Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi jár? Hogy is van ez?

Mennyi jár? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Bekoltozeskor (szoba) 100ezret fizettem, elvileg 50e kaucio es 50e a berleti dij. Ez volt szeptemberben. Ugye kovetkezo honapban megint fizettem a bereti dijat es a rezsit. Marciusban a parom is bekoltozott hozzam (a berelt szobara) igy 100e ft lett a lakber, (4en laktunk igy nem szobara hanem fejenkent lett leosztva az ossz koltseg) lenyeg a lenyeg,juliusban elkoltoztunk de lakotarsam elkert 100ezer ft-ot. Mondta majd a kauciobol levonj a rezsit .. Igy utolag belegondolva en most az augusztust fizettem ki neki???? Mert augusztus 1-el mar nem laktunk ott. S most megis akkor mennyi jar vissza?

2019. aug. 12. 18:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Ami lemaradt,hogy lakotarsam csak igergeti a penzt azota,nekunk 2havi kauciot kellett kicsengetni augusztusba plusz egy havi lakbert,plusz az ottani 100ezret igy mondanom sem kell de nem maradt egy ft-unk sem... Ebben is varom az otleteket,hogyan tudnam visszakapni a penzem.
2019. aug. 12. 18:15
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért nem a tulajdonosnak fizettél kiköltözéskor, miért a lakótársadnak? Volt szerződésetek a bérleményre, kaptál-e átvételi elismervényt a lakótárstól a pénz miatt?

Ha ezek a kérdések nemlegesek, akkor a pénzt elbuktad.

2019. aug. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha egy éves szerződést írtál alá, akkor jogos hogy az augusztust is kifizetted.

Egy szerződés nem vicc hogy bármikor kiköltözöl.

Ha aláírtad az egy évet, akkor ki kell fizetni.

2019. aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem irtam ala semmit es jar vissza a kaucio,nem volt megkotve hogy egy evig kell bereljem es lakotarsam intezett mindent a tulajjal.
2019. aug. 12. 21:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Mire kérte el a 100 ezer forintot? Miért adtad oda? Letöltötted a 30 napos "türelmi időt", ami mindkét félnek lehetőséget biztosít új lakót/lakást találni? Ezeket nem teljesen értem.

A kaucióból levonja a rezsit, a maradékot mindenképpen vissza kellene kapnod.

2019. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem írtál alá semmit, de fizettél kauciót?

És arra ki emlékszik?

Ha szobát bérelsz, akkor fel kellene nőni a feladathoz...

2019. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!