Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A sok vallásnak nem egyre...

Felhasznalo0780 kérdése:

A sok vallásnak nem egyre kéne hogy menjen?

Figyelt kérdés
Figyelem, ezen gondolataim kifejtésére sok helyre lesz szükségem, kérek mindenkit, akinek nincs ideje, a válasz szekciòban ne ìrja le, hogy tùl hosszú a kérdés, és bele se kellett volna kezdenie, hasonlòk. Szòval én egy 18 éves ròmai katolikus hìvő fiú vagyok) voltam, de az eddig tapasztaltak hatására, történelmi tanulmányaim és a jelenleg zajlò események következményeként elgondolkoztam ebben a témában. Mélyen. Ugyebár keresztényként megismerkedtem a dogmatikánkkal és felfogásunkkal, szokásainkkal, stb. Tiszteletben is tartom őket, csak egy valamit nem értek: ugye vannak más hitek is, más szokásokkal. Például az iszlám ( nem a radikális fanatikusok rá gondolok, akik az iszlámot maszkként használják terrorcselekmények elkövetésére). Nekik más szokásaik vannak. Véleményem szerint a monoteista vallások istenei/istene egy és ugyanaz, a többistenhìvőké pedig szintén ez az egy, csak lebontva. Ezek kialakulásai mind kultùrátòl és történelmi kortòl függenek. Na ezért, ha kicsit régebben lennénk, már megköveznének. Nem-e az lenne a lényeg, hogy szeretetben és elfogadásában éljünk egymással, hogy alázatot nyerjünk annak tudatában, hogy van egy feljebbvalò, aki szeret minket feltétlenül, és jòságra ösztökéli? Ez az én egyik legfontosabb gondolatom, a felettünk lévő végtelen és hatalmas jò elismerése. És amiért az egész van: a tùlvilág. Ezt is kultùrátòl függően lehet Mennynek, Allah Parasicsomának, vagy ahogy akarjuk nevezni. Ez az esszenciája véleményem szerint az egész hitünknek: hogy földi életünkben a küzdés és tisztalelkűségért cserébe elnyerjük az örök boldogságot. A többi nem körìtés? És nem is akarok beszélni azokròl a borzalmakròl, amiket bármelyik vallás nevében elkövettek. Hát nem ez lenne a lényeg? Hogy ilyenek ne történjenek? Mért kell annyira ragaszkodni a szokásokhoz és a dogmatikához? Mondok egy szintén saját példát. Arra jöttem rá az idő múlásával, hogy a templomba járás jò jò, a mi papunk rendkìvül értelmesen is beszél, de valahogy mintha tehetnék többet is, vagy hogy mondjam. Mintha ez nem a nagy egész tisztelete lenne. És nem arròl van szò, hogy csak lusta vagyok misérejárni, sőt, nemcsak vasárnaponként, de többször is egy-egy òrát rászánok az Istenre( felettes nagy igaz jòra, hìvd, ahogy szeretnéd) amikor valami meditáciòfélét végezek, de közben imádkozok is és hálát adok, alázatot és erőt kérek. Ez nem álszenteskedés, én ezt a legkomolyabban gondolom. Még egy érvvel alá szeretném támasztani a leìrtakat: vajon nem azért jöttek el a történelemben a különböző alakok( Jézus, Buddha, Mohamed, Konfuciusz, stb) hogy kultùrátòl függően elültessék az emberek fejében a jò és béke ìrmagvát? Nyilván a távolság és a különböző kultùrális fejlődés és adottságok miatt lehetetlen volt, hogy egy és ugyanaz a vallás terjedjen el az egész világon minden ember körében, ezért pròféták, követendő emberek által terjesztette el a felettes végtelen jò az emberek között a jòra valò törekvés szándékát? Mit gondoltok ezekről a gondolatokròl?

2019. jún. 28. 00:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak a formaságokban van nagy különbség az egyes vallások között. Nagyon nem mindegy, hogy pl. az ember abban hisz-e, hogy a jó cselekedetei és a törvény betartása által üdvözül, vagy ingyen kegyelemből. Nem mindegy, hogy kötelessége-e a hívőnek terjeszteni az igét, vagy nem. Az agresszív hitetlenek ellen szabad-e agresszíven védekezni, vagy nem. Amíg jólét van körülöttünk és nincs az emberek között konfliktushelyzet, addig egyszerű a szeretetre és a békességre hivatkozni. Az elkövetett bűnök problémájával is kezdeni kell valamit, nem lehet azokat a szőnyeg alá söpörni. A különböző vallások nagyon különböző módon kezelik ezt a témát.
2019. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
3%

"A sok vallásnak nem egyre kéne hogy menjen?"

Nem igazán. A nem krisztushívő embernek sátáni lelkülete van, így neki mindegy, hogy miben hisz, csak ne Jézus legyen és a Biblia.

Logikus, hogy az ellenség tervébe benne van a sok hamis vallás létrehozása is.

2019. jún. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%
Ezt tanítja dióhéjban a Baha'i hit is.Mint agnosztikus szerintem ez a legracionálisabb teista nézet.Illetve a történelem folyamán folyamatosan törekedtek az amúgy úgyanarról a tőről származó transzcendens világnézeteket elkülőniteni egymástól (vallási szegregáció)
2019. jún. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
11%

"Nyilván a távolság és a különböző kultùrális fejlődés és adottságok miatt lehetetlen volt, hogy egy és ugyanaz a vallás terjedjen el"


Ez így nem fedi teljesen a valóságot.

Az emberek alakították ki a maguk elképzelésére, hogy hogyan és miképpen tiszteljék az életadót. Ennek egyik Fő mozgatórugója a lázadó angyal, aki már az Éden kertben más "oktatást, vezetést" hintett el az emberek körében.

Isten számára az emberi mértékkel mért távolság, nem függvénye az igazság megmaradásának. Ahogy ma is tapasztalhatjuk ama prófécia beteljesedését, hogy minden nemzet, vagy kultúra sem akadálya az egységes Istentől kért vezetés tanítás egységes megélése.

azonban ehhez, hatalmas alázat és engedelmes szellem szükséges.

Vegyük Pl, olyan embereket először az ókorból, akik nem Izraleita születésűek voltak, még is felismerve az igaz Istent, csatlakoztak Isten népéhez, és annak erkölcsi mértékeihez.

Az első században hasonlóan, Görög, vagy bármely más származásúak csatlakoztak Isten szövetség követéhez az egységes imádatra.

Nem véletlen hozta azt a munkát feladatot Jézus, az Atyja utasítására, hogy Isten népe a Föld legtávolabbi részéig, vigyék el Isten királyságának jó hírét, és tanítsák meg nekik azt tenni amit Isten kér.

A napoknak végén pedig egy olyan igazgatás felől gondoskodott, amelyben az egységes imádat, helyre áll, a Földön élők és az égben élő angyalok között, ahogy a kezdetekben volt.

Így azon a bizonyos napon, túlélői lesznek azok Földön élők közül, kik csatlakoznak az egységes imádathoz, függetlenül hol élnek és milyen nyelvet beszélnek.


Ezt emberek maguktól képtelenek lennének megvalósítani, ehhez Isten támogatása, segítsége szükséges.

Hiszen sok emberi törekvésben ott a jó akarat, de még sem tudják megvalósítani....

2019. jún. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

Kb. 8000 vallás létezik, és ebből csak 4 az ábrahámita.

Az összes többi vallásról fogalmad sincs.

Talán előbb utána kéne nézned, mielőtt valami közöset keresel bennük.

2019. jún. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Na pont ez az, amiről beszéltem, mint például a kettes válaszolò. Mért lenne minden nem Krisztushìvő embernek sátáni lelkületű? Ez abszurd! Én már számtalan nem keresztények találkoztam és beszéltem, valahogy egyikben sem fedeztem fel a leplezetlen gonoszt ( és a leplezettet se, mert valamelyikükkell évekig barátok és ismerősök voltunk).
2019. jún. 28. 09:10
 7/22 A kérdező kommentje:
Négyes válaszolònak pedig ìrnám, hogy a kereszténység jelenleg a Földön az emberek között körül belül 33 százalékban elterjedt. A többiekkel mi lesz? Nekik nem jár az örök boldogság? Nekik nem jár a megváltás? Szerintem az embereknek egyre inkább egymás felé kéne hùznia ( mondjuk ez itt Magyarországon különösen problémás, de ezt most hagyjuk is), a vallások által pedig egyre inkább szektásodunk.
2019. jún. 28. 09:16
 8/22 anonim ***** válasza:
17%

"Mért lenne minden nem Krisztushìvő embernek sátáni lelkületű? Ez abszurd! Én már számtalan nem keresztények találkoztam és beszéltem, valahogy egyikben sem fedeztem fel a leplezetlen gonoszt"

Nyilván ezt mondod, de ez is abszurd. Egyrészt minek ismernéd el, hogy istentelen vagy, másrészt te a saját vallásod alapján értékeled a világot. Fogalmad sincs, hogyan lehet eljutni odáig, hogy belásd, hogy igez, amit mondtam. Én tudom, mert én is voltam istentelen, mint te, trollkodtam ugyanígy a keresztények ellen, tehát én ismerem a te "vallásodat", te pedig nem ismered az enyémet, mégis megítélsz (helytelenül).


"Én már számtalan nem keresztények találkoztam és beszéltem, valahogy egyikben sem fedeztem fel a leplezetlen gonoszt"

Akkor hogy lehet, hogy bűnt követ el?

Az a baj a materialistákkal, hogy a világnézetük totálisan átgondolatlan és önellentmondó


"és a leplezettet se, mert valamelyikükkell évekig barátok és ismerősök voltunk"

Tehát akkor te olyan vagy, mint Isten, ismered a múltját, jövőjét, gondolatait, indítékait, a meg nem történt lehetőségeit.


Semmi értelme annak, amiket írtál

2019. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Annak még kevesebb, amiket te, barátom. Engem bevétel istentelen el ( elég komoly vád, mindenféle alap nélkül) meg hogy ez egy keresztények elleni trollkodás. Látom lejött a lényeg. Ezzel lezárnám ezt a diskurzust, nem látom sok értelmét tovább.
2019. jún. 28. 09:48
 10/22 anonim ***** válasza:
41%

Jó lenne összetartani, de az csak úgy lehetséges, ha fontos különbségekről nem veszünk tudomást, és elhagyjuk őket. Amik amúgy a lényeget adják. A végén túl általános és teljesen üres lenne az az egy közös vallás.

Mindenki szeretetben és békességben szeretne élni, csak az a gond, hogy erre nem létezik áldozathozatal nélküli megoldás. Mindennek ára van. Ez az emberek közötti alapvető és kibékíthetetlen ellentét lényege, hogy kinek, mikor, milyen, és mennyi áldozatot kell hoznia a közösség érdekében.

2019. jún. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!