gondolt, de nem ezt írta.

2019. jún. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Talán erre gondolt, de nem ezt írta."

Nem, pontosan arra gondoltam amit az 5. válaszoló is kifejtett.

2019. jún. 16. 14:28
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Nincsenek békés muszlimok, csak lusták.
2019. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 6 ,,Ilyet még nem hallottam, persze biztos létezik ilyen is."


Mondok 1 egyszerű példát, alkalmanként elő szokott fordulni, például ha egy csapat skinhead össze ver egy csapat szomáliai vagy szudáni muszlim bevándorlót akkor esélyes hogy a bőrszínük miatt váltak célponttá, vagy azért mert ,,elveszik a munkát" és nem a vallásuk miatt, de bizony a muszlimok csak annyit látnának belőle hogy egy csapat muszlimot ért támadást tehát bizonyosan a vallásuk ellen irányult és azonnal fel vannak háborodva. NEM azt mondom, hogy akkor nem baj ha a bőrszínük miatt történne ilyesmi, csak azt mondom, hogy a vallásuknak semmi köze nincs hozzá.

2019. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!