Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadtam az ingatlanomat...

Kiadtam az ingatlanomat albérletben most Augusztusban a Navnak most kell bejelentenem vagy jövöre május 22. -én az Szja-nál?

Figyelt kérdés
2019. aug. 11. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A navnak nem kell bejelentened külön. Az adóelőleget fizesd be minden negyedév végén. Határidők: ápr 15. Júl. 15. Okt 15. Jan 15. A jövedelem 15%-a az adó. Jövedelem=bevétel-kiadás. Ha van kiadásod a lakással kapcsolatban, azt levonod a bevételből, es az a jövedelmed. Bevallani majd a jövő évi adóbevallásban kell.
2019. aug. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, ha hosszú távra adtad ki, negyedévenként kell fizetni adóelőleget, tehát negyedéves adózás van, nem éves. Szept. 15-ig van az első bevallásod és befiztésed.
2019. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, akkor 1 hónapot tévedtem.
2019. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

100.000ft + rezsi 30.000ft=130.000 ft

Akkor most mennyit kell negyedév múlva fizetnem a navnak?

2019. aug. 11. 23:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Bevétel mínusz költségek mínusz értékcsökkenés mínusz más városban hosszú távú lakhatásra költött összeg x 0,15.

Mi azt nem tudjuk, mennyi volt a lakás vételára pl., aminek a 2%-a értékcsökkenés egyik tételeként leírható az adóalapból.

Vagy laksz-e a Kanári-szigeteken albérletben, mert akkor az ottani bérleti díj is csökkenti az adóalapot.

Kéne alkalmaznod a 9 ide vonatkozó adójogszabályt.

2019. aug. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de ebböl 1 szót sem értettem 😥
2019. aug. 12. 00:02
 7/7 anonim ***** válasza:
A rezsi nem számít. Veszed a bérleti díjat, levonsz belőle 10%-ot, mint költségaltalány, és a maradéknak a 15%-át fizeted be, mint adó. Ha tudsz értékcsökkenést számolni, akkor az értékcsökkenés 2%-a is levonható. Ha nagyon nem érted, itt érdemes utána nézni: www.tudatosadozo.hu
2019. aug. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!