Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mohamed Prófétát (ʿalayhi...

Mohamed Prófétát (ʿalayhi s-salām) megszállta egy démon?

Figyelt kérdés

"The Prophet added, The angel caugth me (forcefully) and pressed me so hard that I could not bear it anymore. He then released me and again asked me to read and I repleid, 'I do not know how to read.' Thereupon he cazgth me again and pressed me a second time till I could not bear it anyomore. He then released me and again asked mo to read but again O repleid, 'What shall I read?' Thereupon he caugth me for the third time and pressed me, and then released me and said , 'Read in the name of your Lord,who has created (all that exists), who created man of blood coagulated. Read! And your Lord is the Most Generous, who taugth by the pen, taugth that which they knew not unto men.' So I read it, and he departed from me. And I awoke from my sleep, and it was as thougth these words were written on my heart. (T. Now none of God's creatures was more hateful to me than an (ecstatic) poet or a man possessed: I could not even look at them. I thougth, Woe is me poet or possessed - Never shall Quraysh say this of me! I will go to the top of the mountain and throw myself down that I may kill myself and gain rest. So I went forth to do so and then) when I was midway on the mountain, I heard a voice from heaven saysing, "O Muhammad! thou art the apostole of God and I am Gabriel." I raised my head towards heaven to see..." (Sahih al-Bukhari)


Mohamed Próféta annyira megrémült Gábriel Arkangyaltól, hogy öngyilkosságot akart elkövetni. Miután felébredt az álmából le akart ugrani egy hegyről, mert azt hitte démoni megszállás alatt volt.


"Waraqah expressed suprise and said Jibreel came only to the Prophets, the best of creatures, so, he wished to meet the Prophet. He said that sometimes the devil decieves people pretending to be Jibreel and then he to whom the devil goes turns mad." (Ibn Kathir, The Life of Prophet Muhammad)


Waragah aki Khadija unokatestvére volt szintén démonnak hitte.


Ott vannak még a sátáni versek al-Lātról, al-‘Uzzáról

és Manātról, a 3 daruról, akik a pogányok által imádott istennők voltak, és ez politeizmus. Mohamed Prófétával elhitette a Sátán, hogy ezek a versek Gábriel arkangyaltól valók, és a Próféta elhitte, tehát, nem tudta megkülönböztetni a Sátántól és Gábriel arkangyaltól való kinyilatkoztatásokat.


,,Have you thought of al-Lāt and al-‘Uzzá and Manāt, the third, the other?" (Sura 53, 19–20)


"Narrated Aisha: Magic was worked on Allah's Apostle so that he used to think that he had sexual relations with his wives while he actually had not..." (Sahih al-Bukhari)


Itt megint arról olvashatunk, hogy Mohamed Próféta valamilyen varázslat hatása alatt állt.


,,And if Muhammad had made up about Us some [false] sayings, We would have seized him by the right hand; Then We would have cut from him the aorta." (Surah Al-Haqqah 69:44-46)


Ha Mohamed Próféta hamis próféta volt, és valójában nem isteni kinyilatkoztatások voltak a Korán versek, akkor elvágták volna az aortáját. Mohamed Prófétát egyszer megmérgezte egy zsidó nő, a Próféta túlélte ugyan, de fájdalmai voltak.


"Narrated 'Aisha: The Prophet in his ailment in which he died, used to say, 'O 'Aisha! I still feel the pain caused by the food I ate at Khaiber, and at this time, I feel as if my aorta is being cut from that poison'" (Sahih al-Bukhari)


Véletlen lenne, hogy az isteni kinyilatkoztatás szerint elvágnák az aortáját ha nem hamis próféta, és éppen úgy fogalmazott a Próféta, hogy ,,..úgy érzem mintha elvágnák az aortámat..."?


Össze foglalva: öngyilkos akart lenni miután megjelent neki Gábriel arkangyal, sátáni verseket isteni kinyilatkoztatásnak vélt, varázs alatt állt egy ideig, és úgy érezte mintha elvágnák az aortáját, ami, mint azt említettem, akkor történt volna meg vele, ha nem istentől valóak a kinyilatkoztatásai.



2019. jún. 26. 17:00
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
78%

Nem egészen értem, mire akarsz kilyukadni.. elég zavaros amit itt előadtál.. a történet szerint Gábriel arkangyal jelent meg előtte, vagyis nem démon szállta meg. Röviden a válasz ennyi..

Ami a "sátáni verseket" illeti, nem vélte isteni kinyilatkoztatásnak (nota bene, ezek a "sátáni versek" valójában a Korán egy szúrája egy versének kettő darab rövidke verssorát jelentik mindössze..), egyszerűen azért került bele, hogy a monoteista ideológiát elutasító politeista törzsek felé némi engedményt tegyen.

2019. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
78%
..ja egyébként nem értem, miért az angol verzióval bírkózol...
2019. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
7%
Egyet biztosan tudhatunk a tünetek és az átadott üzenet alapján is: hogy nem Gábriel angyal jelent meg neki, sem másik angyal Istentől. Itt a másik oldal, a sötét, Isten ellen lázadó oldal egyik angyala jelent meg, Gabriel angyalnak nevezve meg magát.
2019. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

,,Nem egészen értem, mire akarsz kilyukadni.."


Csak nem akarod érteni. Gábriel arkangyaltól hogy rémülhetett volna meg annyira a Próféta, hogy a mélybe akarja vetni magát? A korábbi próféták akiknek megjelent nem éreztek félelmet, épp ellenkezőleg, pozitív élményként élték meg. Arra akartam kilyukadni, hogy talán a magát Gábriel arkangyalnak megnevező entitás valójában nem is ő volt, hanem egy démoni entitás aki félre vezette a prófétát, tehát, a kinyilatkoztatásai nem Istentől hanem az ördögtől való volt, ezért érezte úgy mintha elvágták volna az aortáját.


,,..ja egyébként nem értem, miért az angol verzióval bírkózol..."


Mert nem találtam meg magyarul.

2019. jún. 26. 20:21
 5/60 anonim ***** válasza:
76%

"talán a magát Gábriel arkangyalnak megnevező entitás valójában nem is ő volt, hanem egy démoni entitás aki félre vezette a prófétát"


Tényleg nem értem.. egy démoni entitás miért hirdetné Isten igéjét?? Azt, hogy Isten (Allah) az egyetlen, csak őt szabad imádni és követni?


(Amúgy van a neten magyar Korán fordítás is.)

2019. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
88%

#4

Lehet túl őrült az elméletem, de mi van, ha nem volt se angyal, se démon, hanem Mohamed elég okos volt ahhoz, hogy a környékben élő zsidók és keresztények vallásából létrehozzon egy újat, így biztosítva maga számára a hatalmat?

Valamiért számomra eme "őrült" elméletem sokkal valóságosabbnak tűnik.

2019. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
12%
Az iszlám vallásnak szellemi háttere van, ennek a gonosz erőnek veti alá magát pár milliárd ember. Emberi okoskodásból max pár tucat híve lenne a haramiának.
2019. jún. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
28%

Ha neked jelenne meg egy angyal, és elmondaná a nevét, te elhinnéd, hogy ő az? Hogyan bizonyosodnál meg róla? Mohamed, hogyan tette? Amikor Jahve-t kérdezte Mózes, csak annyit mondott vagyok aki vagyok. Vagyi nem mondott semmit, nem hazudott, Mózes Istennek hitte és hozzá képest az is. Attól még lehet csak egy embernél fejletteb teremtmény.

Az angyalokról nincs sok leírás, csak annyi, hogy eszméletlen nagyok. Kb 500 méter magasak, 140m szélesek. Hogy ki a gonosz és ki a jó, azt mindenki eldöntheti a saját élményei alapján. Isten halálra, szenvedésre ítélte az embereket, Sátán tudást adott nekik.

2019. jún. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
25%
A Korán nem Isten Igéje, hanem egy hazugsaggyűjtemény. Részben egy gonosz angyal/démon üzenete, részben egy haramia okoskodása. Istennek nincs köze hozzá.
2019. jún. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
23%

Ha egy angyal fojtogatna, meg hazugságokat dumálna, akkor hiába Gábrielezne, menne neki a "Távozz tőlem Sátán!"


1Ján 4:1 Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek(szellemnek), hanem próbáljátok meg a lelkeket, ha Istentől vannak-e; mert sok hamis próféta jött ki a világba.

1Ján 4:2 Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;

1Ján 4:3 És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus [lelke], amelyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.


Mohamed is ilyen hamis próféta volt.


2Kor 11:14 Nem is csoda; hisz maga a Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává.

2019. jún. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!