Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha előtted állna Isten,...

Ha előtted állna Isten, számodra elfogadható formában mutatná meg magát. Megtérnél, vagy keresnél valami tudományos hókuszpókusz magyarázatot a további hitetlenkedésre?

Figyelt kérdés
Milyen bizonyíték kellene még, s mi lenne hozzá az első kérdésed?

2019. júl. 7. 02:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
89%
Nem keresnék tudományos választ, de nem is térnék meg. Aut kerdezném, miért vette el tőlünk apukámat ilyen fiatalon, és hol van most?
2019. júl. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy ördög jelent meg báránynak öltözve.
2019. júl. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 Balogh Vajk ***** válasza:
94%
Gyerektartás?
2019. júl. 7. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
76%

Mint ahogy Jahve is Istennek mutatta magát? Megkérném teremtsen egy akkora követ, amit még ő maga sem tud felemelni.

Aztán majd hiszem, ha látom.

2019. júl. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Ugyan már kérdező, ha előtted megjelenik Odin teljes pompájában és csodát tesz, te nem azt mondod, hogy az ördög incselkedik veled?
2019. júl. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
13%

Odin nem fog megjelenni, de a Biblia szerint Jehova/Jahve sem!


Tisztelt kérdező, a keresésed jó! Én magam hívő vagyok, tehát nem igazán nekem szól a kérdés. Mivel a valóságban nem a (fizikai) látás által van a hit, így inkább csak elméletben lehetne erről gondolkozni.


Az első válaszolónak sajnos keserű és szomorú tapasztalatai vannak (mint mindenkinek). Csak az baj ezzel, hogy eleve rossz a kérdése Isten felé, ugyanis nem Őt kéne számon kérni ezekért a tragikus dolgokért!

Viszont az öröm ebben az, hogy ahhoz hogy pontos választ kapj első válaszoló ezekre a kérdéseidre, nem kell Istent szemtől-szembe látnod. A Szavában benne van.

2019. júl. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
90%

Zeusz vagyok és én már sokszor megjelentem az emberek előtt, de egyre kevesebben hitték el, hogy létezem, mindenféle más istenekben hisznek, még Ámor, vagy Vénusz sem jön számításba, pedig aki szerelmes lesz, az érezheti is a kilőtt nyilat, amely a szívébe talál, de mégsem hisz bennük senki manapság.

Milyen ostobák az emberek, csak sajnálni lehet őket. nekem ugyan nem hiányoznak...

2019. júl. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
6%

Jehova nem jelenhet meg teljes valójában előtted úgy, hogy életben maradj. Hatalmas bizonyítékok vannak mellette, az már más téma, hogy ezt nem tekintik annak.


Nem kérdeznék semmit, hanem alázattal hálát és köszönetet mondanék neki mindenért.

2019. júl. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
69%
Erre a szegény Lázár történetében a Biblia is választ ad: "ha a halottak közül támad fel valaki, annak sem hisznek."
2019. júl. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
82%
Hókuszpókusz magyarázatai egyenlőre CSAK a vallásodnak vannak. Tudod mikor a rőtszakállú bácsi naponta csettintett és lőn ez, lőn amaz. Vagy mi a bizonyítékod? "Há le vagyon írva!" Jaaaaa akkor nincs több kérdésem.
2019. júl. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!